Sari la conținut

Accident mortal autostrada Arad Timisoara


rob_debruce
 Share

Postări Recomandate

@Danny, el nu vrea sa inteleaga in ruptul capului ca ,,propovaduieste'' o prostie, pe un forum public din care unii pot intelege romaneste ca ,,mere si asa'' / ba mai mult, ne si invata sa procedam ,,corect'' la manevra, iar Joi prezenta obligatorie la sensibilizarea conservarilor ca existam in trafic. Adica wax.... :baldy:

 

Condoleante familiei indoliate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 266
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

incearca din partea noastra sa faci tu manevra aia pe care o tot lauzi......da cand vine tiru' cu 110 km/h. sunt curios daca o sa mai fii de acord cu ea.

 

R.I.P. :rose:

 

p.s. am avut "bafta" sa ma trezesc pe autostrada cu masina plitiei care venea pe contrasens, crede-na naspa senzatie, mai ales ca era si ceata.....

 

 

Bozoro,

 

1)Nu am laudat nimic..am spus ca la traficul aproape nul in cazul de fata, mosul ar fi putut sa aleaga o modalitate mai lenta si in trepte de a se intoarce acasa, evident tot ilegala si incorecta, dar care ar fi salvat viata motociclistului complet nevinovat. Asa avem o absurditate de accident cu un motorist nevinovat mort, in conditii de cer senin si doar 2 participanti la trafic in momentul accidentului....dar daca vrei sa adaugam in tablul crimei, tiruri si microbuze si masini de politie....e clar ca ala trebuia sa mearga pina la Szeged...

 

Deci te rog nu-mi pune in scriitura lucruri pe care nu le-am scris; e posibil sa nu intelegi scrisul meu, cum nu te-ai inteles si cu psihopatul ala de ti-a adus Politia la poarta(parerea ta, mie mi s-a parut doar un client ca oricare...)

 

2)Masina politiei pe contrasens?..nu e lucru nou...prin alte parti am vazut si avioane aterizand pe autostrada....acum cred ca tu esti obisnuit cu masinile de Politie, daca opresc des la tine in poarta! :burnout:

 

3)Acum pe bune, daca tot esti celebrul mecanic Bozoro, zi-mi te rog si mie unde ai atelierul sa vin si eu sa te cunosc, ca sint tare curios, ce fel de om esti, cine are dreptate in topicul acela celebru...ala cu Clientul Valentin...sint multe chestii curioase si incitante acolo, inclusiv acea TA...vorbesc f serios....

 

@Danny, el nu vrea sa inteleaga in ruptul capului ca ,,propovaduieste'' o prostie, pe un forum public din care unii pot intelege romaneste ca ,,mere si asa'' / ba mai mult, ne si invata sa procedam ,,corect'' la manevra, iar Joi prezenta obligatorie la sensibilizarea conservarilor ca existam in trafic. Adica wax.... :baldy:

 

Condoleante familiei indoliate

 

Alin , intelg ca nu intelegi ce vreau eu sa spun...probabil ma exprin cam encombrant...

 

am spus ca la traficul aproape nul in cazul de fata, mosul ar fi putut sa aleaga o modalitate mai lenta si in trepte de a se intoarce acasa, evident tot ilegala si incorecta, dar care ar fi salvat viata motociclistului complet nevinovat. Asa avem o absurditate de accident cu un motorist nevinovat mort, in conditii de cer senin si doar 2 participanti la trafic in momentul accidentului

 

Acum este mai clar?....daca nu renunt....numai bine!

 

 

Mi se pare ca baiatul de pe motor a murit in conditii incredibil de stupide....asa ceva nu ar fi trebuit sa s eintample...ABSURD!!!

Editat de soimumaltez
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fix aci v-ati gasit sa va certati?

