Sari la conținut

caut transport UK- Romania


Sergiu_Q
 Share

Postări Recomandate

Deci sa inteleaga toata lumea.

Eu oricum nu prea am noroc asa ca dau numai de jepcari.

 

Toti o dau cotita, cred ca ce fac e favor. Cand de fapt e un serviciu platit.

 

Oricum jepcari

 

Asta Andrei Andrei nu trece prin Bucuresti si nu pot face mare lucru. Pleaca din Galati si trece prin Ploiesti cu tot cu pasageri.

 

citony2004 - dupa exprimare parca ai 12 ani. Cum sa te cred ca e concurenta acerba? chiar la momentul actual.

 

Pai daca era acerba ma cautau ei pe mine nu eu pe ei - asta pot zice ca e concurenta acerba.

 

la sange, in consecinta . cuvinte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 178
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare colegi. Imi poate recomanda cineva o persoana sau o firma care se ocupa de transport moto? Sau in caz de gasesc eu din alte surse pe cineva, ce ar trebuii sa am in vedere, acte ,contract de transport ..asigurarea marfii etc.

Suplimentar, daca aveti idee in ce conditii as putea sa vand motocicleta acolo.

Multumesc anticipat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare colegi. Imi poate recomanda cineva o persoana sau o firma care se ocupa de transport moto? Sau in caz de gasesc eu din alte surse pe cineva, ce ar trebuii sa am in vedere, acte ,contract de transport ..asigurarea marfii etc.

Suplimentar, daca aveti idee in ce conditii as putea sa vand motocicleta acolo.

Multumesc anticipat :)

sint vre-o doi useri pe aici care au reusit sa-si aduca motoarele in UK.

o vei putea vinde altor europeni probabil...mai greu unui britanic(ei prefera sa fie inmatriculate in UK...asta presupune ceva modificari si MOT&taxe)

succes.

» Post actualizat in 22 Aug 2015 09:06

asta e de pe romani-online:

 

"Avand in vedere ca nu prea am gasit informatii cand mi-am inmatriculat masina in UK am sa scriu aici cum am facut eu poate va fi de folos cuiva.

In primul rand ca sa inmatriculezi o masina lhd in UK trebuie sa aiba vitezometrul in mile, faruri rhd si stopul de ceata pt UK ( la mine era pe mijloc din fabrica)

Urmand sfatul lui MariusR82 am cumparat un spedometru de la dezmembrari si in Romania cu 100ron un mecanic mi-a pus doar plasticul cu gradatii in mile la spedometrul meu de la masina.

Tot acasa am luat Certificatul European de conformitate de la reprezentanta auto de unde am cumparat masina.(gratuit)

Urmatorul pas a fost sa aduc masina in UK.

In termen de o saptamana trebuie sa declari masina .Trebuie facut cont on line ca platitor de TVA. Nu e asa de greu, se completeaza datele masinii dupa care mi-au cerut dovada ca am platit TVA la achizitia masinii in Romania. Am scanat factura si am trimis-o on line .Am primit e-mail de confirmare ca totul e ok sa continui cu inmatricularea ca ei au informat DVLA ca nu trebuie sa platesc TVA.

Am cumparat doua faruri de la dezmembrari rhd si un service autorizat le-au montat la masina. Am cerut un deviz in care sa stipuleze ce au schimbat dar si faptul ca spedometrul indica si in mile iar stopul de ceata e conform circulatiei in UK.

La VCA am trimis

Certificatul European de comformitate , Devizul de la service,formularul de completat si 100lire taxa.

Dupa o saptamana mi-a venit o hartie precul masina e conforma pentru drumurile din UK.

La DVLA am trimis apoi :

Hartia originala de la VCA

Certificatul European de conformitate original

Certificatul de inmatriculare si cartea masinii din Romania originale.

MOT pe nr de sasiu- original

Asigurare pe nr de sasiu- original

dovada adresa si dovada nume -copie

formular completat V55/5

taxa de inmatriculare 55lire- ordin postal

taxa de drum (in functie de masina ) le-am platit cu ordin postal.

In doua saptamani a venit certificatul de inmatriculare englezesc si mare parte din acte (au oprit certificatul de inmatriculare romanesc)

Pe baza certificatului uk cu 39 lire mi-am facut placutele cu numerele englezesti .Odata sosit certificatul e bine de sunat la firma de asigurare si dat numarul de inmatriculare sa mai scada putin pretul asigurarii si sa poti conduce masina (fara numere nu aveai voie cu toate ca plateai asigurare)

Sa radiezi masina in Romania ai nevoie de certificate fiscal de la taxe si inpozite ca nu ai restante, certificatul de inmatriculare englezesc si placutele cu numerele romanesti.

