Jump to content

plimbari vitezisti constanta 2012

Recommended Posts

Salut si ms de oferta .

Pacat ca pleci la inceput de sezon , dar dupa ce pleci , raman eu cu prietenul :laugh: .

In principiu merg ( asta daca nu se intampla ceva neprevazut ) .

La ce v-ati gandit ? Ora ? Traseu ?

Daca nu mai intri pe forum , te sun eu maine ( acum am ajuns acasa si e tarziu sa te deranjez , 23.20 ) .

Numai bine !

• Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut !

In primul rand vezi ca esti "female" la status .

In al doilea rand , un alt motociclist din CT , a propus acum 2 sapt. sa dam o tura pana la Dervent sau Sf. Andrei ( nu mai retin la care din ele ) .

Vremea nu a tinut cu noi .

Deci , ce spui ?

Facem o tura ? Cred ca or mai veni si alti constanteni .

De vineri pana azi ( marti , 12 iunie ) ma tot plimb Constanta - Mangalia - Costinesti singur . Nu are nimeni timp sa ma insoteasca .

Am fost si la festivalul din Mamaia . Tu ai fost ?

Astept raspuns sau alte oferte de traseu .

Numai bine !

si ce ...daca s femeie nu prezint incredere?

chiar daca profilul meu e dubios, sunt ok.

topicul meu nu e pus la misto. chiar am o pb, n am cu cine sa ies ca nu s multi ca mine....

daca citesti de la inceput ai sa vezi. bag doar plimbari de 500km/zi altfel nu scot mobra. nu mi place sa o frec aiurea....plm

urmatoarea plimbare o sa o fac dupa 15 iulie...acum ma bag la o plimbare organizata de altu, nu pot sa vin cu musafiri ca nu e frumos.

o sa anunt cand e cazul. in principiu am sa mai ies dupa 15 iulie. daca ai chef ne auzim...eu am sa te anunt.

ms

Salut !

Sa-ti raspund la postul de mai sus :

- stiu ca nu esti femeie ( folosesti prea mult formula "plm" ) .;)

- ai profilul un pic dubios , dar nu e treaba mea , doar nu facem afaceri , doar ne plimbam .

- daca esti "ok" doar tu sti , eu pot doar sa te cred pe cuvant . :D

In alta ordine de idei , tu scoti mobra ptr. 500 km +

Eu o scot aproape zilnic ptr. 100 km + ( cam asta e media de km pe zi a mea ) .

Dintr-un simplu calcul reiese ca ma bucur de plimbari cu motorul ceva mai mult timp .

Pe aceasta cale tin sa le multumesc celor 2 motociclisti navigatori , care m-au luat cu ei azi , 14.06.2012 , la o plimbare reusita .

Voiaj usor si sa ne auzim cu bine !

Salut !

Sa-ti raspund la postul de mai sus :

- stiu ca nu esti femeie ( folosesti prea mult formula "plm" ) .;)

- ai profilul un pic dubios , dar nu e treaba mea , doar nu facem afaceri , doar ne plimbam .

- daca esti "ok" doar tu sti , eu pot doar sa te cred pe cuvant . :D

In alta ordine de idei , tu scoti mobra ptr. 500 km +

Eu o scot aproape zilnic ptr. 100 km + ( cam asta e media de km pe zi a mea ) .

Dintr-un simplu calcul reiese ca ma bucur de plimbari cu motorul ceva mai mult timp .

Pe aceasta cale tin sa le multumesc celor 2 motociclisti navigatori , care m-au luat cu ei azi , 14.06.2012 , la o plimbare reusita .

Voiaj usor si sa ne auzim cu bine !

bon!

ne auzim man...pana cand te scot la o plimbare adevarata ai sa te plictisesti de frecat aiurea prin cartier.

Ok man . :laugh:

"Prin cartier" era un fel de a spune .

"O frec" prin orase .

Astept cu interes "plimbarea adevarata" . Fara gluma , vb serios .

Numai bine !

duceti-va ca e frumos rau pe transalpina, pana la obarsia lotrului numai curbe cu 15 la ora din ghidon :crack: si dup-aia spre sebes cox. mmm ce-o sa mai puneti genunchiu' jos pe aici:

post-49797-0-56936400-1340211750_thumb.jpg

ps: sa aveti chiloti curati :laugh:

Edited by cnairda

nu de asta, nu am pus la indoiala skillu si stapanirea de sine a vitezanilor. doar faceam referire la poanta aia - sa pleci cu chiloti curati, ca poate la urgente e o doamna bine.

cand bagam o transalpina

hai sa organizam o tura pe transalpina

Salut !

Dupa sigla se pare ca esti din Cernavoda .

Hai sa-ncercam ! ( o organizare )

Numai bine !

hai noroc bajeti !

dupa cum mi a propus hgx ul mai sus, am reusit sa fac cu el tura propusa.....si a fost orgasmica.

am facut asa:

1. ziua 1 sambata

c ta, cheia, ploiesti, bv, sighosoara. portiunea cu interes : bv-sighisora (padurea pogatii). inoptat la sighisoara.

2. duminica (liber fara tiruri )

sighisoara, cluj, zalau. intre cluj si zalau (meses). ne am dus pana la zalau, am intors in primul sens giratoriu si ne am intors la cluj. mai departe, bistrita - vatra dornei (pasul thuta)

am inoptat la vatra dornei.

3. luni

vatra dornei, gura humorului (are o portine super), targu neamt (aici am avut o portiune de 50 km naspa....plm, mai departe: gheorgheni, baile tusnad, bv, predeal.

am inoptat la predeal.