Ce mai tura-vura,lucrurile sunt destul de simple :

1.S-a inaugurat o autostrada fara semnele,marcajele si balustradele specifice pt a se inaugura mai repede

2.A venit un bosorog neatent (problema,dupa cum ziceau si altii,nu era ca e bosorog,ci ca e neatent) care din cauza lipsei balustrazilor,a incercat sa treaca pe sensul opus,asigurandu-se defectuos.

3.La efectuarea manevrei a taiat calea unui motociclist "care circula regulamentar",acesta intrand in coliziune cu masina.

Ca urmare,motociclistul a decedat pe loc.

Cauzele accidentului sunt multiple,vinovatii (morali si fizici) si ei la fel :

1.Oficialitatile - au dat in folosinta o autostrada care nu respecta conditia de capatai a acestui fel de drum : neputinta de a intra pe sensul opus.

2.Bosorogul cu masina - dupa ce ca a vrut sa faca o manevra total interzisa si periculoasa (atat pt el cat si pt ceilalti participanti la trafic),nici nu s-a asigurat cum trebuie.Drept urmare,a omorat un om.

3.Motociclistul - desi trecut de prima tinerete si probabil experimentat,nu a stiut sa se faca vazut si auzit in trafic,nu a perceput nici un semn din partea masinii,sau daca a perceput nu i-a dat atentie (mi-e greu sa cred ca masina nu a incetinit brusc si nu a virat putin dreapta inainte sa faca manevrea respectiva),si pus in fata pericolului eminent s-a panicat si a blocat fata pe franare (e adevarat,pe o vreme destul de rece),si desi circula probabil cu o viteza redusa,nu a reusit sa franeze cat de cat pt a diminua din forta impactului,a cazut si s-a lovit cu capul de masina.

Probabil s-a relaxat,cum era si normal si nu a mai dat atentie traficului,gandindu-se ca pe autostrada pericolele sunt infinit mai putine decat in oras,unde te astepti la asa ceva.A uitat insa ca circula in Romania.

Vina cea mai mica o are motociclistul,dar el a platit cel mai scump...

Inca odata,condoleante familiei,noi sa tragem invatamintele de rigoare si sa fim in alerta tot timpul,chiar si pe autostrada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuza-ma ai dreptate, nu te lauzi, explici. au incercat x persoane sa iti spuna ca nu e corect ce spui tu acolo. daca tot insisti, experimenteaza.

maine la 12:00 la dristor...e ok?

 

si cred ca ajunge cat se bat campii pe aici. in fond si la urmaurmei este o tragedie nu un motiv de chat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Method,

 

nu vrem sa ne certam, dar nu ne intelegem...

 

Motoristul nu are nici o vina..de cate ori trecem cu viteza mai mare pe banda II avand masini care circula pe banda I???.....da, trebuie sa gandim ca in oricare e un posibil neatent care se poate urca brusc pe tine...si mi s-a intamplat, dar nu am ajuns la contact....ce bine!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma` dar nu a observat nimeni ca masina e lovita pe partea stanga? daca masina a intors peste linia care desparte sensurile si a taiat calea motociclistului, inseamna ca impactul ar fi trebuit sa fie pe partea dreapta a masinii, nu?

Tu traiesti in UK sau in fostul imperiu britanic? Cand mergi cu masina ai volan pe dreapta? Daca da, ai gresit ceva in postul asta... Daca nu, ai obtinut permisul la Pitesti sau asa ceva pentru ca ar trebui sa stii totusi ca o intoarcere neregulamentara in Romania se face de obicei spre stanga si e absolut normal sa fii lovit in aripa din stanga cand motociclistul face plici pe aripa masinii tale cand intorci aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuza-ma ai dreptate, nu te lauzi, explici. au incercat x persoane sa iti spuna ca nu e corect ce spui tu acolo. daca tot insisti, experimenteaza.

maine la 12:00 la dristor...e ok?

 

si cred ca ajunge cat se bat campii pe aici. in fond si la urmaurmei este o tragedie nu un motiv de chat.

