Sari la conținut

caut transport UK- Romania


Sergiu_Q
 Share

Postări Recomandate

in ianuarie trebuie sa-mi aduc mobra (V-strom) din UK in Romania. In Romania trebuie sa ajunga in Bucuresti sau..Suceava, Botosani, Iasi. Nu ma intereseaza Oradea sau Baia mare intrucat nu pot veni pe motoreta in ianuarie, iar daca inchiriez si platforma ajung la o suma prea mare :)

Stiti vreun transportator care ma poate ajuta cu adusul in romania la un pret decent?

Editat de Sergiu_Q
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 178
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am sa ma interesez eu,lasa-ma cateva zile si iti trimit numarul pe pm ca nu-l mai am.baietii luau 1 lira pe kg anul trecut.Desigur,in caz de marfuri asa de voluminoase care nu prea puteau fi cantarite,se ajungea si la un acord comun.Numai ca ei se duc/vin numai din londra spre directia bacau,dar mi se pare ca merg si la iasi.putintica rabdare si iti dau mai multe detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ianuarie trebuie sa-mi aduc mobra (V-strom) din UK in Romania. In Romania trebuie sa ajunga in Bucuresti sau..Suceava, Botosani, Iasi. Nu ma intereseaza Oradea sau Baia mare intrucat nu pot veni pe motoreta in ianuarie, iar daca inchiriez si platforma ajung la o suma prea mare :)

Stiti vreun transportator care ma poate ajuta cu adusul in romania la un pret decent?

 

salut,

 

uite ce am gasit pe facebook la "friends"

nu cunosc detalii legate de pret,etc

http://www.facebook.com/pages/Transport-de-persoane-si-colete-IASI-LONDRA-retur/242010535856695

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc.

am mai gasit si eu ceva oferte

marea majoritate iau cam 1euro/kg. ramane sa discut cu cei de pana acum, faza e ca doi dintre ei aduc doar pana in suceava sau iasi-vaslui.

daca gasesc pana in "bucureci" ar fi si mai bine ca nu ma mai complic cu alt transport pana la garajul meu din bucuresti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu trimit din Anglia pachete cu Eastline vezi sitte mai jos.

http://www.eastlines.co.uk/static/Cum-trimit/6/

Aici scrie ca poti trimite si motociclete sau alte obiecte voluminoase precum mobila.

Poate nu strica sa dai un telefon.

La un motor sa platesti 160-180 lire este chiar putin sa ti-l si ridice de acasa din uk si sa ti-l trimita acasa in romania in orice oras!

Acum cat de safe este transportul nu stiu dar zic ca daca se amabaleaza calumea moto ca sa nu fie zgariat se merita 100%.

O sa-i am ca referinta pe viitor.

Mersi de link.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

revin cu cateva chestii. am gasit mai multi transportatori cu preturi variate. problema mea e ca motocicleta trebuie s-o iau din nord iar toti transportatorii fac colectarea din Londra. deci treaba devine putin mai complicata.

mi-am facut eu un calcul si decat sa platesc pe bucati si s-o plimb din duba in duba mai bine ma duc eu si o aduc pe remorca. ma costa 100e de inchririat o remorca pt o saptamana.

treaba asta devine deja rentabila daca mai aduc inca o motoreta (remorca poate transporta 3 motorete)

 

deci...daca mai este vreun doritor de adus 1-2 motorete din UK in perioada martie aprilie putem sa organizam ceva. intra in discutie si dusul sau adusul de diverse colete care pot reduce din costul calatoriei (orice chestie legala care poate incapea pe remorca sau intr-un logan :) ).

eu am un logan diesel deci consumul este mai mult decat decent (5L/100km daca mergem peste 100km/h )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

As vrea eu un enduro/cross daca se gaseste in uk mai ieftin

 

ma tenteaza un wr450/rmz400.Stii ceva siteuri(vanzare) cu mobre prin uk?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea eu un enduro/cross daca se gaseste in uk mai ieftin

 

ma tenteaza un wr450/rmz400.Stii ceva siteuri(vanzare) cu mobre prin uk?

 

man eu ma duc sa aduc o mobra ...nu ma ocup cu cumpararea si aducerea de motorete din anglia :)

pana acum s-au anuntat 2 persoane care ar mai fi interesate de ce am propus eu dar mai avem loc :). pretul pt transportul asta poate ajunge intre 150-200lire/motoreta in cazul in care ma duc eu cu remorca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

man eu ma duc sa aduc o mobra ...nu ma ocup cu cumpararea si aducerea de motorete din anglia :)

pana acum s-au anuntat 2 persoane care ar mai fi interesate de ce am propus eu dar mai avem loc :). pretul pt transportul asta poate ajunge intre 150-200lire/motoreta in cazul in care ma duc eu cu remorca.

Stiu ca iti aduci mobra din uk.Eu am spus ca sunt interesat de o mobra din uk,doar daca sunt mai ieftine acolo.Achizitie plus transport

 

O sa ma mai uit pe siteurile din uk dupa un wr400/drz400.Daca gasesc ceva ieftin o sa te anunt

 

www.autotrader.co.uk

www.gumtree.co.uk

si ebay.co.uk

 

merci frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un KTM duke 2 640 din 2002 nu tenteaza pe nimeni ?

il are un prieten de-al meu in londra si vroia sa-l vanda .

pretul in jur de 1300lire

 

stie cineva cam costa feribotul pentru autoturism+remorca ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai depinde cu ce companie si in ce perioada..intra pe site si fa o cotatie

romanu' ii incapatanat tare sau descurcaretz i place lui sa zica..pai fratele meu tu ai facut un calcul sa vezi la cat ajungi?drumul te costa undeva la 500 cu +- remorca inca 100 feribot hai sa punem inca 70,mancare,autostrazi=700 asta daca nu ai parte de ceva ghinioane pe drum.golanu iti manca el 5% dar sigur nu cu 3 motoare pe remorca :rusinica: aa oboseala ta ai m-ai puso in calcul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai depinde cu ce companie si in ce perioada..intra pe site si fa o cotatie

romanu' ii incapatanat tare sau descurcaretz i place lui sa zica..pai fratele meu tu ai facut un calcul sa vezi la cat ajungi?drumul te costa undeva la 500 cu +- remorca inca 100 feribot hai sa punem inca 70,mancare,autostrazi=700 asta daca nu ai parte de ceva ghinioane pe drum.golanu iti manca el 5% dar sigur nu cu 3 motoare pe remorca :rusinica: aa oboseala ta ai m-ai puso in calcul?

