Sari la conținut

Accident Pasajul Muncii


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

Sursa: pasagera mea (cu masina spre casa)

Mobra: un turer ceva (martora nu a avut inspiratia sa ia numar sau marca)

La iesirea spre Vatra Luminoasa un mobrist mergand cu vreo 60 la ora (dupa ochio-radarul martorului de incredere) a observat prea tarziu camionul si muncitorii care lucrau pe banda lui, exact unde se termina acoperisul pasajului si incepe urcarea. Mi s-a spus ca erau semnalizate cu gardulete, dar cam din scurt. Mobristul nu a fost jenat de nimeni, avea timp si spatiu sa evite. Dar a intrat in plin in panourile de semnalizare si in camion. A reusit sa dea drumul la mobra inainte de impact si in urmatoarea secunda era in picioare. Pasagera mea a oprit, l-a intrebat de sanatate. El i-a zis ca nu are nimic. Pasagera s-a carat acasa, nu avea cu ce sa ajute si se stransesera so muncitorii aia care, stiti si voi, nu sunt cine stie ce baieti stilati.

Eu sunt tare curios cum dreacu nu a vazut omu tot calabalacu. In fata lui pe banda nu era nimeni. Pe banda a doua erau aproximativ paralel cu el doua masini. In rest...pustiu. Pasajul e luminat. Daca e omul pe aici poate ne explica. Sau vreun prieten de-al lui care a vorbit cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt tare curios cum dreacu nu a vazut omu tot calabalacu. In fata lui pe banda nu era nimeni.

E simplu. A intrat in pasaj avand soarele in fata, ochii nu i s-au adaptat suficient de rapid, cand s-a prins ca in fata e buba deja era prea tarziu si se stia cu masini in dreapta, asa ca a exclus din start degajarea in dreapta.

Sau era cu ochii in retrovizoare la pasagera ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E simplu. A intrat in pasaj avand soarele in fata, ochii nu i s-au adaptat suficient de rapid, cand s-a prins ca in fata e buba deja era prea tarziu si se stia cu masini in dreapta, asa ca a exclus din start degajarea in dreapta.

Sau era cu ochii in retrovizoare la pasagera ta.

La 12 noaptea....soare in fata??? :crack: :bounce: ...trosc buf... :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

La 12 noaptea....soare in fata??? :crack: :bounce: ...trosc buf... :hurt:

 

Luna plina(soare puternic),intelegi tu....se mai intampla

 

Am fost la un pas sa imbratisez un copac la 12noaptea din cauza lunii pline.Daca treceam de 40 farurile deveneau inutile si m-am bazat pe lumina lunii pline.La o curba usoara de dreapta eu mergeam inainte(coroana copacilor bogata si nu am mai vazut soseaua).Cand am simtit ca am iesit de pe sosea am franat puternic tragand de ghidon dreapta si am oprit la 2m de un copac sanatos

 

Suntem oameni,uneori gresim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine conducea masina?

Care?

 

Martora ta avea decolteu/era blonda? Daca da, se explica mai usor. Daca nu, a avut omul ghinion cu carul si a facut buf.

M-am gandit si io la asta, da' cica n-a avut nicio influenta...

 

eu cred ca era praf. si pe jos, si motociclistul... :grinbandit:

N-are nicio treaba prafu de pe jos. Zice martora ca nici n-a franat decat in ultima clipa, sau cel putin nu i s-a aprins stopu. Ea era un pic mai in spate de el.

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca treceam de 40 farurile deveneau inutile

 

Daca treceam de 40 ce? Warp? ÂŞi mie mi se întâmplă după o anumită viteză să mi se curbeze lumina farului Âşi să rămână în urmă.

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Daca treceam de 40 ce? Warp? ÂŞi mie mi se întâmplă după o anumită viteză să mi se curbeze lumina farului Âşi să rămână în urmă.

:banana:

Poate tu mergi cu 40warp prin puterea gandului

De la accidentul ala te-ai mai urcat pe motor? nu e o rusine sa recunosti.Insa observ ca activitatea ta pe forun e invers proportionala cu ghidonatul motorului

 

Asa ca nu o mai sa in SF-uri.Inteleg ti-e frica sa mergi cu motorul,dar nu mai face pe desteptul aici...probaic e plictisitor?

 

am supus chestia asta din perioada cand mergeam cu scuterul de 49

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine stie la ge se gandea, se poate intampla... poate a atipit...

 

ala de la targoviste e exemplu clar de inconstienta . din cauza acestor specimene imi e frica sa merg pe strada. HAI CU PLOAIA AIA !!!

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate tu mergi cu 40warp prin puterea gandului

De la accidentul ala te-ai mai urcat pe motor? nu e o rusine sa recunosti.Insa observ ca activitatea ta pe forun e invers proportionala cu ghidonatul motorului

 

Adevarul e ca m-am mai suit pe bmw k75 al unui prieten,am iesit prin trafic ca mi-e tare dor.

Ai dreptate,frica e inca mare,merg incet si mi-e frica de masini. Imi permit sa glumesc despre lumina farului,la mine sezonul inca nu a inceput,a trecut un an de la ultima operatie si piciorul inca e umflat,glezna are mobilitate redusa. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic să chemăm martorul la bară Âşi să nu mai acceptăm relatări la mâna a doua despre o asemenea catastrofă.

 

 

Cica martoru' are deja o bara la care sa mearga, bara care de altfel ne-a si relatat intamplarea :D. In alta ordine de idei, ceasu' rau, pisica 13.

 

tare rai mai sunt uni dintre noi :disappointed: . In esentza omu e bine,a fost un mik accident k doar despre asta era vb,nu de luna orbitoare shi de prafu' nu stiu care'.

 

 

Iar "alti" dintre noi "sta" prost la Limba Romana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am trecut pe acolo pe la 01 noaptea (deci la o ora dupa accident) si nu era nimic anormal in zona. intradevar erau acolo muncitorii si camionul si toata lumea muncea la scoaterea sinelor de tramvai (cred) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 12 noaptea....soare in fata??? :crack: :bounce: ...trosc buf... :hurt:

 

poate era australian, in momentul ala in australia era soare..

jeesus!

ganditi inainte sa postati....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Daca treceam de 40 ce? Warp? ÂŞi mie mi se întâmplă după o anumită viteză să mi se curbeze lumina farului Âşi să rămână în urmă.

:banana:

 

hahahhahahahhahahahahahha

tare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...