 

Nu inteleg de ce ma iei peste picior?..asta este raspuns? "maine la 12:00 la dristor...e ok?"..ti-am cerut strada si nr. unde ai atelierul; Intentionez sa cumpar ceva in 2T la vreo 12.000 km(scuter pt oras) si am nevoie de o opinie de mecanic referitoare la nivelul de uzura; si nu gratis ci la un pret dinainte stabilit.

 

Din pacate asta este unul dintre cel mai nevinovat motociclist plecat dintre noi...eu nu-i gasesc nici cea mai mica vina!...

 

RIP :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce ma iei peste picior?..asta este raspuns? "maine la 12:00 la dristor...e ok?"..ti-am cerut strada si nr. unde ai atelierul; Intentionez sa cumpar ceva in 2T la vreo 12.000 km(scuter pt oras) si am nevoie de o opinie de mecanic referitoare la nivelul de uzura; si nu gratis ci la un pret dinainte stabilit.

 

Din pacate asta este unul dintre cel mai nevinovat motociclist plecat dintre noi...eu nu-i gasesc nici cea mai mica vina!...

 

RIP :rose:

 

nu intentionam sa te iau peste picior, scuze. ai pm.

 

condoleante familiei si gata cu discutiile astea care oricum nu cred ca isi mai au rostul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai de capu' meu, mai sunteti multi ? E o AUTOSTRADA !!!!! Buna, rea, egal, dar e autostrada totusi ....

 

Nu, gresit ! Noi n-avem autostrazi, avem sosele cu 2 benzi pe sens, cu separator de trafic intre sensuri, (nu punem la socoteala banda de urgenta). Cand vor indeplini simultan toate conditiile : panouri anti-orbire, garduri de protectie, spatii de servicii, lipsa gropi/animale, parapeti de protectie (unde se impun), camere video, tabele electronice de avertizare, vorbim de autostrazi in adevaratul sens.

 

 

Uite, un motiv pentru care nu pot "indragi" autostrada buna/rea pe care o avem : " Cum explică Ministerul Transporturilor un accident de pe autostradă în urma căruia un tânăr de 25 de ani a murit: “Calul de care s-a lovit a intrat pe autostradă ca o maşină” (sursa). | Imi aduc aminte si de accidentului lui Radu T.udor (Ant.3), care se deplasa de A1 si la 120 km/h, a lovit un caine. Rezultatul a fost, masina distrusa, timp pierdut, platforma, bani.

 

Cu siguranta exista si "rateuri" de autostrazi in strainatate, dar nu-mi servesc ca exemplu, insa ei au reusit prin alte proceduri sa contribuie la siguranta rutiera. Ideea e, sa nu avem autostrazi de dragul de a le avea, ideea e sa le avem si sa intruneasca anumite caracteristici de siguranta. La orice autostrada noua, neterminata exista acele spatii care nu sunt prevazute cu separator permanent, ca in cazul nostru. Vina morala o poarta constructorul. Este inadmisibil, la cati bani pe km construit au luat, sa amplaseze doar niste "conuri" de plastic, ordinare, pe o perioada de inactivitate. Orice idiot care iese la plimbare, speculeaza "oportunitatea" si poate patrunde pe celalalt sens, punand vieti in pericol, ori mai grav sa se termine cu decese. Acele conuri de avertizare, erau amplasate discontinuu, putine la numar, existand oricand posibilitatea ca vantul sa le darame, ori ca persoane interesate sa le mute/fure. In perioada de inactivitate, in care zona nu este supravegheata de lucratori ai companiei constructoare, ar fi trebuit amplasate balize de plastic, legate una de cealalta, umplute cu nisip ori apa. Niciun sofer nu le-ar fi putut muta din loc, iar riscul ca un accident de asemenea maniera, sa se produca era 0 (ZERO).

 

_________

Editat de Csj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da o dati in diverse .....

 

1. Aia nu e autostrada poate un drum EU, traiasca partidu ca ne omoara INVOLUNTAR ????

2. Moshu nu mai avea capacitati de conducator auto .... si e clar sa nu va aud!

3. .... crezi ca cu busa nu o mierlesti cu cauciucuri noi daca iti intoarce in fata ?

