Sari la conținut

HD Dyna corner


Phoenix79
 Share

Postări Recomandate

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 141
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Deschid acest topic pentru posesori de motoare HD Dyna.

 

Am reusit sa-mi cumpar un Dyna Sport din 2000. Detalii AICI

 

Doresc sa-i schimb suspensia, ca arata rau de tot. Intrebarea ar fi, care e lungimea minima recomandata pentu suspensie?

cum mai merge harlanu?probleme ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge bine mersi! Singura problema este iarna :P

Mai am de facut un singur upgrade(carurator) si motorul va fi cum am dorit eu sa fie.

al tau e din 2000 nu?deci e injectie si vrei sa-i pui carb...bun.

te intreb cum merge,ca ma bate gindul sa iau si eu un FXDX.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

hehe, felicitari Cristi, sa va poarte sanatosi prin cat mai multe locuri :)

FXDX-ul n-a fost sa fie...asa ca am luat un FatBoy 1998

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

O stire de sapt trecuta..abia azi citita de mine

"Harley-Davidson is recalling 19,015 Softail and Dyna motorcycles from the 2012 model year because of a problem with the front brake master cylinder. The recall affects theSwitchback, Super Glide Custom, Street Bob, Fat Bob, Wide Glide, Softail Slim,Blackline, Fat Boy, Fat Boy Lo, Heritage Softail Classic and Softail Deluxe, all produced between Aug. 22, 2011 and Feb. 24, 2012."

http://www.harley-davidsonforums.com/forums/harley-davidson-news/214738-2012-harley-davidson-softails-dynas-recalled-brake-issue.html

http://blog.motorcycle.com/2015/01/06/manufacturers/harley-davidson/2012-harley-davidson-softails-dynas-recalled-brake-issue/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Buna baieti,detin si eu un Dyna si doresc sa fac niste modificari la sunet,nu a fost facut pina acum nimica ii asa cum a iesit din fabrica.Am vorbit in service,dar nu sunt hotarit ce sa fac;

-sa pun carburator,filtru,terminalurile de la tobe si tot ce mai este nevoie,doar ca ideea de a avea tot timpul aprins senzorul de bord nu imi place,dar ar fi carburator!!!!!

-a-2-a varianta ; o centralina,filtru si tobe,din cite am inteles relantiul il poate cobori pina la 600 daca vreau,consum mai bun,putere mai mare(desi puterea nu ma intereseaza).As avea nevoie de niste sfaturi,costurile sunt aproape la fel,ar fi mai ieftin cu ceva pe carburator.drumuri uscate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare, doua :)

 

- pe Streetbob janta de pe spate are dimensiunea de 17, iar cauciucul are latimea 160

- citind pe net, am inteles ca, pastrand janta, aripa, fara distantiere, etc, se poate monta un cauciuc pe 180.

 

Daca da, imi puteti recomanda, va rog, un site care vinde asa ceva in Romania si, evident, varianta pe care ar trebui s-o cumpar, respectiv cel mai lat cauciuc?

 

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare, doua :)

 

- pe Streetbob janta de pe spate are dimensiunea de 17, iar cauciucul are latimea 160

- citind pe net, am inteles ca, pastrand janta, aripa, fara distantiere, etc, se poate monta un cauciuc pe 180.

 

Daca da, imi puteti recomanda, va rog, un site care vinde asa ceva in Romania si, evident, varianta pe care ar trebui s-o cumpar, respectiv cel mai lat cauciuc?

 

Multumesc anticipat

Dunlop sau Bridgestone cred ca-s cele mai late....

pt orice ai nevoie,poti incerca la:

http://www.metricmotion.ro/#!contact/c1z0x

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salut, voi unde va tineti mobrele? O scot de la depozitul de iarna si trebuie sa gasesc un garaj de vara, cu acces frecvent, preferabil in zona Vitan Mall sau Afi Cotroceni. Vreun sfat?Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Salutare!

 

Am pus ochii pe o Dyna Super Glide Custom din 2009, am tot citit pe forumurile din strainatate despre ele si cred ca este o alegere buna.

Totusi, m-ar ajuta mult mai multe pareri/informatii legate de aceasta motocicleta...

Puteti sa imi spuneti mai multe despre fiabilitate, intretinere...etc etc.

 

Numai bine,


Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salut,

si-a facut careva RCA pe 2016?

Ahoi!

