Sari la conținut

Duminica 18.03..


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

Uitati-va la pozele alea, Windows XP si niste monitoare HP cu vechime de aproximatv 5-6 ani si cica solutia vede si ce-ai mancat de dimineata...sa fim seriosi. Dusman mai mare al vitezei e benzina asta de 6RON/L.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 74
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uitati-va la pozele alea, Windows XP si niste monitoare HP cu vechime de aproximatv 5-6 ani si cica solutia vede si ce-ai mancat de dimineata...sa fim seriosi. Dusman mai mare al vitezei e benzina asta de 6RON/L.

 

E o informatie ce trebuie verificata, nu respinsa din start. Logic e sa ne uitam daca au aparut camere suplimentare in punctele mentionate in text. Sunt curios daca cei care au respins informatia din capul locului o sa-i dea astazi linistiti 140 prin zona respectiva. Eu ma indoiesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cine zice sa circulam pe DN1? Traseul spre Tigoviste-Rucioasa-Sinaia sau Breaza si apoi Valea Doftanei-Telega-Scorteni-Ploiesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o informatie ce trebuie verificata, nu respinsa din start. Logic e sa ne uitam daca au aparut camere suplimentare in punctele mentionate in text. Sunt curios daca cei care au respins informatia din capul locului o sa-i dea astazi linistiti 140 prin zona respectiva. Eu ma indoiesc.

 

 

Corect, nu trebuie respinsa din start. Pe de alta parte insa, este discutabila posibilitatea sanctionarii pe baza calculului vitezei medii intre camere, fiindca din cate imi aduc aminte, norma de metrologie legala privind cinamometrele (aparatele radar) spune ca inregistrarile trebuie sa cuprinda printre altele imaginea autevehiculului cu evidentierea numarului de inmatriculare. Asa ca pana vor schimba prevederea asta, daca in imaginile surprinse de camere presupusul contravenient vitezoman are viteza legala, nu au ce sa-i faca baietii de la rutiera. Sunt nenumarate solutii pronuntate pe subiectul asta de catre instantele din toata tara. Multe exemple sunt si aici pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alea sunt camere simple de supraveghere..iar radarele au ramas aceleasi care erau+faptul ca unele nici nu functioneaza, desi faptic exista(ex.Pucheni)..

Chiar acum vreo 2-3 luni am vazut un reportaj la TV in care spuneau politistii ca din lipsa banilor, camerele de pe DN1 functioneaza cam 2 ore/zi.

Daca nici cele care deja exista nu functioneaza, de ce sa puna unele noi? Eu cred ca e doar ca sa ne sperie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

E o informatie ce trebuie verificata, nu respinsa din start. Logic e sa ne uitam daca au aparut camere suplimentare in punctele mentionate in text. Sunt curios daca cei care au respins informatia din capul locului o sa-i dea astazi linistiti 140 prin zona respectiva. Eu ma indoiesc.

Asa este, nu trebuie respinsa, dar prea mari sunt similitudinile cu ce a fost cind le-au montat prima data..

Oricum, pe criza asta este greu de crezut ca se arunca la asa investitii.

Eu unul nu am auzit nimic si m-ar mira sa fie asa..

Oricum, trebuie sa fii idiot sa mergi cu viteza mare in localitate, eu unul merg si inauntru si in afara localitatilor in marja aia de 50 km/ora, sa nu-mi pierd carnetul..

 

Pe de alta parte insa, este discutabila posibilitatea sanctionarii pe baza calculului vitezei medii intre camere, fiindca din cate imi aduc aminte, norma de metrologie legala privind cinamometrele (aparatele radar) spune ca inregistrarile trebuie sa cuprinda printre altele imaginea autevehiculului cu evidentierea numarului de inmatriculare. Asa ca pana vor schimba prevederea asta, daca in imaginile surprinse de camere presupusul contravenient vitezoman are viteza legala, nu au ce sa-i faca baietii de la rutiera. Sunt nenumarate solutii pronuntate pe subiectul asta de catre instantele din toata tara. Multe exemple sunt si aici pe forum.

