Sari la conținut

Verificare ITP in Timisoara


RIDE TO LIVE
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 104
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Am descoperit recent un ITP pe strada Haga(intre calea aradului si lipovei), nu stiu daca se stie de el dar eu sigur ma voi duce acolo pt ca imi este aproape si nu mai trebuie sa merg pana la capatul orasului.Programul L-V 08-20 si sambata 08-14.

 

Cum stau pe strada paralela cu Haga si trec zilnic prin fata acestei statii ITP am avut azi curiozitatea sa cer mai multe amanunte.

 

Domnul de acolo mi le-a dat cu amabilitate:

 

- o ITP la motocicleta costa 70 de lei

 

- telefoane de contact 0766489368, 0356419050 (preferabil sa sunati pe numarul de mobil)

 

- adresa exacta str. Haga Nr. 27 (se intra de pe str. Linistei catre str. Dr. Grigore T. Popa (fosta Campina) ,sens unic)

Editat de vandrash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Pe strada Haga, vorbit cu omul sa vin la 9 si inca vorbesc cu cainele. Macar asta raspunde ca d-l nu. O alta statie?

» Post actualizat in 24 Apr 2015 07:27

Raspunde la 10:00 si imi spune ca nu poate decat la 14:00 .... 15:00 . Stimate , domn , in cazul in care citesti sau iti povesteste cineva , doresc sa-ti amintesc ca oferi un serviciu care spre norocul meu nu te face unic in acest oras . Incearca sa-ti imaginezi cum este sa iti organizezi programul pe baza celor stabilite cu dvs la telefon . Te invoiesti de la servici , mergi si stai ca prostul in fata portii , suni , intrebi cainele cand vine nenea fumezi una , doua . . . . zece tigari si nimic . Daca nu am fi discutat la telefon , daca nu ne-am fi inteles asupra orei si a tipului de vehicul as fi tacut dar din moment ce toate au fost stabilite de acord comun , consider ca este vorba doar de nesimtire . Nesimtire in amestec cu dezinteres lipsa de caracter .

Va multumesc , cu stima .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe strada Haga, vorbit cu omul sa vin la 9 si inca vorbesc cu cainele. Macar asta raspunde ca d-l nu. O alta statie?

» Post actualizat in 24 Apr 2015 07:27

Ai rezolvat?

da pe pagina anterioara si gasesti in zona Circumvalatiunii: Adresa este str. Dinu Lipatti (fosta Popa Laurentiu) nr. 6

Sau la Guban in curte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca ar mai fi multe de spus dar ma opresc . Am vorbit cu un domn la Victor service si spre mirarea mea chiar este dispus sa ma si astepte .


» Post actualizat in 25 Apr 2015 03:40
Pana la urma, am mers la Victor service. Pe langa faptul ca te asteapta daca ai un program mai dificil are si pretul mai mic cu 20 ron. Si chiar poti sa spui ca iti face verificare tehnica.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

 

Si inca ar mai fi multe de spus dar ma opresc . Am vorbit cu un domn la Victor service si spre mirarea mea chiar este dispus sa ma si astepte .

» Post actualizat in 25 Apr 2015 03:40

Pana la urma, am mers la Victor service. Pe langa faptul ca te asteapta daca ai un program mai dificil are si pretul mai mic cu 20 ron. Si chiar poti sa spui ca iti face verificare tehnica.

 

Am fost azi la Victor si confirm spusele colegului. Am sunat in prealabil, sa fiu sigur ca are timp.

Pret 50 RON.

Victor e chiar de treaba si face verificare ca la carte, si sincer pe mine chiar ma intereseaza sa stiu ca mobra e in top shape ca in traficul de oras doar refelexele si franele te salveaza.

 

Orar ITP: luni ...vineri: 12:00-20:00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 1 year later...

un ITP mai ingaduitor , pe cine recomandati ? :D

Nu vrei mai bine recomandari de motocicleta care sa treaca ITP-ul? Poate or avea si normele alea un scop...

Acuma, depinde si ce e in neregulă cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum plm sa vrei sa circuli pe strada fara stop pe frana?

Ti se pare o problema minora pt care vei lua ITP-ul daca vorbești frumos cu inginerul? Du-te si repar-o decat sa dai banii pe spaga.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eram sigur ca vor venii marii expertii pacii sa-mi explice ce lucru dracu o fii si cat de inconstient sunt , de cand conduc motoare nu franez exclusiv numai cu fata , pe frana spate imi merge deci nu e un mare (cuvant urat) ca oricum le folosesc concomitent doar nu ma puneam sa fac stoppie pe la semafoare .... ma rog ma descurc eu , cine m-o fi pus sa intreb defapt :DD

Editat de MariusTm29
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eram sigur ca vor venii marii expertii pacii sa-mi explice ce lucru dracu o fii si cat de inconstient sunt , de cand conduc motoare nu franez exclusiv numai cu fata , pe frana spate imi merge deci nu e un mare (cuvant urat) ca oricum le folosesc concomitent doar nu ma puneam sa fac stoppie pe la semafoare .... ma rog ma descurc eu , cine m-o fi pus sa intreb defapt :DD

 

Exact. De ce naiba ai mai intrebat? Daca tot esti haiduc, macar fa-o pe bune. Fara ITP si RCA.

» Post actualizat in 14 Feb 2018 07:51

@ioio_viola, pentru un Shadow VT600 putin zgomotos tot pe Liviu Rebreanu sa ma duc ? Motocicleta nu are in rest absolut nici o problema estetica sau mecanica.

 

In Timisoara nu prea are nimeni treaba cu tobele la ITP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Este Ryco ITP din Giroc, faci dreapta pe Calea Chișodei și mergi cpătre Giroc. Mai era ceva pe Rebreanu, o clădire roșie cum mergi spre Județean,  dar nu știu exact unde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...