 

ai dreptate.

ai pe cineva care mi-o poate aduce cu 300lire ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carlisle , in nord

 

300 mile de londra....enorm.nu vreau sa te dezamagesc dar nush daca o sa gasesti pe careva sa o aduca de acolo.majoritatea fac greseala asta cand cumpara mobre din uk,se uita la 200 lire diferenta de pret apoi nu gasesc cu ce sa le aduca sau pana la urma ies mai scump.

 

incearca pe romani in uk poate ai noroc

sau aici

http://www.uship.com/uk/motorcycle-transport/

Editat de todea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

300 mile de londra....enorm.nu vreau sa te dezamagesc dar nush daca o sa gasesti pe careva sa o aduca de acolo.majoritatea fac greseala asta cand cumpara mobre din uk,se uita la 200 lire diferenta de pret apoi nu gasesc cu ce sa le aduca sau pana la urma ies mai scump.

 

incearca pe romani in uk poate ai noroc

sau aici

http://www.uship.com/uk/motorcycle-transport/

:)

pai de ce crezi ca m-am ofticat cu tot felul de combinatii.

motoreta mea e cu nr romanesti dar nu prea am eu chef sa astept sa vin eu pe ea mai in primavara.

de gasit am gasit eu dar nu prea am chef sa frec pe nimeni la cap cu treaba asta. de exemplu am 3 prieteni motociclisti care locuiesc in Londra si ar putea s-o aduca ei pana in londra ...sau alt prieten din londra care are duba ....solutii sunt dar nu vreau sa frec pe nimeni :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

pai de ce crezi ca m-am ofticat cu tot felul de combinatii.

motoreta mea e cu nr romanesti dar nu prea am eu chef sa astept sa vin eu pe ea mai in primavara.

de gasit am gasit eu dar nu prea am chef sa frec pe nimeni la cap cu treaba asta. de exemplu am 3 prieteni motociclisti care locuiesc in Londra si ar putea s-o aduca ei pana in londra ...sau alt prieten din londra care are duba ....solutii sunt dar nu vreau sa frec pe nimeni :)

 

ehh atunci faci o plimbare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aduc motociclete\masini\colete din UK, olanda, belgia,germania,franta, austria, ungaria, olanda.

 

**motociclete 250 euro pana in Bucuresti(200 euro pana la Bacau)

 

**masini 500 euro

 

Tel 0745 272849 sau email surigiucristian@yahoo.com

Editat de The_One_Forever
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu mai aduc deloc.

Chiar asta vroiam sa ii anunt pe cei cu care discutasem despre o posibila drumetie cu remorca pana in UK. Am rezolvat deja si nu mai are rost sa merg .

In total am dat de m-a uscat !

350 lire din carlisle pana in lodra si 250 din londra pana in bucuresti. inca sunt in stare de soc dupa ce am fost informat ca pt 1000km in uk tre sa platesc 300 lire pt motorina ! + 50 lire soferul ...ceea ce pare corect . Intelegere fusese pt 200 dra nah asa sunt romanii :) . Noroc ca-mi sunt prieteni ca altfel cred ca ajungeau la o tona de motorina consumata pt cei 1000km in uk !

...ce oameni de treaba!

 

Pana la urma era mai bine daca ma duceam eu si rezolvam :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu mai aduc deloc.

Chiar asta vroiam sa ii anunt pe cei cu care discutasem despre o posibila drumetie cu remorca pana in UK. Am rezolvat deja si nu mai are rost sa merg .

In total am dat de m-a uscat !

350 lire din carlisle pana in lodra si 250 din londra pana in bucuresti. inca sunt in stare de soc dupa ce am fost informat ca pt 1000km in uk tre sa platesc 300 lire pt motorina ! + 50 lire soferul ...ceea ce pare corect . Intelegere fusese pt 200 dra nah asa sunt romanii :) . Noroc ca-mi sunt prieteni ca altfel cred ca ajungeau la o tona de motorina consumata pt cei 1000km in uk !

...ce oameni de treaba!

 

Pana la urma era mai bine daca ma duceam eu si rezolvam :)

300 era un pret corect si mergea si cu 250 daca chiar iti sunt prieteni.

pe viitor multa atentie de unde cumparati mobre in uk..costurile sunt total diferite fata de romania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ...am gresit pret final carlisle - londra = 400lire :blink:

soferul mi-a zis ca a mers 1100km deci e foarte rezonabil . problema "e" prietenu cu duba care observ ca si-a pus si el capac 150lire :)

nu e vorba de cumparat motoreta din uk , pt ca motoreta e romaneasca cu numere de bucuresti. eu am fost prost ca nu am transportat-o in toamna din apropierea Londrei si a trebui s-o depozitam in Carlisle. transportul din londra la carlisle a costat 130lire dar se pare ca inapoi spre Londra si cam înmulțit cu 3.

 

dupa toata treaba asta trag o concluzie si va dau un sfat. rezolvați-vă singuri astfel de probleme ca altfel va jupoaie prietenii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...