Sari la conținut

Kawasaki ER6N / ER6F


Beatrice
 Share

Postări Recomandate

Buna seara!

 

 In primul rand vreau sa va urez un “Craciun fericit!” si sa ne vedem sanatosi in Noul An. 
 

 Sunt si eu in cautare de un parbriz pentru er6n meu an ‘06, insa nu am gasit foarte multe variante. Voi de unde ati cumparat parbrizele? Ma intereseaza si SH. 
 

 Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
La 18.06.2020 la 23:32, Ovidiu89 a spus:

Buna seara, va rog sa ma ajutati , azi am vrut sa ies cu motorul si din pacate nu mai gasesc cheia de la el . Am un kawasaki er6n 2010 , m am tot interesat cum as putea sa i dau de cap, am inteles ca sunt care fac chei dupa butuc dar întrebarea mea er6n 2010 are chip la cheie sau nu ? Cheia mea din cate tin eu minte era turnata.  Astept răspunsuri din partea voastră dar va rog nu ma întrebați de ce nu am doua chei !😬😬😬 

Salut! Încearcă ca Unitedmotors 

Salutare! Caut sistemul de evacuare aftermarket pentru un kawasaki er6n 2012. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 18.06.2020 la 23:32, Ovidiu89 a spus:

Buna seara, va rog sa ma ajutati , azi am vrut sa ies cu motorul si din pacate nu mai gasesc cheia de la el . Am un kawasaki er6n 2010 , m am tot interesat cum as putea sa i dau de cap, am inteles ca sunt care fac chei dupa butuc dar întrebarea mea er6n 2010 are chip la cheie sau nu ? Cheia mea din cate tin eu minte era turnata.  Astept răspunsuri din partea voastră dar va rog nu ma întrebați de ce nu am doua chei !😬😬😬 

Se poate resofta si scoate immobilizatorul daca nu mai ai nici o cheie cu cip..sau reprezentanta cum au spus colegul de mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Buna ziua tuturor,

Fac și aici o încercare pentru o nefăcută.

Știe cineva unde as putea găsi pompa/sistemul ABS pe piață?

Am un model 2006 inițial cu ABS pe care l-am pierdut in urma unor carențe majore de întreținere... Detalii ar fi multe și explicații pe măsură.

Totuși apreciez orice intervenție din partea voastră pe acest subiect.

Cu stimă!

 

Editat de TyCkle
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand parbriz si topcase complete, cu suport dedicat. Parbrizul și topcase-ul sunt demontate de pe Kawasaki Er6-n 2010, sunt complete, originale, includ tot setul de montaj. La cerere le pot monta eu.
Preț topcase cu suport 650 lei, parbriz cu accesorii de montaj 350 lei.

 

https://www.olx.ro/d/oferta/vand-parbriz-si-topcase-cu-suport-pentru-kawasaki-er6-n-2009-2011-IDg47jx.html

Editat de proffroad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut,

 

sunt  pe punctul de a achizitiona un ER6N din 2012 , sunt incepator si e prima motocilceta.

 

Este potrivita pentru inceput si la ce defectiuni sa ma astept?

 

Multumes!

Editat de Chaos.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

 Salut! Am dificultati in a gasi aceasta piesa in Romania. In primul rand ca nu ii stiu denumirea. Pe ebay o gasesc sub denumirea de "CDI", "ECU", "Relay", insa la noi nu o gasesc deloc. Cum ar trebui s-o caut? Multumesc!

1.jpg

Editat de Albertt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

24 minutes ago, patrick1 said:

Iti multumesc mult, Patrick1. Dar cum ar trebui s-o caut la noi, despre ce anume sa intreb? :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Just now, Albertt said:

Iti multumesc mult, Patrick1. Dar cum ar trebui s-o caut la noi, despre ce anume sa intreb? :))

👍

La noi?

Poți întreba de ”cutie relee 27002-007 Kawasaki” însă eu te sfătuiesc să întrebi de brânză, roșii, castraveți ... dacă speri să te poți înțelege (după coduri de fabricație) cu careva :crack:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...