Sari la conținut

INDIENII=JEGURI PENALE


todea
 Share

Postări Recomandate

Guzuman:

 

Emigrant nu sunt inca dar voi fi.

Patriotism? Nici pomeneala.Mi-e rusine ca sunt cetatean roman. Mi-e sila cu buletinul romanesc pe la granitele altor tari. Ce a facut romania pt mine sa ma mandresc cu ea? Ma fura zilnic si nu imi da nimic in schimb. Ma face de ras in fata restului lumii.

Daca eram cetatean britanic, neamt, francez, elvetian etc atunci DA, umblam cu blazonul lor in piept si ii laudam la toate colturile.

Acele tari nu isi bat joc de cetatenii ei.

+1

 

nemtii (aia adevarati, nu poponarii din ziua de azi) au un cuvant pentru oamenii de genul...Untermenschen

Mai exact, subumani. Folosit foarte des de Heinrich Himmler, desigur, in trecut. S-au schimbat foarte mult de atunci,au invatat din greseli, spre deosebire de noi.

 

Personal,nu am nimic de comentat in legatura cu topicul, nu are rost.

 

Sunt mandru ca sunt roman, indiferent cine este la conducerea tarii.Avem cele mai frumoase curve fete si peisaje super,ai laic dat. Frustrarea noastra vine din cauza hotiei si implicit, a nivelului de trai. Daca am avea de la 1400 euro in sus, nu mai pleca nimeni si toata lumea era multumita,mai relaxata,etc.

 

Schade...pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sire, cu parere de rau tin sa-ti spun ca poza asta nu are nici o legatura cu Romania. Este facuta intr-o tara asiatica, India, Pakistan sau poate Bangladesh. Asimilarea ei cu tara noastra este cel putin rau voitoare. Situatii ca asta vad aici in fiecare zi. Albii sunt priviti ca niste curiozitati, blonzii si mai si, iar toata lumea se da la o parte cand mergi pe strada. De multe ori se dau la o parte la coada sa ajungi primul la tejghea.

Adevarul ca in Pradesh localnicii arata EXACT ca si tiganii nostri, au imbracamintea EXACT la fel cu cei din satra si pana si dansurile populare sunt IDENTICE. Ba chiar si trasaturile fetei, inclusiv culoarea pieii.

Concluzionand: poza este gresita.

Dane,e un trend sa folosesti o informatie eronata pe post de informatie valida!Homo videns-imbecilizarea prin imagini.Prostim poporu' ,cu televizoru'!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Guzuman:

 

Emigrant nu sunt inca dar voi fi.

Patriotism? Nici pomeneala.Mi-e rusine ca sunt cetatean roman. Mi-e sila cu buletinul romanesc pe la granitele altor tari. Ce a facut romania pt mine sa ma mandresc cu ea? Ma fura zilnic si nu imi da nimic in schimb. Ma face de ras in fata restului lumii.

Daca eram cetatean britanic, neamt, francez, elvetian etc atunci DA, umblam cu blazonul lor in piept si ii laudam la toate colturile.

Acele tari nu isi bat joc de cetatenii ei.

Fa-te emigrant, si vorbim peste cativa ani. Nu stiu cati, ca nu stiu cat de repede o sa iti dai seama de lucruri. Tarile care le-ai enumerat sunt mai bogate si putin mai poleite decat Romania. Dar crede-ma bataie de joc este in fiecare tara. Mai ales vei fi tu in bataia de joc (al fiecarui extremist de genul romanii=jeguri penale) cel care vei fi "imigrantul" care fura painea de la gura betivului de bastinas.

 

Tu esti in primul rand om. Te-ai nascut intr-o tara. Nu ai facut nimic pentru ca sa fii roman, indian, turc, german, englez sau orice natie. Nu trebuie sa fii mandru dar nici nu trebuie sa iti fie sila de faptul asta. Te-ai nascut. Ce faci cu ce ai primit, aia conteaza.

 

Incearca sa te uiti pe dupa poleiala, ca sa vezi "the real nature of the beast" .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Guzuman:

 

Emigrant nu sunt inca dar voi fi.

Patriotism? Nici pomeneala.Mi-e rusine ca sunt cetatean roman. Mi-e sila cu buletinul romanesc pe la granitele altor tari. Ce a facut romania pt mine sa ma mandresc cu ea? Ma fura zilnic si nu imi da nimic in schimb. Ma face de ras in fata restului lumii.

