Sari la conținut

BIKERS WEEKEND PANORAMA


scorpyo982
 Share

Postări Recomandate

DARK RAVENS MC are onoarea sa va invite la prima ediție a festivalului "BIKERS WEEKEND PANORAMA"!.

Festivalul va avea loc în 29-30.06 - 01.07, la pensiunea Panorama din Ghelari, la ~ 18 km de Hunedoara.

Am postat momentan doar fluturașul, urmând a reveni cu mai multe detalii și cu afișul festivalului.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa, acum pe mine va rog sa ma scuzati, dar am venit afumat din crajma si nu m-am putut abtine. Pana la urma, e critica constructiva :)

 

De tipografie nu ma leg, ca ma prinde ziua.

 

Dar:

1. La tombola sunt sigur ca se castiga un "BobBer" cu doi "b"

2. Sunt aproape sigur ca o sa-i aveti pe Desperado - fara "s" la sfarsit (dar e usor de gresit, seamana prea mult cu BANDIDOS care probabil o sa fie si ei prezenti pe acolo, nu?)

 

"Dark Ravens" (Corbii intunecati/misteriosi/obscuri) sunt reprezentati cu o culoare deschisa. Deci nu-s chiar asa de intunecati.

Oricum, mod normal corbii sunt inchisi la culoare, se poate spune ca denumirea contine un pleonasm. Sau ma rog, informatie inutila.

Daca era "corbii albi" era de inteles specificarea culorii, facandu-se referire la o exceptie, la mitologie, etc.

 

Titlul ala...e corect in scris, in romaneste. As putea sa scriu un eseu pe tema asta.

Incepand cu intrunirea din 1999 organizata de Tansilvania Bikers la Cheile Turzii expresia asta a fost preluata si perpetuata pana "in zilele noastre". Am peste 40 de insigne intre timp, aceesi greseala pe majoritatea dintre ele.

 

Ce inseamna "Bikers Weekend"? = "Bicheri Sfarsit de Saptamana"

daca cauti pe google "Bikers Weekend", apar in majoritate rezultate romanesti, restul sunt probabil scapari d-ale altora sau coincidente.

 

Peste tot unde am fost afara din tara, se foloseste doar "bike week", "biker party", "bike bash", "bike rally", "bike fest", "biker weekend" si altele.

 

NU am nimic cu afisele bilingve dar pe pliant as tine o singura limba, "Tatuaje" si "specatcol nocturn/de noapte" si "eveniment organizat de" nu sunt chiar niste expresii asa de nasoale.

 

Eh, succes si spor su organizatul. Ne-om vedea la eveniment, daca vrea Dumnezeu. Sa "dam pe spate mii de beri" :)

lol, si nu mi-a fost lene sa ma doara, am scris "un cearceaf" intreg!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revenim cu detalii.

Dupa cum spuneam, festivalul va avea loc în 29-30.06 - 01.07, la pensiunea Panorama din Ghelari, la ~ 18 km de Hunedoara. Coordonatele GPS ale locației sunt: 45°41'55"N 22°46'18"E.

Pensiunea Panorama este situata pe versantul N-V al muntilor Poiana Rusca la o altitudine de 810 m. Denumirea de Panorama exprima cel mai bine amplasamentul pensiuni de unde se pot admira in splendoarea lor muntii Tarcu, Retezat, Paring, Sureanu, Apuseni.

 

Va vom oferi un festival incendiar, cu multa bere, concursuri, parada moto, night show, tombola (premiul cel mare - un bobber de 650cc), foc de tabăra, concerte asigurate de formațiile Desperado, Nightlosers, Pandora, Gothic, Slide si multe altele.

 

Va asteptam si vom reveni cu si mai multe detalii!

 

 

 

Asa, acum pe mine va rog sa ma scuzati, dar am venit afumat din crajma si nu m-am putut abtine. Pana la urma, e critica constructiva :)

 

De tipografie nu ma leg, ca ma prinde ziua.

 

Dar:

1. La tombola sunt sigur ca se castiga un "BobBer" cu doi "b"

2. Sunt aproape sigur ca o sa-i aveti pe Desperado - fara "s" la sfarsit (dar e usor de gresit, seamana prea mult cu BANDIDOS care probabil o sa fie si ei prezenti pe acolo, nu?)

 

"Dark Ravens" (Corbii intunecati/misteriosi/obscuri) sunt reprezentati cu o culoare deschisa. Deci nu-s chiar asa de intunecati.

Oricum, mod normal corbii sunt inchisi la culoare, se poate spune ca denumirea contine un pleonasm. Sau ma rog, informatie inutila.

Daca era "corbii albi" era de inteles specificarea culorii, facandu-se referire la o exceptie, la mitologie, etc.

 

Titlul ala...e corect in scris, in romaneste. As putea sa scriu un eseu pe tema asta.

Incepand cu intrunirea din 1999 organizata de Tansilvania Bikers la Cheile Turzii expresia asta a fost preluata si perpetuata pana "in zilele noastre". Am peste 40 de insigne intre timp, aceesi greseala pe majoritatea dintre ele.

 

Ce inseamna "Bikers Weekend"? = "Bicheri Sfarsit de Saptamana"

daca cauti pe google "Bikers Weekend", apar in majoritate rezultate romanesti, restul sunt probabil scapari d-ale altora sau coincidente.

 

Peste tot unde am fost afara din tara, se foloseste doar "bike week", "biker party", "bike bash", "bike rally", "bike fest", "biker weekend" si altele.

 

NU am nimic cu afisele bilingve dar pe pliant as tine o singura limba, "Tatuaje" si "specatcol nocturn/de noapte" si "eveniment organizat de" nu sunt chiar niste expresii asa de nasoale.

 

Eh, succes si spor su organizatul. Ne-om vedea la eveniment, daca vrea Dumnezeu. Sa "dam pe spate mii de beri" :)

lol, si nu mi-a fost lene sa ma doara, am scris "un cearceaf" intreg!

 

In primul rand, multumim pentru "critica constructiva", deși părerile sunt normal sa vina după eveniment și nu dinainte (doar în cazul in care nu ești cumva un fel de "Gigi contra" sau ai ceva personal cu noi)

Spuneai ce inseamna "Bikers Weekend"? = "Bicheri Sfarsit de Saptamana"... Ok! Si mai spuneai ca peste tot unde ai fost afara din tara se foloseste doar "bike week" (= motocicleta saptamana), "biker party" (= motociclist petrecere), "biker weekend"(motociclist sfarsit de saptamana) si altele...

Am inteles ca nu ai nimic cu afisele bilingve domnule "Herr_brenner" și îți dorim sa ți se îndeplinească visul de a tine o singura limba pe pliantul care îl vei face tu.

Nu am avut nimic împotriva la cele de mai sus... Un singur lucru este destul de deplasat. Probabil și din cauza stării de "afumare", din cauza influentei lui Bachus, din cauza orei prea matinale, etc... Nu cred ca este un lucru normal sa critici numele unui club, fie el MC, RC, MF sau alta forma de organizare. Dar trecem cu vederea de data aceasta, datorita "circumstanțelor atenuante".

Cat despre cine va fi și cine nu va fi prezent la eveniment, țin sa te anunț ca nu este o petrecere privata, doar cu invitați aleși de noi! Este un festival și oricine este bine venit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...