Sari la conținut

caut transport UK- Romania


Sergiu_Q
 Share

Postări Recomandate

scuze ...am gresit pret final carlisle - londra = 400lire :blink:

soferul mi-a zis ca a mers 1100km deci e foarte rezonabil . problema "e" prietenu cu duba care observ ca si-a pus si el capac 150lire :)

nu e vorba de cumparat motoreta din uk , pt ca motoreta e romaneasca cu numere de bucuresti. eu am fost prost ca nu am transportat-o in toamna din apropierea Londrei si a trebui s-o depozitam in Carlisle. transportul din londra la carlisle a costat 130lire dar se pare ca inapoi spre Londra si cam înmulțit cu 3.

 

dupa toata treaba asta trag o concluzie si va dau un sfat. rezolvați-vă singuri astfel de probleme ca altfel va jupoaie prietenii!

 

Fiecare cu pretenii lui :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 177
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

scuze ...am gresit pret final carlisle - londra = 400lire :blink:

soferul mi-a zis ca a mers 1100km deci e foarte rezonabil . problema "e" prietenu cu duba care observ ca si-a pus si el capac 150lire :)

nu e vorba de cumparat motoreta din uk , pt ca motoreta e romaneasca cu numere de bucuresti. eu am fost prost ca nu am transportat-o in toamna din apropierea Londrei si a trebui s-o depozitam in Carlisle. transportul din londra la carlisle a costat 130lire dar se pare ca inapoi spre Londra si cam înmulțit cu 3.

 

dupa toata treaba asta trag o concluzie si va dau un sfat. rezolvați-vă singuri astfel de probleme ca altfel va jupoaie prietenii!

Decat sa te plangi pe forum ca te-au facut la bani 'prietenii', mai bine asteptai putin pana venea primavara(oricum nu stiu ce faci cu mobra acum) te urcai in avion si de acolo veneai calare, in felul asta faceai si o plimbare. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa man. fa tu asa. eu o sa ma duc in concediu o săptămâna cu motoreta...nu fac experimente pe un drum de 3000km . eu nu prea am timp in general si sa pierd o saptamana pe drum nu prea mi-ar fi convenit. initial asa discutasem de fapt cu fostul proprietar care de altfel baiat foarte de treaba mi-a lasat 500e din pretul motoretei pentru faptul ca o ridicam din UK si nu din bucuresti :)

puteam sa nu zic nimănui dar la fel nu i-ar fi folosit nimănui aceasta experienta. ce am vrut sa subliniez e ce am zis si mai sus. rezolvați-vă singuri problemele altfel vi le rezolva alții dar la un cost destul de piperat.

daca e de plans...ma plang de natia romana care se lacomeste la orice. sa ai o intelegere de 200lire si dupa aia s-o cresti la 400 in conditiile in care nu mai aveam cum sa dau inapoi mi se pare japca.

englezul la care a stat motoreta in garaj mi-a zis ca ma costa 230lire sa mi-o aduca el dar am vrut sa-i dau si romanului un mod de a castiga niste bani cinstit.

 

cand am planuit sa ma duc eu cu remorca costul calculat/motoreta nu depasea 200lire :). e totusi o mica diferenta de la 200 la 650 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...

salut mihai, imi cer scuze ca e cam din scurt si nu stiu daca apuci sa vezi daca cumva mai ai nevoie eu merg in uk cu o duba si platforma si merg gol ca am de adus 2 motoare si o masina daca te intereseaza sa duci ceva in colo suna-ma la 0728414995 sau e-mail vaduvard@yahoo.com plec luni dimineata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...
  • 4 months later...

vreau sa imi trimit motorul acasa

in luna octombrie ca dupa aia imi expira m..o.t -ul si nu o mai pot misca si nici nu vreau sa mai investesc nimc in ea decat drumul pana in romania

mai face careva transporturi UK-ROMANIA

sau daca vreun coleg moto forumist care locuieste pe aici stie ceva firma de transporturi cu care as putea discuta il rog sa imi dea un nr de tel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Cum aduc un motor din anglia.ar fi cam la 100 km de londra in northolt.dar tb sa o si verifice din punct de vedere tehnic si estetic.

 

Cum aduc un motor din anglia.ar fi cam la 100 km de londra in northolt.dar tb sa o si verifice din punct de vedere tehnic si estetic.

sau are cineva o cursa cu turism microbuz, etc nu tir.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ba, eu am adus motoreta inca din 2011.

daca aveti de facut reclama firmelor de transport foarte bine, dar va puteti facfe topic separat.

 

rog un moderator sa inchida topicul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa figurile..topicul se numeste caut transport deci implicit si reclama la firme sau cine se ocupa de asa ceva ca sa aleaga omul.

 

 

TOUCHE!

scuze de off-topic, dar nu m-am putut abtine. luasem threadul de la inceput si m-am cracanat de ras cand am vazut ca e inceput in 2011. "turn off notification" pentru starterul topicului, ca probabil primeste toate reply-urile voastre.(noastre)

Editat de retarfrenu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Am o curiozitate. Urmeaza sa ma mut un UK, inca nu m-am hotarat cand. M-ar ajutat foarte mult un serviciu de transport care sa-mi duca coletul pana in Londra si sa-l tina 1-2-3 saptamani pana ma duc sa-l ridic personal. Oare exista asa ceva? As mai putea sa-l trimit pe adresa unui prieten de acolo, dar ramane ca ultima solutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o curiozitate. Urmeaza sa ma mut un UK, inca nu m-am hotarat cand. M-ar ajutat foarte mult un serviciu de transport care sa-mi duca coletul pana in Londra si sa-l tina 1-2-3 saptamani pana ma duc sa-l ridic personal. Oare exista asa ceva? As mai putea sa-l trimit pe adresa unui prieten de acolo, dar ramane ca ultima solutie.

sa-l trimiti inainte???tremite-l la un prieten mai bine.

firmele de curierat,chiar daca vor accepta sa ti-l pastreze,o sa-ti ia taxa de magazinaj.

sau intreaba la astia:

http://www.eastlines.ro/comanda/

 

succes.

 

 

TFB

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...