Vrei o oferta, te pot ajuta eu daca esti interesat, ma ocup cu asa ceva de aproximativ 5 ani, procentul de crestere depinde de multe. Am vazut la unii o crestere de 20-25%, iar la altii o crestere mica de 5-10%, totul depinde de anumiti factori.

Eu am la HD Sporty pe 1 an prin Martie imi expira!

Scuze de off topic.

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Vrei o oferta, te pot ajuta eu daca esti interesat, ma ocup cu asa ceva de aproximativ 5 ani, procentul de crestere depinde de multe. Am vazut la unii o crestere de 20-25%, iar la altii o crestere mica de 5-10%, totul depinde de anumiti factori.

Eu am la HD Sporty pe 1 an prin Martie imi expira!

Scuze de off topic.

Salut man,

ma intereseaza cit ar fi asigurarea pt un FatBoy...care inca nu e inmatriculat in RO.

ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Va salut. Am deschis acest topic pentru a primii cateva pareri/sfaturi(pro/contra) despre Harley Davidson Dyna. Pentru inceput vreau sa mentionez faptul ca posed permis categoria A2 de 1 an de zile, iar din Martie 2017 ma voi reapuca de scoala pentru categoria A. Prima mea motocicleta este un JinLun JL-250 (model corean) cu care imi fac treaba de minune datorita fiabilitatii + consumul de 2% extern, in oras scot in jur de 2,5 maxim 3%,(voi lasa cateva poze mai jos). Inca de cand eram copil eram inebunit dupa mobre, motocilete, dar dabea anul acesta la 20 de ani am putut sa imi realizez visiul, acela de a imi cumpara o motocicleta. Am ales stilul cruiser/chopper deoarece ma simt foarte bine pe acest tip de motocicleta, nu ma gadila sa bag mana in ea, iar pentru un incepator cu permis de 1 an de zile, viteza de 120/h pe autostrada cred ca este de ajuns incat sa nu ajung acasa cu un copac in brate. De aproximativ o luna de zile am inceput sa strang bani pentru urmatoarea mobra, anume Harley Davidson Dyna (aceasta motocicleta este visul meu de mic). Acum 5 zile, pe data de 10.07.2016 am avut ocazia de a ma plimba intr-o parcare cu aceasta mobra iar rezultatul a fost unul wow, si nu ma refer numai la putere/cuplu, ci si la pozitie, atitudine, stare. Planul meu este ca pana in Aprilie 2017 sa strang 5-6000 E pentru a imi putea cumpara un asemenea model.

 

Acum am cateva intrebari pentru voi.

 

1. Pentru un incepator ar fi indicat un astfel de model? (Nu ma pasioneaza viteza,sunt un tip linistit, atent,10.000KM in acest an parcursi, 1.85->90kg -> 20 de ani)

2. Ce parere aveti despre acest model ?

3. Recent au publicat pe site-ul celor de la Harley-Bucuresti o oferta prin care il pot cumpara din reprezentanta cu 9,900E nou, ce ma sfatuiti sa fac, nou? second?

4.Ca si fiabilitate? Costuri intretinere? etc...

 

 

Va multumesc celor care ati citit cele spuse mai sus si astept parerile dumneavoastra. Pro/Contra aman2 sunt bine venite, deoarece sunt la inceput de drum, open minded, doresc sa invat nu sa ma cert. Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Esti sigur de cei 9900 euro pentru un DYNA nou? Nu de alta dar la ei pe site cel mai ieftin DYNA (Street BOB) este la 14.940 euro!

 

Parerea mea este ca HD vinde o poveste, o imagine. Partea cu fiabilitatea nu intra in prioritatile lor.

Cu 6500 euro iti gasesti in Germania una cu productie 2000-2004, studiaza pe mobile.de

 

Spor si succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Adixgl, sunt sigur de aceea oferta. Ieri am fost impreuna cu tata la reprezentata Harley Baneasa si am vazut mai multe modele. Este pret promotional la Dyna si la V-Rod King.

Sunt de acord cu ,,povestea,, tiind sa cred ca este un brand precum Apple, dar ca si calitate eu am ramas impresionat.

 

PS: Multumesc frumos pentru reply si pentru sfat. Voi arunca un ochi si pe mobile.de . Asfalt uscat

Editat de Vladwp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5000 euro reducere atunci eu zic ca este super pret.

Pentru inca 4000 euro iti iei un motor nou, nu unul de 12-14 ani.

Eu zic sa nu mai stai si sa te gandesti m-ai ales ca este ceea ce iti doresti.

 

Succes si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...