Jump to content

Si eu am deschis televizorul mai tarziu

Recommended Posts

Nu zic dom'ne!.. tu trebuie sa zici, daca te dai drept injiner!...roaga-l pe Cesar sa-ti spuna...desi cred ca n-o sa-ti zica...ca sa nu te mai dai mare...

Nu ar fi nici o problema daca alde belbody ar tine "low profile" si totul ar fi ok...

Ia mah si termina cu gargara..

Surubul transforma miscarea de rotatie in miscare de translatie si principiul de baza se numeste de transformare mecanica, iar extins de transformare a energiei mecanice.

Principiul fumdamental este cel al conservarii energiei.

Ia de-aici si citeste:

MECANISME PENTRU TRANSFORMAREA MISCARII.doc

Edited by Belbody
  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cu bune cu rele ... izmanarul ala din poze e chiar soimul ? :crack: Ce mecla ai ! :)))

DAAAA!!! Ai vazut si tu ?!?! EL E!! :crack:

Surubul transforma miscarea de rotatie in miscare de translatie si principiul de baza se numeste de transformare mecanica, iar extins de transformare a energiei mecanice.

Ia de-aici si citeste:

Bah BB, ne-ai stricat distractia frate.. Stia si Soimu ceva si nu l-ai lasat sa spuna..

Uam rau!!

Ia de-aici si citeste:

Stai jos!

Ai nota 3!!!...nu ai invatat nimic! RASPUNS GRESIT!!!

Nu ai fost intrebat ce face surubul...ci care este principiul de functionare al surubului.

Iar prostia asta de ai scris-o:

"principiul de baza se numeste de transformare mecanica, iar extins de transformare a energiei mecanice. "

-incearca sa o recitesti; iti suna corecta exprimarea?...iti suna romaneste?...ce e aia "de transformare mecanica"?..sau a energiei mecanice?..in ce transformi energia mecanica?...in caldura?...in energie electrica?..in lucru mecanic?...esti varza, chiar daca vii aici cu un manual de scoala profesionala...bine ca nu te-ai apucat de Transapul ala al lui Velentin, ca o faceai bucati degeaba...

Scrii "Principiul fumdamental este cel al conservarii energiei."....ai auzit de asta?....raspuns gresit!!!...nu e ma asta, ca la surub energia se cam pierde prin frecare in mediu atunci cind il strangi, nu?...ia gandeste-te ca nu ar exista frecare deloc, sau surubul e dat cu o vaselina perfecta, si cum ai luat scula de pe el, cum se desface singur si cade jos...atunci da, se poate zice ca energia se conserva, dar nu are legatura cu subiectul nostru....

Deci ai cautat degeaba cu Google...mai incearca...e bine totusi ca vrei sa stii, inainte sa ma injuri; pt. asta meriti o bere :cheers:

Intrebarea cu surubul ramane deschisa!

Va pupa Soimu! :blbl:

Pacaliciul semiinteligent, are despre el o parere atit de buna, incat crede, sincer, ca orice slobozeste pe gura este atins de geniu. Este un om ocupat sa salveze planeta de incalzirea globala, sa lupte impotriva imposturii pe forumuri si sa-si "sfatuiasca" "colegii" forumisti in absolut orice problema, chiar daca el e paralel ca pregatire si potential intelectual cu acele domenii.

I se spune semiinteligent, pt. ca atunci cind era in scoala primara stia sa copieze la lucrari de la colegii mai destepti ca el.

In general in tratamentul acestei tipologii de pacienti, au dat rezultate foarte bune mangaierile cu electrosocuri si clisma cu zeama de varza, dupa cum se observa in postul de mai sus. :bigstar:

Stai jos!

Ai nota 3!!!...nu ai invatat nimic! RASPUNS GRESIT!!!

Nu ai fost intrebat ce face surubul...ci care este principiul de functionare al surubului.

"principiul de baza se numeste de transformare mecanica, iar extins de transformare a energiei mecanice. "

-..ce e aia "de transformare mecanica"?..sau a energiei mecanice?..in ce transformi energia mecanica?...in caldura?...in energie electrica?..in lucru mecanic?...esti varza,

Scrii "Principiul fumdamental este cel al conservarii energiei."..nu e ma asta, ca la surub energia se cam pierde prin frecare in mediu atunci cind il strangi, nu?...ia gandeste-te ca nu ar exista frecare deloc, sau surubul e dat cu o vaselina perfecta, si cum ai luat scula de pe el, cum se desface singur si cade jos...atunci da, se poate zice ca energia se conserva, dar nu are legatura cu subiectul nostru....

Va pupa Soimu! :blbl:

BB.. te-a facut soimu' praf!! :crack:

Edited by ZaiR

belbody... nu-ti neglija "imaginea"

:)

Chiar mah BB, mai opreste te din ras.. ca-ti strici imaginea :D

Edited by ZaiR

100% adevar. constat ca AL Bundy avea o viata fericita, foarte fericita!

Parca ziceai ca ma ingnori...nu vrei sa mergi la DEX(dictionarul explicativ al limbii romane) ca sa vezi exact semnificatia verbului "a ignora"?

Inteleg ca ti-ai luat si tu o "antichitate" de burg de peste 10 ani vechime si 1000 euroi, dar asta nu inseamna sa te tot bagi in seama cu mine, daca eu nu vreau....nu?

Daca nu ai ce face, mai desfa-l odata, mai pune-i niste DPS-uri, un ambreiaj Dr.P, etc...ai fi mai castigat decat sa ma tot musti pe mine...dar gusturile nu se discuta...ce placeri perverse! :crack:

Parca ziceai ca ma ingnori...nu vrei sa mergi la DEX(dictionarul explicativ al limbii romane) ca sa vezi exact semnificatia verbului "a ignora"?