 

Polemici fara sfarsit !

 

trist......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

careva mai devreme intreba cand e inmormantarea...azi 05.01.2012,ora 14,in curtici...daca intereseaza pe cineva,sa urmareasca Threadul de accidente,Arad, aici /index.php?/topic/410208-accidente/page__st__340

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, cum arata o sectiune in plan a autostrazii asteai minunate, exact in formla literei "T"? Adica e piciorul de sustinere si banda de rulare, atat? De 2 ore am vazut la stiri ca azinoapte a mai plonjat o masina in sant acolo, citez "intr-o portiune fara parapet". Pai da-o ma inocolo de treaba, indiferent de cauzele accidentului astuia din urma (probabil viteza), "ulita" asta nu are separatoare, nu are parapeti, nu are buda, nu are telefoane de urgenta,in ciuda faptului ca e si scurta ca nr de km dar e limitata ca viteza, haha. Pai sa se numeasca atunci altfel, nici nu stiu cum sa o cataloghez. Ziceati aici ca ar fii mai corect drum european, pai ok, dar macar ala e la nivelul solului, ici-colo cate un rambleu sau debleu, nu la 5-10 sau cati naiba de metrii in aer fara parapeti.

Sincere condoleante familiei incercate a motociclistului, dat fiind varsta raposatului poate lasa in urma si copii.

Cat despre autorul accidentului, nu va face puscarie (parerea mea) in ciuda gravitatii faptei. Pentru ca daca ar fii condamnat cu executare, ar sari presa in sus ca in tara noastra interlopii scapa cu suspendare (urata asta) in schimb statul condamna la ani grei de temnita un om cinstit care vrea doar sa isi traiasca ultimii ani din viata in liniste si pace. Cam asta e si gandirea userului soimul maltez, fara suparare. Nu e buna gandirea conform careia daca unul a facut un "RAU" si nu a patit nimic, pot si eu sa fac un "raulet" ( sa intorc pe autostrada ca moare mama......fa asta in Germania daca te tine si explica-i politaiului cauza). Cat timp vom gandi la fel, oamenii la fel vor face in tara asta de mizerie. Era un caz in Zalau pe o televiziune pe net cu un nene profesor caruia ii ridicasera masina de langa un indicator care te avertiza ca se ridica masini din zona, ori idiotul sustinea ce nedreptate s-a comis, argumentand ca el asa a parcat cat sa nu incurce pe nimeni. Daca nu ai voie, pricepe naibii ca NU AI VOIE.

Scuze de offtopic,

Condoleante inca odata celor care l-au cunoscut pe om.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"ulita" asta nu are separatoare, nu are parapeti, nu are buda, nu are telefoane de urgenta,in ciuda faptului ca e si scurta ca nr de km dar e limitata ca viteza, haha. Pai sa se numeasca atunci altfel, nici nu stiu cum sa o cataloghez. Ziceati aici ca ar fii mai corect drum european, pai ok, dar macar ala e la nivelul solului, ici-colo cate un rambleu sau debleu, nu la 5-10 sau cati naiba de metrii in aer fara parapeti.

 

 

