Sari la conținut

caut transport UK- Romania


Sergiu_Q
 Share

Postări Recomandate

radierea din UK si cartea si talonul de la motor + contract V-C

La ei e totul in 1, un singur document este si cartea, si contract v-c si radierea se face prin posta, trebuie doar sa trimita proprietarul de acolo o bucata din cartea ei de identitate la autoritatea rutiera sau cum s-or numi in UK.

Am ramas uimit cat de civilizati si eficienti sunt la capitolul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 178
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se poate merge in uk pentru achizitionarea unei motorete si venit inapoi direct pe ea? Sau e complicata treaba cu asigurarea?

Nu prea se merita sa iei de aici. Sunt mai scumpe decat restul pietelor E.U. Plus ca la inmatricularea in Ro, trebuie sa-i faci modificari(far-lumini).

 

Sa raspund la intrebare: tine de bugetul si reumatismul fiecaruia(depinde de perioada :D). Cand faci export, nu stiu ce asigurari fac. Poti eventual sa-ti faci asigurarea de UK cu extras pentru acoperire in Europa, in rate, faci drumul acasa, suni asiguratorul si anulezi polita si trimiti certificatul cu priori-post la DVLA , cu numerele probabil si sectiunea export completata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, ce acte treb. Sa obtin din uk la cumpararea motoretei,?

ma intereseaza actele de inmatriculare in tara si pt. Transport.

Ce a uitat sa ti spuna este ca dupa ce trimite proprietarul masinii datele tale,ca nou posesor,dvla va trimite cartea pe numele tau numai la o adresa din uk,nu in Romania.Cartea vine in 3 saptamani estimativ.Asigurarea nu se transcrie si trebuie facuta fie pe loc,fie anticipat. La fel si cu road tax,taxa lor de drum.

Ps:au asigurarea si ptr. o luna si ptr. o zi.

Editat de Ice-D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma unui complot pus la cale de prietena mea si tatal meu, azi m-am trezit cu motocicleta mea in fata casei. Multumesc adrian45 de ajutor. Recomand cu incredere pentru transportul motocicletei in siguranta si ca ai tinut-o la curent pe Oana cu detaliile transportului. Taicamio a fost mai stresat, dar si-a revenit cand a aflat ca totul e bine.

Multumesc inca o data!

post-14351-0-53384600-1480878932_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...

Am colaborat cu putin timp in urma cu Adrian.

Absolut nimic de reprosat, om foarte serios, soferi responsabili, unsi cu toate alifiile.

Sincer, am strans-o putin in kur cand am rugat un necunoscut sa imi aduca din Anglia un motor de peste 15k.

Insa totul a fost ok.

Clar, recomand !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 17.12.2011 la 11:38, Sergiu_Q a spus:

in ianuarie trebuie sa-mi aduc mobra (V-strom) din UK in Romania. In Romania trebuie sa ajunga in Bucuresti sau..Suceava, Botosani, Iasi. Nu ma intereseaza Oradea sau Baia mare intrucat nu pot veni pe motoreta in ianuarie, iar daca inchiriez si platforma ajung la o suma prea mare :)

Stiti vreun transportator care ma poate ajuta cu adusul in romania la un pret decent?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 41 minute, dandana44 a spus:

Stiti vreun transportator care ma poate ajuta cu adusul in romania la un pret decent?

adrian45, s-a mai scris mai sus. Omul e prezent destul de des pe forum. Cel mai sigur e sa-i trimiti PM si iti raspunde in maxim o zi. Oricum nu e urgent...

Vezi ca ceva mai sus in pagina are si telefonul si adresa de e-mail.

Bafta!

Editat de Kagemusha
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am adus-o pe a mea cu cineva care mi-a luat 250£. Daca vrei contactul, scrie-mi pe PM. Altfel si eu il recomand pe Adrian.

P.S. Acum trebuie sa scot filmuletu' din semnatura, futu-mi picioarele alea :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
On 17.12.2011 at 18:55, todea said:

daca nu ai rezolvat am eu un prieten care deja e specializat pe trimisul motoarelor in romania dar din pacate doar pana la valcea

Salut .Imi dai si mie nr contact .am un motor de dus la valcea din londra.ms .

Nr meu e (+44 )07724660923

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ‎28‎.‎03‎.‎2019 la 15:03, Johnnyutzu a spus:

Salut .Imi dai si mie nr contact .am un motor de dus la valcea din londra.ms .

Nr meu e (+44 )07724660923

Ai dat quote unui post din 2011, nu cred ca omu' o mai arde pe aici.

Cum s-a spus mai sus, suna la nr. 0722.331.330, Adrian, baiat foarte serios care face treaba buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...