Sari la conținut

Ne laudam ca suntem o comunitate.


foxbat
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 92
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu mai suntem o comunitate de foarte mult timp! Individualismul s-a instaurat " pe toate palierele "!

 

Motoare cat mai noi , gagici cat mai dezbracate cu poponeata in sus pe motor si fite cat mai multe . Asa a ajuns lumea motociclista . Toti i-au mobre de impresie , nicidecum de pasiune . Deja la ,,Accidente,, au inceput sa apara postari cu probleme si de abia a inceput sezonul .

Eu va urez asfalt uscat si fara probleme pe 2012 . Si mai vedem ce-i pe viitor :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoare cat mai noi , gagici cat mai dezbracate cu poponeata in sus pe motor si fite cat mai multe . Asa a ajuns lumea motociclista . Toti i-au mobre de impresie , nicidecum de pasiune . Deja la ,,Accidente,, au inceput sa apara postari cu probleme si de abia a inceput sezonul .

Eu va urez asfalt uscat si fara probleme pe 2012 . Si mai vedem ce-i pe viitor :friends:

Cat adevar poti spune ... pacat de ce s-a ajuns ...

 

ASFALT USCAT si fara incidente :spsmile:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai fratilor , voi v-ati vazut moartea cu ochii mergind foarte elegant si istet ????? Eu da , asa ca nu sint intrutotul de acord cu afirmatia ca intr-un accident sint implicati 2. De multe ori din aia 2 unul e agresor si unul e victima. E ca o crima , ca si in aia sint implicati 2 , dar doar unul merge la pirnaie si unul la 2 metrii sub pamint.

Am si conserva , stiu ce zic. Cind e de mers , merg , cind e de mers ca melcu n-am fite de pilot de curse si belesc ochii peste tot. Daca vrei sa fii atent , poti , ideea e ca pe multi ii doare in pwula. Ma refer la soferi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa fii atent , poti , ideea e ca pe multi ii doare in pwula. Ma refer la soferi.

 

Sunt si destui "piloti" cu aceeasi problema. Si chibzuit sa fii, tot te mai apuca o durere in pwla. Daramite daca esti un fel de buric?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoare cat mai noi , gagici cat mai dezbracate cu poponeata in sus pe motor si fite cat mai multe . Asa a ajuns lumea motociclista . Toti i-au mobre de impresie , nicidecum de pasiune .

 

S-a cocalarit lumea, ce sa-i faci ? De oprit in caz de nevoie ai mai auzit p-aici ? Multi ziceau ca "am cazut cu motorul dar n-a oprit nici un motociclist din cei 10 care au trecut si m-au salutat". Cum sa se preteze el, super-smekerul cu motor de j'de mii de euro, geaca si casca ultimul tip, plin de figuri sa opreasca pentru un amarat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce plm va da salutul asta? Va da un choi in plus, va cresc caii in motor? Hai sa fim seriosi. In grecia, spania ori italia nu se saluta nimeni, sunt o groaza de motoare si e ceva normal. Eu merg tare si ma doare in chur daca ma saluta ori nu vreun mobrist. Beliti ochii la drum, lasati saluturile pentru pionieri, armata si alti dobitoci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce va mai f*&e si pe voi grijaaa!! fiecare face ce vrea...este o tara libera..daca vreau sa merg fara casca in papuci si in slapi ...pe motor intr`un bentley sau cu bicicleta dhs o fac...pentru ca vreau pentru ca pot pentru ca traim intr-o tara libera si fiecare face CE VREA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te-as vedea pe dhs te-as fugari cu specializedu de ti-ar sari prostiile din cap

 

 

prostii din cap? cei de sus vb prostii ... ca nu suntem comunitate.. ca nu ne salutam...ca vai merge cutarescu in tricou pe mobra si arata m*ie la chopperisti !... prin alte tari nu prea auzi subiecte de genu ...cum ziceai si tu mai sus ..in spania italia .. vazusem mai de mult un documentar cu gastile de motociclisti din canada! ...valleuu ... tricoul si ochelarii sunt protectii standard! si din pacate fac p*p^ cu mult peste asa zis "comunitatea" noastra de mobristi, din toate punctele de vedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai asta zic si eu. M-am dat in corfu 2 saptamani fara casca, cu slapi si relativ beat. Crezi ca mi-a avut cineva grija?

 

esti o rusine pentru motociclismul romanesc..vei fi prins si batut cu pietre in piata mare! huuoo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce va mai f*&e si pe voi grijaaa!! fiecare face ce vrea...este o tara libera..daca vreau sa merg fara casca in papuci si in slapi ...pe motor intr`un bentley sau cu bicicleta dhs o fac...pentru ca vreau pentru ca pot pentru ca traim intr-o tara libera si fiecare face CE VREA !

nop. fara casca nu prea mere ca se cheama si ca e ilegal, nu doar ca il f**e pe altu grija.

dar ma rog, banii tai, teasta ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei cu SS nu-i saluta pe cei cu choppere. Cei cu choppere nu-i saluta pe enduristi . Enduristii nu-i saluta pe cei cu SS . Asa ca fiecare cu gasca lui . Oare nu tot 2 roti avem indiferent de model :baldy:

 

Eu nu salut pe nimeni ... prefer sa fiu atent la gropi si la trafic.

 

 

Ce plm va da salutul asta? Va da un choi in plus, va cresc caii in motor? Hai sa fim seriosi. In grecia, spania ori italia nu se saluta nimeni, sunt o groaza de motoare si e ceva normal. Eu merg tare si ma doare in chur daca ma saluta ori nu vreun mobrist. Beliti ochii la drum, lasati saluturile pentru pionieri, armata si alti dobitoci.

 

:goodposting: :agree: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce plm va da salutul asta? Va da un choi in plus, va cresc caii in motor? Hai sa fim seriosi. In grecia, spania ori italia nu se saluta nimeni, sunt o groaza de motoare si e ceva normal. Eu merg tare si ma doare in chur daca ma saluta ori nu vreun mobrist. Beliti ochii la drum, lasati saluturile pentru pionieri, armata si alti dobitoci.

Eu in primul rand ma uit la mobrele oprite, si de obicei baietii imii fac semn ca sa o tai ca ei au iesit la peisaj. Dar daca nu au iesit la peisaj si sunt in pana? De exemplu acum 2-3 ani am avut o problema mecanica (motor fiert si apa prea putina in radiator) si ma chinuiam cu o lanterna. Si a venit un baiat cu BMW care a vazut ca am probleme sii mi trebuie lumina, a oprit pe trotuar pe invers si mi-a bagat faza lunga in motor.Bine, ne si stiam din vedere, dar omul a oprit din reflex fara sa stie ca fix eu sunt acolo. Si dupa ce am rezolvat eu problema dus a fost, ca avea ceva RT1200 ca la politie si eu eram pe 250cc. Asta inseamna solidaritate motociclistica, sa-l ajuti pe unul pe 2 roti cu probleme dar totusi fara sa incalci legea mai mult decat ceva usor pasbil de o amenda micuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai asta zic si eu. M-am dat in corfu 2 saptamani fara casca, cu slapi si relativ beat. Crezi ca mi-a avut cineva grija?

 

ai facut de rusine comunitatea motociclistilor din grecia :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...