Ai dreptate in ce zici, dar eu am fost pe autostrada si ziua si noaptea si nu inteleg de ce exagereaza lumea in halul asta ... Panourile pe miljoc cred ca sunt montate in proportie de 90%. Orice om NORMAL si care a mai fost in viata lui macar odata pe autostrada nu vad de ce ar avea probleme pe acest drum. E o autostrada ca oricare alta, proaspat construita. De cate ori nu mergi pe autostrazi din Ungaria, Austria sau Germania la care se lucreaza si ambele sensuri de mers sunt deviate pe o singura banda dubla, pai acolo ce faci, te intorci printre jaloane ca doar lispeste panoul ? Suntem noi cretini, nu autostrada e de vina ... Ok, sunt de acord ca si autoritatile sunt de rahat, dar la fel a aratat si bucata de autostrada Szeged-Mako imediat dupa ce au dat drumul la circulatie pe ea. Doar ca acolo nu are curaj nici un cioban sa intoarca in mijlocul autstrazii. Si de unde benzinarii si alte cele peste noapte ? Apar si astea cat de curand, dar nu peste noapte. Fac iarasi acceasi comparatie cu bucata Szeged-Mako de la vecini, e inaugurata de ceva vreme si inca nu are nici o benzinarie. Se lucreaza inca la spatiile de servicii ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu te inteleg destul de mult,dar nu inteleg cum faci tu de nu "inchizi ochii"?..vrei sa spui ca daca vezi un conservar care a facut ce a facut mosul asta, fara consecinte, te duci dupa el pe sensul opus, il opresti si il porcaiesti?..sau suni la 112?...greu sa te cred....poate doar aici pe forum nu 'inchidem ochii"...ca fizic, in realitate nu ai ce sa le faci, eventual te alegi si batut...

 

Baiatu lu mami speriat pana si de mingi de ping-pong, lasa ne cu lectiile tale despre cum sa te porti in trafic sau cum sa-ti conduci scooterul. Tu nu intelegi mai nimic din ce spune lumea aici pentru ca traiesti in lumea ta si nu accepti ce mai este si in jurul tau, defapt acesta este motivul pentru care te afli si intr-o lume paralela.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate in ce zici, dar eu am fost pe autostrada si ziua si noaptea si nu inteleg de ce exagereaza lumea in halul asta ... Panourile pe miljoc cred ca sunt montate in proportie de 90%. Orice om NORMAL si care a mai fost in viata lui macar odata pe autostrada nu vad de ce ar avea probleme pe acest drum. E o autostrada ca oricare alta, proaspat construita. De cate ori nu mergi pe autostrazi din Ungaria, Austria sau Germania la care se lucreaza si ambele sensuri de mers sunt deviate pe o singura banda dubla, pai acolo ce faci, te intorci printre jaloane ca doar lispeste panoul ? Suntem noi cretini, nu autostrada e de vina ... Ok, sunt de acord ca si autoritatile sunt de rahat, dar la fel a aratat si bucata de autostrada Szeged-Mako imediat dupa ce au dat drumul la circulatie pe ea. Doar ca acolo nu are curaj nici un cioban sa intoarca in mijlocul autstrazii. Si de unde benzinarii si alte cele peste noapte ? Apar si astea cat de curand, dar nu peste noapte. Fac iarasi acceasi comparatie cu bucata Szeged-Mako de la vecini, e inaugurata de ceva vreme si inca nu are nici o benzinarie. Se lucreaza inca la spatiile de servicii ...

Intradevar, m-a cam luat valul cu benzinarii si WC-uri , e prea devreme, insa despre lipsa separatoarelor e altceva. Cand se lucreaza pe autostrada e semnalizat de la km intregi departare, cu zeci de balize luminoase si blituri puternice de numa-numa plus ca muncitorii sunt ACOLO, viteza este limitata (am inteles ca si aici la fel) si se remarcheaza benzile de circulatie cu din acelea galbene cauciucate, cel putin asa am vazut la nemti, pe cand la noi separatoarele lipsesc si gata. Ai maxima dreptate, si daca lipsesc si atat NU AI VOIE SA INTORCI pe autostrada, tine de educatie sau de lipsa ei ( sa nu uitam ca multi nu au nici de acasa si nici de la scoala), insa problema parapetilor lipsa e tragico-comica. Acuma serios, de intors nu intorci printre jaloane, ok, dar daca nu ai parapeti, la viteza admisa legal, prinzi polei si zbori in sant si mori. Asta nu mai e din vina educatiei. Ce poti face e sa adaptezi viteza, dar dracu nu doarme si poti face accident fara vina ta sau poate sa te acroseze careva in derapaj si sa mori naibi.