Am incercat sa scriu cat mai scurt si la subiect. Mentionez ca asa am procedat eu si nu contest ca mai sunt si alte variante sa iti inmatriculezi masina."

 

 

eu ramin la parerea me-nu merita efortul,chiar deloc.

» Post actualizat in 22 Aug 2015 09:26

Salutari.

Pana la utma ai adus motorul din tara?

incearca aici,unii dintre ei fac si transport auto pe platforma...poate aduc si moto.succes.:

http://ghid.uk/coletarie-si-transport-persoane

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In jur de 20 septembrie imi voi aduce motocicleta in Londra din Bucuresti. Mai este loc de inca una, asa ca daca doreste cineva, pretul este de 200 euro. In pret este asigurat transaportul motocicletei precum si a unui mic bagaj(casca, geaca, etc). Transportul este door2door din Bucuresti sau alt oras in drum spre vama pana in Londra. Daca se doreste mai departe de Londra, discut cu transportatorul si va dau detalii.

 

Daca aveti intrebari, nu ezitati sa le puneti.

 

Asfalt uscat!


» Post actualizat in 30 Aug 2015 12:20

In jur de 20 septembrie imi voi aduce motocicleta in Londra din Bucuresti. Mai este loc de inca una, asa ca daca doreste cineva, pretul este de 200 euro. In pret este asigurat transaportul motocicletei precum si a unui mic bagaj(casca, geaca, etc). Transportul este door2door din Bucuresti sau alt oras in drum spre vama pana in Londra. Daca se doreste mai departe de Londra, discut cu transportatorul si va dau detalii.

Daca aveti intrebari, nu ezitati sa le puneti.

Asfalt uscat!


din pacate, ma vad nevoit sa modific anuntul de mai sus, se pare ca unii oameni vor sa se imbogateasca repede de pe urma altora. asa ca noul pret este de 200 pounds, asta pentru ca cel cu care vorbisem inainte vroia defapt 400 euro de motor, nu de ambele cum am crezut eu, prostu de mine. Deci, in jur de 20 sept, cine vrea, 200 lire.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

 

In jur de 20 septembrie imi voi aduce motocicleta in Londra din Bucuresti. Mai este loc de inca una, asa ca daca doreste cineva, pretul este de 200 euro. In pret este asigurat transaportul motocicletei precum si a unui mic bagaj(casca, geaca, etc). Transportul este door2door din Bucuresti sau alt oras in drum spre vama pana in Londra. Daca se doreste mai departe de Londra, discut cu transportatorul si va dau detalii.

 

Daca aveti intrebari, nu ezitati sa le puneti.

 

Asfalt uscat!

» Post actualizat in 30 Aug 2015 12:20

 

din pacate, ma vad nevoit sa modific anuntul de mai sus, se pare ca unii oameni vor sa se imbogateasca repede de pe urma altora. asa ca noul pret este de 200 pounds, asta pentru ca cel cu care vorbisem inainte vroia defapt 400 euro de motor, nu de ambele cum am crezut eu, prostu de mine. Deci, in jur de 20 sept, cine vrea, 200 lire.

ai PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Plec pe 14-15 .09. la Londra din Bucuresti si mai am loc de un motor si poate aveti bagaje de trimis , deasemeni la intoarcere am loc de motor si alte bagaje . Adrian 0722.331.330

daca stiam imi aduceai si mie ceva nene adi un radiator si niste discuri de frana ma lasat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

salutare,ma intereseaza transport UK-RO pt 1 motor + bagaje multe( un van mare)

daca stiti pe cineva,dati-mi un link va rog....eventual un van care merge gol inapoi spre Ro?...multam fain.

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,ma intereseaza transport UK-RO pt 1 motor + bagaje multe( un van mare)

daca stiti pe cineva,dati-mi un link va rog....eventual un van care merge gol inapoi spre Ro?...multam fain.

adrian 45 foarte de treaba sau cristi navaro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

am masina care pleaca pe 01.01.2016 la Londra , descarcare pe 04.01.2016 si retur Bucuresti imediat .

Este VW Crafter de 7 europaleti sau 4.8 metri si la nevoie am si remorca de 2.5 X 1.4 cu H 1.6 metri .

Adrian 0722.331.330

post-74133-0-32298700-1451408298_thumb.jpg

post-74133-0-58968100-1451408326_thumb.jpg

post-74133-0-06099400-1451408360_thumb.jpg

post-74133-0-60042100-1451408390_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...