Daca eram cetatean britanic, neamt, francez, elvetian etc atunci DA, umblam cu blazonul lor in piept si ii laudam la toate colturile.

Acele tari nu isi bat joc de cetatenii ei.

j.f.k.,a spus candva:"nu intrebati ce face america pentru voi,intrebati-va,ce faceti voi,pentru america!"...pax vorbiscum..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Guzuman:

 

Emigrant nu sunt inca dar voi fi.

Patriotism? Nici pomeneala.Mi-e rusine ca sunt cetatean roman. Mi-e sila cu buletinul romanesc pe la granitele altor tari. Ce a facut romania pt mine sa ma mandresc cu ea? Ma fura zilnic si nu imi da nimic in schimb. Ma face de ras in fata restului lumii.

Daca eram cetatean britanic, neamt, francez, elvetian etc atunci DA, umblam cu blazonul lor in piept si ii laudam la toate colturile.

Acele tari nu isi bat joc de cetatenii ei.

 

Dupa ce o sa pleci intr-o tara straina, si o sa fii considerat un jeg de tigan roman, o sa-ti doresti sa poti ciocni o bere cu un roman sau doi si sa recapeti putin din patriotismul ala de care spui tu ca duci lipsa,

Am fost odata intrebat daca sunt rus pentru ca sunt saten cu ochi albastri si cand am raspuns ca sunt roman, omul a spus "even worse" .

Exista o vorba "Ai grija de ce-ti doresti, ca e posibil sa ti se intample"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce o sa pleci intr-o tara straina, si o sa fii considerat un jeg de tigan roman, o sa-ti doresti sa poti ciocni o bere cu un roman sau doi si sa recapeti putin din patriotismul ala de care spui tu ca duci lipsa,

Am fost odata intrebat daca sunt rus pentru ca sunt saten cu ochi albastri si cand am raspuns ca sunt roman, omul a spus "even worse" .

Exista o vorba "Ai grija de ce-ti doresti, ca e posibil sa ti se intample"

vezi, daca ii spuneai ca esti din Transilvania, atunci te chema la o bere. cred ca 90% dintre straini nu stiu ca Transilvania e in Romania, asa ca mai e o scapare :D

au aflat de Transilvania din Dracula si din filmuletul facut de Charles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Pai hai să vedem merită emigrant în UK : chirie casă 525 ,taxă primărie 120 ,curent&gaze 120 +- ,internet 50 ,tel (3) 100 ,rata mașină 135 asigurare 65 ,motorina 50 ,mâncare 400\500 alte cheltuieli 200\300(filme restaurant muzeu etc )familie de 3 persoane venit familie 2500 pe lună. Se merită sau nu ?

» Post actualizat in 29 Oct 2015 19:33

Și dacă mă întrebați pe mine cred ca se merită decât în România nu zic nu și aici nu sânt câini cu covrigi în coada dar mamă lui de DAR muncești ai pe când în România munceai și aveai decât PT băncii facturi și mâncare ca să pui banii deoparte ori trebuie să furi ori să stai cu părinții sau să nu fii insurat \maritata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce o sa pleci intr-o tara straina, si o sa fii considerat un jeg de tigan roman, o sa-ti doresti sa poti ciocni o bere cu un roman sau doi si sa recapeti putin din patriotismul ala de care spui tu ca duci lipsa,

Am fost odata intrebat daca sunt rus pentru ca sunt saten cu ochi albastri si cand am raspuns ca sunt roman, omul a spus "even worse" .

Exista o vorba "Ai grija de ce-ti doresti, ca e posibil sa ti se intample"

 

Lasa ca mai am eu vreo 2 amici (unul l-ai cunoscut si tu, "inginerul" de langa mine) care cred ca odata cu pasaportul britanic toata planeta ii vede drept pure brits :) cacao, parca astia de aici nu stiu mersul lucrurilor...vb lui Lupurad, tot "second hand" te vad.

Eu unul traiesc in UK de aproape 6 ani, copilul s-a nascut aici, joburile aici le avem...adica cam toata socoteala e in UK, insa nostalgia de casa, de RO, e in permanenta aceasi. Pe de alta parte sunt motive suficiente care sa ma faca sa-mi intorc privirea de la o eventuala revenire in RO. Sunt mult prea multe care cantaresc in balanta in ambele sensuri si stiu sigur ca nu sunt singurul care e in aceasi situatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...