Sari la conținut

Verificare compresie in Drobeta Turnu Severin


Postări Recomandate

Salut ! Vreau sa-mi cumpar o honda cbr 600 f2 din '93 66.000 si as vrea sa-i fac un test de compresie in Severin . Daca stiti pe cineva cu service va rog sa-mi spuneti ! Multumesc ! Imi cer scuze daca postez gresit sau daca a mai fost discutat sunt relativ nou pe forum , dar eu cu search n-am gasit nimic .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Ce ar mai fi de verificat la ea ?

Multe !!!

in primul rand ciclistica si aici fac referire la cadru si trenul de rulare( furca fata si bascula spate cadrul sa nu prezinte fisuri sau deformari) dupa care atentie la motor. un silicon pus sub garniturile originale indica o desfacere a motorului ( cine isi cumpara si garniturile originale in jur de 130 euro nu face tiganie la motor asta o spun din propria experienta a celor care le-am desfacut motoarele), aliniamentul carenelor daca nu sunt in linie indica un accident cu o deformare a suportilor de prindere a carenelor implicit o deplasare si a cadrului de bord, lantul si pinioanele ( un cost de 150 euro daca sunt spre sfarsit), anvelope, scurgeri la amortizoare atat fata cat si spate, acumulatorul ( ca vechime)plus multe altele insa esentialul l-am enumerat mai sus

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...