Sari la conținut

Vopsea cauciucata


alex22_xxx
 Share

Postări Recomandate

Stie cineva vre-un loc unde se poate vopsii negru mat cauciucat?

Ma refer la "vopseaua" cu care vin vopsite anumite casti,carcase telefoane etc...acea vopsea cu textura cauciucata,catifelata...

Exista un asemenea atelier prin romania?

multumesc!

Editat de alex22_xxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca la cei care comercializeaza barci si accesori pentru barci. stiu ca se aplica pe exteriorul barcilor din tabla. eu am luat asa ceva acum 20 ani din santierul naval de am terosonat vestita masina dacie 1300 sau mai departe ai "goagale"

 

http://www.varosil.ro/iu/b_vopsea_cauciucata_pentru_tabla_tigla_confectii_metalice_si_acoperisuri_din_tabla.png

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Asta este cu totul altceva!

 

incearca la cei care comercializeaza barci si accesori pentru barci. stiu ca se aplica pe exteriorul barcilor din tabla. eu am luat asa ceva acum 20 ani din santierul naval de am terosonat vestita masina dacie 1300 sau mai departe ai "goagale"

 

http://www.varosil.r...i_din_tabla.png

 

Nu este vopseaua la care fac eu referire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vopsea cauciucata gasesti la bricostore,hornbach.Daca vrei sa-ti vopsesti mobra ori masina nu cred ca este indicat sa folosesti acea vopsea.Poate ai vazut masini ”vopsite” negru mat,care iti da senzatia de cauciucat.Alea sunt colantate cu o folie speciala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ce am gasit eu dupa mai putin de 1 minut de cautare pe google :

http://www.plastidip...ions/Plasti_Dip

 

Cred ca asta este! Merci!

 

Vopsea cauciucata gasesti la bricostore,hornbach.Daca vrei sa-ti vopsesti mobra ori masina nu cred ca este indicat sa folosesti acea vopsea.Poate ai vazut masini ”vopsite” negru mat,care iti da senzatia de cauciucat.Alea sunt colantate cu o folie speciala.

 

Stiu despre ce folie vorbesti...este oracal premium cast...

Am explicat clar in primul post ce caut!

Daca de exemplu ai un prieten ce are un HTC Desire,uita-te la capacul din spate....sau o casca negru mat(eu am una Fm care are aceasta textura)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Policolor are vosea pentru pardoseli, dai cu ciocanul in pardosea si nu se intampla nimic, antichimic, am vazut intr-un service auto ... este scumpa in draci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm,m-am documentat putin si se pare ca nu e Plasti Dip solutia....nu prea adera bine si de decozeste usor (chiat si cu jet de apa).

Probabil nici nu exista in comert ce caut eu....sau se aplica in cuptoare speciale,coace la temperaturi,etc!

Oricum plati dip=ul asta pare sa aiba multe intrebuintari! Merci inca odata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm,m-am documentat putin si se pare ca nu e Plasti Dip solutia....nu prea adera bine si de decozeste usor (chiat si cu jet de apa).

Probabil nici nu exista in comert ce caut eu....sau se aplica in cuptoare speciale,coace la temperaturi,etc!

Oricum plati dip=ul asta pare sa aiba multe intrebuintari! Merci inca odata!

no, da-i cu antifon auto , vere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa ceva se foloseste in State la protejarea benei la camionete...la noi nu cred ca se gaseste ;)

 

Bai frate voi chiar nu cititi??? Auzi la ei,unul vopsea pardosele,altul vopsea bene....

Repet,:textura ce o caut este cea intalnita la castile negru mat (nu-i pardosea),carcase telefoane (nu e bena),interior masini (de exemplu am vazut si in BMw-ul meu acelasi tip de vopsea/textura)

Vreau sa o folosesc la vopsirea unor carene!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Stiu ce cauti, intr-o vreme cautam si eu :rolleyes: .

Din ce m-am interesat nu se gaseste asa ceva pentru plastic.

La Audi este la fel, pe butoane si plasticele de la usi.

Poti pacali cu ceva asemanator, cu vopsea mata, care pare cam la fel de la distanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...