4. ziua 4.

predeal, bv, intorsura buzaului, buzau, urziceni si gata.

eu as mai face tura asta dupa 15 iulie se baga careva?

mege in 2 zile cu o noapte cazare (intr un week end ) dupa cum urmeaza:

plecare sambata la 7 dimineata.

autostrada bucuresti, autostrada pitesti, transalpina, sighisoara (inoptat). a doua zi sighisoara, bv, cheia, ploiesti, ....c ta

dupa 15 sunt disponibil, cine vrea ?

Edited by free fly

Ca sa folosesc o expresie "consacrata"... a unui "contemporan"... PLM! Peste 2000km in 4 zile pe XX si se mai intreaba "fem sau mascul"??? Altu' are o alta mare nedumerire... daca "vitezistii" poarta chiloti si ce culoare au...

PLM! E plin de ciudati pe forum!

Vi se pare mult 2000 de km in 4 zile cu XX`u ? Eu am facut 1400 in 2 zile cu 125`u. Ct-Sibiu dormit la sibiu. Si a doua zi Sibiu - brasov-Constanta

Nu datorita distantei in sine mi se pare mult ci traseului si mai ales ritmului in care am mers... dar poate am imbatranit eu si nu mai rezist ca alta data...

• 1 year later...

Merge careva la plimbare weekend-ul viitor, poate de vineri? Adica 12-14?

Ct-BV-Sighisoara (daca se face cu o noapte)

Ct-BV-Sighisoara-pasul Tihuta-Campulung Moldovenesc (daca se face (plimbarea) cu 2 nopti)

Daca nimeni nu vrea (cum preconizez). Cine merge la M.A.N. ? Ca merg eu pe unde vreti voi .....

• 3 weeks later...

Nu are cine bre caci foarte multi oameni au motoretele stricate. De ce spun asta .... am observat ca multi dintre "raidarii" cu tobe sport/goale/gaurite/lipsa au aceleasi probleme tehnice la motorete, si anume cred ca treptele de viteza mai sus de a 2-a sunt stricate si de asemenea au o alta problema cu acceleratia caci nu-mi explic de ce ai tura o motoreta la n-spe mii de ture si apoi ai decelera si apoi ai accelera iarasi brusc...si astea in maxim treapta a 2-a. Initial am crezut ca nu este un om la ghidon ci o maimuta care trage aiurea de gaz, dar nu este asa caci m-am uitat atent si chiar eram pregatit sa arunc cu apa fiarta de la geam dar m-am oprit la timp cand am vazut ca este om. Clar saracii oameni au niste probleme tehnice si nu le pot rezolva. Asta ar fi explicatia stiintifica pentru lipsa doritorilor de plimbari pe distante lungi si cu viteze ceva mai mari.

Pace pe pamant si sex protejat ca sa nu ne mai inmultim fara rost.

Nu are cine bre caci foarte multi oameni au motoretele stricate. De ce spun asta .... am observat ca multi dintre "raidarii" cu tobe sport/goale/gaurite/lipsa au aceleasi probleme tehnice la motorete, si anume cred ca treptele de viteza mai sus de a 2-a sunt stricate si de asemenea au o alta problema cu acceleratia caci nu-mi explic de ce ai tura o motoreta la n-spe mii de ture si apoi ai decelera si apoi ai accelera iarasi brusc...si astea in maxim treapta a 2-a. Initial am crezut ca nu este un om la ghidon ci o maimuta care trage aiurea de gaz, dar nu este asa caci m-am uitat atent si chiar eram pregatit sa arunc cu apa fiarta de la geam dar m-am oprit la timp cand am vazut ca este om. Clar saracii oameni au niste probleme tehnice si nu le pot rezolva. Asta ar fi explicatia stiintifica pentru lipsa doritorilor de plimbari pe distante lungi si cu viteze ceva mai mari.

Pace pe pamant si sex protejat ca sa nu ne mai inmultim fara rost.

:funny: :crack:

Azi am aflat de ce strica unele vitezane prematur...pentru ca merg pe ele tot felul de foci obosite. Caz concret: Acum 15 minute am vazut un gsxf argintiu ce venea agale turat in blana in treapta 1 cu un zgomot infernal similar unei dacii 1310 cu bile in tobe. Gsxf-ul nu era de unul singur, caci modelul ala nu are wireless, ci venea infipt in suncile fesiere ale unei foci obosite cum scriam la inceput. Pai cum sa nu se strice saraca motoreta cand este turata in blana depasind masa maxim autorizata !?

Este a n-spea oara cand vad foca in cauza pe mobra in cauza trecand acompaniata de sunetul de bile varsate in mod iresponsabil in toba mobrei de frica sa nu afle nevasta de fetish-ul lui cu rulmenti romanesti.

• 2 weeks later...

Azi am aflat de ce strica unele vitezane prematur...pentru ca merg pe ele tot felul de foci obosite. Caz concret: Acum 15 minute am vazut un gsxf argintiu ce venea agale turat in blana in treapta 1 cu un zgomot infernal similar unei dacii 1310 cu bile in tobe. Gsxf-ul nu era de unul singur, caci modelul ala nu are wireless, ci venea infipt in suncile fesiere ale unei foci obosite cum scriam la inceput. Pai cum sa nu se strice saraca motoreta cand este turata in blana depasind masa maxim autorizata !?

Este a n-spea oara cand vad foca in cauza pe mobra in cauza trecand acompaniata de sunetul de bile varsate in mod iresponsabil in toba mobrei de frica sa nu afle nevasta de fetish-ul lui cu rulmenti romanesti.

Ce-ai mah? Nu e nimeni vinovat ca stai la bulevardul de legatura cu litoralul. Tot racerul de miezul noptii da un jar spre statiunile din sud.off!...offf!..

Si na ghinion... toti trec pe la fereastra ta :crack: .