Scriu sau vorbesc numai din ce citesc aici si ce vad la TV, nu am fost pe soseaua in cauza, insa mi s-a format o imagine si imi scriu parerea, parere pe care mi-o mentin sau mi-o remodelez: trecand peste lipsa serviciilor (peco, buda telefon), lipsa elementelor de siguranta este cel putin condamnabila.

Parerea mea.

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU AI VOIE SA INTORCI pe autostrada, tine de educatie sau de lipsa ei ( sa nu uitam ca multi nu au nici de acasa si nici de la scoala)

 

Nu e numai asta, eu cred ca tine si de instinctul de conservare ... oricata smekerie ai avea in tine, cat de nesanatos la cap sa fii incat sa faci poate cea mai periculoasa manevra (pentru tine si ceilalti) pe autostrada: sa intorci la mijlocul ei. Astia ar trebui dusi urgent la psihiatru si dat interzis la volan o perioada buna de timp ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca normele de securitate spun ca acolo trebuia sa fie balustrada, atunci constructorul si autoritatile au partea lor de vina; plecand de la exemplul cu femeia si trenul, in SUA chiar mosul i-ar da in judecata pe ambii si ar castiga!!!! Mosul plateste pt greseala lui, dar are si dreptul la compensatii pentru neplacerile suferite din neglijenta altora. Suna absurd, dar la ei acolo responsabilitatile sunt f clare si daca prin nerespectarea lor se ajunge la un eveniment neplacut, PLATESTI. Orice judecator acolo ar gandi asa: de ce s-a ajuns la accident? Pai pentru ca cineva a nerespectat legea si a intors unde nu e voie dar si pentru ca i s-a dat posibilitatea sa o faca intr-un loc unde ea nu trebuia sa existe. Si, intamplator sau nu, tara in care judecatorii gandesc asa este cu mult inaintea noastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatu lu mami speriat pana si de mingi de ping-pong, lasa ne cu lectiile tale despre cum sa te porti in trafic sau cum sa-ti conduci scooterul. Tu nu intelegi mai nimic din ce spune lumea aici pentru ca traiesti in lumea ta si nu accepti ce mai este si in jurul tau, defapt acesta este motivul pentru care te afli si intr-o lume paralela.

 

Vad ca te intereseaza mai mult persoana mea si nu sa inveti ceva de pe acest topic; sa stii ca ma lasa rece jignirile tale; pt. mine esti doar un ".." (pot sa-ti explic acest substantiv desi stiu ca stii relativ bine ce inseamna). Nu mai polua pe aici, trimite-mi jignirile gratuite pe privat, sa ma bucur si eu de marile tale calitati exprimate in scris, de caracterul tau, de cultura ta, de educatia ta, de supermotocicletata ta...eu nu sint de acord in totalitate ca cei care isi iau moto si auto f. puternice compenseaza niste lipsuri fizice...cred ca e vorba si de chestiuni psiho-sociale.

 

Iti propun sa deschizi un topic special de jigniri; promit sa-ti raspund acolo.

 

On-topic, regretabil acest absurd accident, nimeni nu stie cind i se poate intampla si lui, de aceea este bine sa fim mai buni unii cu altii...RIP :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...eu nu sint de acord in totalitate ca cei care isi iau moto si auto f. puternice compenseaza niste lipsuri fizice...cred ca e vorba si de chestiuni psiho-sociale.

 

Stai sa vezi acum, dupa noul proiect de Cod Rutier ... toti putzoii de 17 ani vor avea carnet ... ce jungla e acum nu e nimic pe langa ce va fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar ... la noi separatoarele lipsesc si gata. Ai maxima dreptate, si daca lipsesc si atat NU AI VOIE SA INTORCI pe autostrada, tine de educatie sau de lipsa ei ( sa nu uitam ca multi nu au nici de acasa si nici de la scoala), insa problema parapetilor lipsa e tragico-comica. Acuma serios, de intors nu intorci printre jaloane, ok, dar daca nu ai parapeti, la viteza admisa legal, prinzi polei si zbori in sant si mori. Asta nu mai e din vina educatiei.