Asa este, ai dreptate.

In plus, eu unul nu am auzit niciunde in lume sa te sanctioneze pt.viteza cu calculul acesta intre puncte!

Poate o exista, dar eu unul nu am auzit..

Revenind la plimbare..maine sunt 20 grade si noi discutam de ninsoare.. :rolleyes:

Chiar daca se topeste zapada, or mai fi si locuri umede, dar majoritatea drumului este curat..mergem si noi pina unde ne convine si apoi o luam pe alt traseu, ne intoarcem, nu avem alt scop decit plimbarea.. :rolleyes:

 

Propun ora 9.00 in Benzinaria MOL, dupa podul Otopeni, linga McDonalds si daca nu ne hotaram discutam maine traseul..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alo, vorbim de plimbare sau de radare? va convine traseul mentionat mai sus? Daca da ne vedem la 11.00 la Razvad in Petrom. Azi am dat o tura prin Ciorani-Jilava-Dridu-Las Fierbinti-Balotesti-Bucuresti, drum perfect, virajat, fara multe masini, recomand pentru cei ce vor sa iasa spre Buzau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varianta cu veliko a cazut?Cred totusi ca daca preferati muntii nostri sigur gasim zone umbroase cu mazga.Ma lipesc si eu de voi ,daca ma primiti,doar sa gasiti o destinatie tentanta.Mi-ar fi placut bulgaria.Poate reusim sa optam pt ceva din seara asta.

 

veliko ??

 

mai gasiti ceva de vizitat pe la vecini si ar fi perfect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alo, vorbim de plimbare sau de radare? va convine traseul mentionat mai sus? Daca da ne vedem la 11.00 la Razvad in Petrom. Azi am dat o tura prin Ciorani-Jilava-Dridu-Las Fierbinti-Balotesti-Bucuresti, drum perfect, virajat, fara multe masini, recomand pentru cei ce vor sa iasa spre Buzau.

 

 

Si io am fost pe la Urlati si cand te intorceai tu, ne-am incrucisat pe drumul ala de la Ghighiu spre benzinarii, dupa Berceni...

Daca mergem pe drumul de mai sus si tu ajungi la Razvad la ora 11, asta inseamna ca noi ar trebui sa plecam din Bucuresti pe la 9,30 - 10,45. Eee, ce zice bucurestenii?

 

Luigi, ce sa cautam in Otopeni? Trebuie sa mergem spre Targoviste, asa ca propun 9,30 benzinaria OMV de pe soseaua Chitilei, langa Leroy Merlin.

Editat de Leaveyou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, atunci ramane batut in cuie la 9.30 in OMV, in Chitila..

Bravo, asa te vreau, hotarit!

Ramine Pucioasa-sinaia? sau stabilim la Tirgoviste?

 

Si io am fost pe la Urlati si cand te intorceai tu, ne-am incrucisat pe drumul ala de la Ghighiu spre benzinarii, dupa Berceni...

Daca mergem pe drumul de mai sus si tu ajungi la Razvad la ora 11, asta inseamna ca noi ar trebui sa plecam din Bucuresti pe la 9,30 - 10,45. Eee, ce zice bucurestenii?

 

Luigi, ce sa cautam in Otopeni? Trebuie sa mergem spre Targoviste, asa ca propun 9,30 benzinaria OMV de pe soseaua Chitilei, langa Leroy Merlin.

Eram sigur ca tu ai fost, chiar am vrut sa sun pe seara, am recunoscut motorul. Eu zic sa incercam traseul tau, nr vedem miine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, la Targoviste in Bulgaria. O sa fie super!

Era vorba de Tirgoviste din Dimbovita, pentru cei ce cunosc geografia tari. Bulgaria o lasam pentru cind terminam de vazut totul pe la noi, sau pentru altii care nu incap aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...