Inteleg ca ti-ai luat si tu o "antichitate" de burg de peste 10 ani vechime si 1000 euroi, dar asta nu inseamna sa te tot bagi in seama cu mine, daca eu nu vreau....nu?

Daca nu ai ce face, mai desfa-l odata, mai pune-i niste DPS-uri, un ambreiaj Dr.P, etc...ai fi mai castigat decat sa ma tot musti pe mine...dar gusturile nu se discuta...ce placeri perverse! :crack:

Vezi ca Florin nu stie decat sa execute demonstratia cu surubu'.. Ai grija, ca daca nu gaseste gaura, poate-ti face una noua :)

Cred ca puteti deduce ca purtam o discutie cu oamenii, nu cu o pasare dar daca doreste sa ma bage in seama sau sa imi timita invitatii in care sa vorbesc la telefon cu el, asa cum spuneam nu am sa o fac. Nu am cu cine si mai ales nu am motiv. O persoana care intr o discutie indiferent de natura ei c, ajunge sa iti injure parintii consider ca este o nulitate.

Edited by Florin -v

Știți pata aia de scârmâz din așternutul unde te fuți? Aia care se formează unde se scurge dintre cracii dânsei dacă nu vrea să se care repede să se spele și vrea să stea la stors să se uite pe tavan și să zică idioțenii gen "ține-mă în brațe" ? Ei bine, știți ce se înâmplă cu pata aia de scârmâz și sloboz și transpirație dintre buci și scuipat (uneori) dacă se întărește și nu o speli ceva timp ? Din ea se formează un soimumaltez.

Cred ca puteti deduce ca purtam o discutie cu oamenii, nu cu o pasare

Fiecare cu pasarica lui, acum ce te faci cand vezi ca e a tuturor ?!?! :friends:

Știți pata aia de scârmâz din așternutul unde te fuți? Aia care se formează unde se scurge dintre cracii dânsei dacă nu vrea să se care repede să se spele și vrea să stea la stors să se uite pe tavan și să zică idioțenii gen "ține-mă în brațe" ? Ei bine, știți ce se înâmplă cu pata aia de scârmâz și sloboz și transpirație dintre buci și scuipat (uneori) dacă se întărește și nu o speli ceva timp ? Din ea se formează un soimumaltez.

EPIC

Edited by ZaiR

Soimule, parerea mea e sa stai cat mai departe de acest tip de topicuri, si sa te rezumi doar la cel al burgmanilor, macar pana vine caldura.:moron: (desi ma amuza aceste topicuri :bounce: )

In alta ordine de idei incerc si eu sa vad, poate am noroc, la intrebarea cu vestitul surub, desi sunt sigur ca o sa ai ceva de carcotit: :kick:

Șurubul este utilizat la realizarea de fixărimecanice, de îmbinări demontabile sau pentru transmiterea de forte și/sau mișcări(surubul lui Arhimede). Este un organ de masina simplu.

In rest tuturor numai bine!:cheers:

Soimule, parerea mea e sa stai cat mai departe de acest tip de topicuri, si sa te rezumi doar la cel al burgmanilor, macar pana vine caldura.:moron: (desi ma amuza aceste topicuri :bounce: )

In alta ordine de idei incerc si eu sa vad, poate am noroc, la intrebarea cu vestitul surub, desi sunt sigur ca o sa ai ceva de carcotit: :kick:

Șurubul este utilizat la realizarea de fixărimecanice, de îmbinări demontabile sau pentru transmiterea de forte și/sau mișcări(surubul lui Arhimede). Este un organ de masina simplu.

In rest tuturor numai bine!:cheers:

Este corect ce ai scris si este raspunsul la intrebarea 1.Ce este surubul?

Intrebarea 2. Care este principiul de functionare al surubului?

-inca nu are raspuns pe forumul asta...raspunsul e si mai simplu...numai ca...

Este corect ce ai scris si este raspunsul la intrebarea 1.Ce este surubul?

Intrebarea 2. Care este principiul de functionare al surubului?

-inca nu are raspuns pe forumul asta...raspunsul e si mai simplu...numai ca...

Pai zi tu mai, eu unul sunt mega curios, nu ma chinui.

Nu mai da, tocmai am primit PM de la inaripat ca a fost banat. Ramane sa aflam si motivul.

Zapada asta este vinovata. :disappointed:

asta la ce categorie intra? hmmm...iti trebuie cap sa realizezi asa ceva. Culmea! :crack: sistemul este prins cu suruburi, frate!

Edited by Florin -v

de ce a luat ban ma nene ...

Stai linistit ca va fi repus in drepturi, e clar un abuz.Si-a luat-o de la un personaj care nu va mai face multi purici p-aici. Sunt cu ochii pe el ca pe butelie. Inca un pas d-asta si a zburat.

de ce a luat ban ma nene ... e batran si bolnav saracu' ... asta era ultima lui distractie :rolleyes:

OFF TOPIC (daca se poate spune) : Cum vedem/aflam daca unui user ii este resctrictionata activitatea pe acest forum?? :scratch:

Stai linistit ca va fi repus in drepturi, e clar un abuz.Si-a luat-o de la un personaj care nu va mai face multi purici p-aici. Sunt cu ochii pe el ca pe butelie. Inca un pas d-asta si a zburat.

Cine?!? Ca il bagam imediat intre topicuri aici..

Sa fim anuntati numai cand se umple hardu pe server, in rest otv-ul poate lua lectii de la unii de pe aici :D

Edited by ZaiR

OFF TOPIC (daca se poate spune) : Cum vedem/aflam daca unui user ii este resctrictionata activitatea pe acest forum?? :scratch:

Nu ai cum. Pe asta se bazeaza. Insa iti ramane PM-ul functional.