 

:ok:

 

Scriu sau vorbesc numai din ce citesc aici si ce vad la TV, nu am fost pe soseaua in cauza, insa mi s-a format o imagine si imi scriu parerea, parere pe care mi-o mentin sau mi-o remodelez: trecand peste lipsa serviciilor (peco, buda telefon), lipsa elementelor de siguranta este cel putin condamnabila.

 

 

Esti puntin ambiguu, in ce sens condamnabila?

 

Vad ca te intereseaza mai mult persoana mea si nu sa inveti ceva de pe acest topic; sa stii ca ma lasa rece jignirile tale; pt. mine esti doar un ".." (pot sa-ti explic acest substantiv desi stiu ca stii relativ bine ce inseamna). Nu mai polua pe aici, trimite-mi jignirile gratuite pe privat, sa ma bucur si eu de marile tale calitati exprimate in scris, de caracterul tau, de cultura ta, de educatia ta, de supermotocicletata ta...eu nu sint de acord in totalitate ca cei care isi iau moto si auto f. puternice compenseaza niste lipsuri fizice...cred ca e vorba si de chestiuni psiho-sociale.

 

Iti propun sa deschizi un topic special de jigniri; promit sa-ti raspund acolo.

 

On-topic, regretabil acest absurd accident, nimeni nu stie cind i se poate intampla si lui, de aceea este bine sa fim mai buni unii cu altii...RIP :rose:

 

Buei "Matur-ica" esti singurul care iese in evidenta cu inepti de trecut peste ele, toti avem cate ceva de invatat, dar tu dai dovada ca nu vrei s-o faci. Stai cil, inca nu te-am jignit, precum ai facut-o in mailul trimis personal acum cateva luni. Ma bucur ca apreciezi ce am si poate ai chef sa verifici ce lipsuri sau conditii fizice consideri ca-mi sunt insuficiente.

 

Absurd esti tu, nu un mos care decide sa intoarca pe autostrada si daca tot esti atat de bun in acest an, nu vrei sa incepi prin a ma sadisface pe mine primul ?!?!

 

BelBody e doar unul si oricum este peste caracterul tau de om "iMatur" de care dai dovada.

Pe viitor, abtine te de la comentarii inspre persoana mea. Fa-o doar tehnic si sa nu te superi daca vei fi corectat, cum ai facut-o cu mine. Comentariile rautacioase din acest topic au aparut in urma unor absurditati (constatate) ale unor iuzeri si pe fond de ciuda fata de persoana decedata.

 

Ar fi frumos pentru cei ce pot ajunge la inmormantare pe 2 roti in siguranta, un ultim omagiu (daca si familia este de acord).

 

Odihneasca-se in pace. :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre starea anvelopelor ale motocicletei nu se vorbeste nimic, numai Statul trebuie sa ne poarte de grija. La ce ne foloseste ca murim ca oile?

 

"Cand am ajuns la locul accidentului, dupa constatarea decesului, am remarcat cateva aspecte: unul, gumele foarte tocite, in special pe spate,(se observa si in foto) si urma de zgarietura pe asfalt.Este posibil ca motociclistul sa fi franat in ultimii metrii, motorul a picat si el a lovit cu capul fie roata fata (care era rupta) fie aripa fata unde se vede o urma rotunda. Asta nu inseamna ca idiotul cu masina este mai putin vinovat dar se pune problema astfel: daca nu ar picat motorul, ar fi lovit masina si probabil ar fi fost proiectat peste masina.Poate ar fi avut o sansa in plus.Nu vom afla asta niciodata. Atentie mare si la gumele voastre."

 

Uite aici, daca ti-a fost lene sa citesti topicul, ca sa-ti satisfaci fetishul asta al tau cu gumele.

Mai schimba si tu placa cu gumele din 2011.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...