Sari la conținut

Trotinel vs Stulewa


stulewa
 Share

Postări Recomandate

in urma unor "contrari" pe topicul: /index.php?/topic/663469-maxiscoooooter-sau-nu-motocicleta/page__pid__3045075__st__530#entry3045075

 

am ajuns la organizarea unei intreceri pe pista de la Bacau.

rideri: Stulewa vs Trotinel

motociclete: ktm 525 exc vs cbr 1000 rr

perioada: intr-un we(v-s-d)dar mai asteptam sa se incalzeasca :))

 

eu nu am voie cu roti sm, trotinel nu are voie cu gume de pista

 

dupa duelul initial putem organiza o ingramadeala generala fiecare cu ce are.

 

intrarea libera la circul general dupa care propun o cinstita adunare in jurul sticlelor de bere :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 514
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

asta vreau sa o vad :grinbandit:

Te asteptam la circuit :) Ba chiar te invitam sa te dai si tu. Vom anunta la momentul potrivit data pe o care vom stabili de comun acord, probabil prin aprilie-mai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba voi ziceti de selena, daca da, si e in aprilie, ma bag si eu. dar sa fie in perioada pastelui. cred ca ar fi cel mai misto. avand in vedere ca multi greieri ies la cantat mai ales ca e o perioada a concediilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ptiuuuu, ia uite ba cum v-ati activat :))))) o sa iasa bal mare :friends:

nici nu-ti dai seama ce incalceala o sa fie acolo.

 

eu as propune sa facem competitie. pus toti de ex un 10lei su mai mult si care scoate timpul cel mai bun.:rock:....ia cascavalu. astea pe langa faptul ca invinsii se auto obliga sa il ridice in slavi aici :cheers:

 

deci care se baga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Daca mutati locul infruntari pe amkart,ma bag si eu...cu scuterul de 250.bineinteles ca voi iesii invingator spre satisfactia soimului maltez :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

calificarile sunt contracronomertru, intr-o cursa trebuie sa sti sa iti si aperi pozitia...chiar daca esti mai lent decat adversarul direct ii poti bloca trasa ideala facand astfel aproape imposibila depasirea, acuma tre sa stai bine si cu pisihicu ca altfel :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

calificarile sunt contracronomertru, intr-o cursa trebuie sa sti sa iti si aperi pozitia...chiar daca esti mai lent decat adversarul direct ii poti bloca trasa ideala facand astfel aproape imposibila depasirea, acuma tre sa stai bine si cu pisihicu ca altfel :burnout:

Cred ca ne precipitam putin, insa o sa fie fun oricum :crack: E greu sa depasesti pe Selena, ala care scoate cel mai bun timp in "calificari", cred ca o sa castige si cursa daca stie sa-si apere cat de cat pozitia. Eu cred in continuare ca ar trebui sa ne luam dupa timpi, chiar daca o sa facem si o cursa cu start si toate artificiile, ca o sa fie fun...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ne precipitam putin, insa o sa fie fun oricum :crack: E greu sa depasesti pe Selena, ala care scoate cel mai bun timp in "calificari", cred ca o sa castige si cursa daca stie sa-si apere cat de cat pozitia. Eu cred in continuare ca ar trebui sa ne luam dupa timpi, chiar daca o sa facem si o cursa cu start si toate artificiile, ca o sa fie fun...

Daca e asa cu aparatu locului, cred ca ala care pleaca mai bine o sa castige defapt...Poate pe asta se si bazeaza Stulewa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot suntem in faza de planificare, e ok sa ne intindem pe 2 zile de alergat? Sambata si o parte din duminica ? Daca facem asa, propun ca sambata sa fie zi de antrenamente libere, fiecare sa se familiarizeze cu circuitul si duminica warm-up, calificari si cursa. Daca nu, cred ca reusim sa le inghesuim pe toate intr-o zi, daca am incepe de la 10 AM antrenamentele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mamaaaaa da nam rabdare. is ca o putzoaca de aia virgina, excitata si uda, care asteapta doar ....momentu.

 

mor de nerabdare si curiozitate la ce v-a fi.

 

in caz de nu stiti preturile, is 50lei ora si 100lei ziua. cred ca intro zi, daca ne miscam de la 10 e numa perfect pana seara. avem timp suficient de acrobatia completa. acu in functie de cati vom fi, cred ca o sa ne bagam pe grupe.

 

app. soimul maltratat..... adica maltez nu vine?

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trei mici si_o bere pe stulete..

 

la prima ta etapa de supermoto a fost un pusti din secuime cu un 125 2T/enduro care le_a indoit franele la veterani, rimembar?

sa inteleg ca va dati fara wormare? sunt curios de unde ai face rost pe 21?

cursa o dati strengareste cu un tur de formare..nu?

Editat de valbi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trei mici si_o bere pe stulete..

 

la prima ta etapa de supermoto a fost un pusti din secuime cu un 125 2T/enduro care le_a indoit franele la veterani, rimembar?

sa inteleg ca va dati fara wormare? sunt curios de unde ai face rost pe 21?

cursa o dati strengareste cu un tur de formare..nu?

toate vom vedea atunci. probabil ca se va da fara warmere, si nu se face performanta. ci just4fun......banuiesc. ei doi nu au decat sa o dea parte in parte. sa se warmuiasca o ora apoi sa se dea spidi pt scos timpul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trei mici si_o bere pe stulete..

 

la prima ta etapa de supermoto a fost un pusti din secuime cu un 125 2T/enduro care le_a indoit franele la veterani, rimembar?

sa inteleg ca va dati fara wormare? sunt curios de unde ai face rost pe 21?

cursa o dati strengareste cu un tur de formare..nu?

bine ma, dau eu mustaru :crack:

 

e buna aia cu intinsul pe doua zile :friends:

 

sincer nu prea mizez pe start foarte tare ci pe manevrabilitarea ridicata si iesirea din viraj mai puternica. ca sa fie cat de cat echilbrata cursa as fi venit cu un 125 2t ss sau maxim 400 4t. circuitul e mic si nu permite multe scheme cu 200kg...inertia mare bat-o vina. reversul medaliei e ca eu la capitolul gume nu prea am pe ca ma baza... sa vad ce profil gasesc pentru spate, ca pe fata cred ca o sa mai pun niste rotite mici de carucior :))

 

cred ca 1000cc sunt foarte obositori pe un asemenea circuit.

 

 

apropos, cate ture,10-15-20?

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...