Sari la conținut

H.E.C.S. Hard Enduro Cross Sibiu 2012


jerry_mcrie
 Share

Postări Recomandate

Etapa a VI-a a concursului de enduro H.E.C.S. Sibiu, a 2-a etapa din campionatul de Hard Enduro 2012, va avea loc pe data de 6-8 iulie 2012. Va asteptam cu trasee noi din marginimile Sibiului bine concepute. Traseul din cele 3 zile de concurs totalizeaza 150 km.

 

Programul competiţiei

 

AMC Bogdan Sibiu va invita in perioada 6-8 iulie 2012 la a VI-a editie a binecunoscutului concurs de enduro numit H.E.C.S. Asa cum v-am obisnuit, in fiecare an aceasta competitie creste tot mai mult, aducand noi provocari concurentilor, binenteles si spectatorilor. Anul acesta v-am pregatit trasee mai frumoase in cea mai renumita zona de enduro din tara, marginimea Sibiului, despre care se poate spune ca este si capitala endure-ului din Romania. Din anul acesta concursul H.E.C.S. intra in campionatul national de hard enduro si este a II-a etapa din campionat.

Mai multe detalii in curand pe www.enduro-sibiu.ro si pe www.hecs.ro.

Editat de jerry_mcrie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

valcea vine cu vreo 9 bucati la start..cati terminam nu mai conteaza atata timp cat avem fun-ul cu care ne-am obisnuit la sibiu..spor la treaba ca aveti nevoie..

 

ps la una din editiile hecs cand erau niste ilustrii necunoscuti:

post-15042-0-16020100-1330975374_thumb.jpgpost-15042-0-32364000-1330975402_thumb.jpgpost-15042-0-02704100-1330975471_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa cred! De unde ai scos pozele astea? Geniala cea din mijloc. E tare cine ghiceste ambele personaje ;)

Editat de dri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa cred! De unde ai scos pozele astea? Geniala cea din mijloc. E tare cine ghiceste ambele personaje ;)

mai am,mai am

 

mai am,mai am

asta era nivelul..stef profi,luci hobby..pe atunci erai fata serioasa,luci golan si eu aveam 160 de kile...eheeee ce vremuri.iti aduci aminte ca amidon s-a dat la hobby sa-i duca masii premiu si i-am tras teapa ca a iesit pe 2 si ca l-am batut cu 3 minute??aici e poza cand afla ca si-a luat-o.post-15042-0-98793100-1331727249_thumb.jpg

 

si una cu porumbeii la specialapost-15042-0-15207700-1331727191_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar sunt offtopic.. MERSI pentru poze :) Cred ca a fost cel mai tare weekend ever, desi echipamentul (protectiile in afara pantalonilor si a bluzei) spune multe despre nivelul nostru de enduro de la vremea respectiva:) low but fun. De atunci am mers in fiecare an la concursurile din Sibiu!

 

 

 

mai am,mai am

 

 

asta era nivelul..stef profi,luci hobby..pe atunci erai fata serioasa,luci golan si eu aveam 160 de kile...eheeee ce vremuri.iti aduci aminte ca amidon s-a dat la hobby sa-i duca masii premiu si i-am tras teapa ca a iesit pe 2 si ca l-am batut cu 3 minute??aici e poza cand afla ca si-a luat-o.post-15042-0-98793100-1331727249_thumb.jpg

 

si una cu porumbeii la specialapost-15042-0-15207700-1331727191_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

trece cineva prin valcea in jur de orele 17 spre Sibiu la cursa?am nevoie de un loc intr-o masina,ai mei pleaca mai devreme si nu pot neam, sa ma trag pe fese de la munca pana la 5.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trece cineva prin valcea in jur de orele 17 spre Sibiu la cursa?am nevoie de un loc intr-o masina,ai mei pleaca mai devreme si nu pot neam, sa ma trag pe fese de la munca pana la 5.

 

Pai la 6 e prologu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am reusit sa sortez si restul de poze, mai exact inca vreo 20 de poze din prima zi in munti, in Zona Cisnadioara si pozele din ultima zi la HECS 2012, in zona Curmatura Stezii.

 

Apropo de pozele lui blue_led, azi am vazut filmarea facuta de un prieten, Mihai, pe traseu in aceeasi zona, PACAT CA IN FILMARI(-le de pe casca), CA DE OBICEI, NU SE VADE CAT DE ABRUPT E TERENUL, si totul pare mult mai usor decat este in realitate. Sper ca saptamana asta o sa reusesc sa pun pe net si filmarile facute de Adi Dragan, prietenul care ma ajuta cu filamri la fiecare concurs :)

 

Poze HECS 2012 / Ziua 1 / Partea a doua

 

2-hecs-2012-hard-enduro-competition-sibiu-863206759.jpg

 

2-hecs-2012-hard-enduro-competition-sibiu-60869101.jpg

 

 

Poze HECS 2012 / Ziua 2

 

2-hecs-2012-hard-enduro-competition-sibiu-943642449.jpg

 

2-hecs-2012-hard-enduro-competition-sibiu-1456047747.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

traseul era pe jos... trasa mai buna era pe sus...

 

Asta pentru baietii destepti care mai fusesera prin zona :grinbandit:

Daca mergeai pe panglici trebuia sa muncesti

 

Apropo de pozele lui blue_led, azi am vazut filmarea facuta de un prieten, Mihai, pe traseu in aceeasi zona, PACAT CA IN FILMARI(-le de pe casca), CA DE OBICEI, NU SE VADE CAT DE ABRUPT E TERENUL, si totul pare mult mai usor decat este in realitate.

 

Asa e. Am filmat si eu de pe casca acolo si nu se vede cat de nashpa era.

Cand am inceput coborarea in fata mea era Claudiu de la Deva care a scapat motorul si i s-a dus 50 - 60m pana in vale, rasturnandu-se de cateva ori. Credeam ca e praf, dar a scapat doar cu semicadrul rupt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e. Am filmat si eu de pe casca acolo si nu se vede cat de nashpa era.

Cand am inceput coborarea in fata mea era Claudiu de la Deva care a scapat motorul si i s-a dus 50 - 60m pana in vale.....

 

intre locatiile pozelor mele 1 si 2 este o diferenta de altitudine de 70 m.

initial am crezut ca am ratat o bucla de B, traseul de baza fiind A

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...