Sari la conținut

Accident pe Bulevardul Ion Mihalache, Kawasaki ZX6R verde


sayan73
 Share

Postări Recomandate

Azi in jurul orei 12:30,un Kawasaki ZX6R verde, model 2006(cred) a fost lovit de o baba la vreo 65 de ani cu un Fiat Albea care a intors pe linia de tramvai fara sa se asigure. Accidentul a avut loc la vreo 300m de intersectia de la Piata Domeni. Motociclistul nu a fost ranit grav din cate am inteles, dar a fost preluat de ambulanta. Intre timp si-a facut aparitia si o echipa de televiziune(kanal D am impresia) la locul accidentului. Nu am putut sa vad numarul de inmatriculare al motocicletei. Cine are mai multe informatii sa posteze aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Azi in jurul orei 12:30,un Kawasaki ZX6R verde, model 2006(cred) a fost lovit de o baba la vreo 65 de ani cu un Fiat Albea care a intors pe linia de tramvai fara sa se asigure. Accidentul a avut loc la vreo 300m de intersectia de la Piata Domeni. Motociclistul nu a fost ranit grav din cate am inteles, dar a fost preluat de ambulanta. Intre timp si-a facut aparitia si o echipa de televiziune(kanal D am impresia) la locul accidentului. Nu am putut sa vad numarul de inmatriculare al motocicletei. Cine are mai multe informatii sa posteze aici.

 

 

Am fost cu un coleg de munca la locul accidentului si am ajutat la urcarea motoretei pe platforma. Daca prin "nu a fost ranit grav" se intelege un picior si o mana rupte (din ce mi-au spus politistii la picior se vedea osul), atunci intr-adevar nu a fost ranit grav.

 

Pilotul se numeste Nae din ce am inteles de la colegii lui care au preluat motorul, si lucreaza la Huyndai pe Expozitiei/Parcului. For the life of me nu-mi aduc aminte numarul de inmatriculare desi m-am uitat la el de nenumarate ori, dar parca e B 11 NJS sau p-acolo. Motorul a fost un Kawasaki ZX6, verde kawa. Zic "a fost" pentru ca in timp ce ne uitam dupa daune si ii dictam politistului reperele, am descoperit o fisura in sudura cadrului.

 

"Tanara" soferita are 75 ani si nu pare sa-i pese prea tare de cele intamplate. Din relatarile martorilor, dupa impact s-a dat jos din masina, si-a aranjat bara si a aprins o tigara. Nu s-a apropiat de biker. Mai taziu s-a pitit in jipanu' lu' fisu' (sau poate ginerisu').

 

I final, ca sa evitam speculatii de doi bani, bikerul era bine echipat si nu a avut viteza peste limita legala (de la politisti citire).

 

 

All the best Nae.

 

 

L.E: Il cheama Adrian, I se spune Nae.

 

So, All the best Adrian/Nae.

 

L.E.2:

 

Tocmai m-a sunat un prieten, alt accident pe o straduta adiacenta cu bd. Aviatorilor. Bestial orasul in care o ardem zilnic.

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Eu nu am fost niciodata cu motorul prin bucuresti,insa nici nu vreau aceasta "placere".Jungla tata!

 

Nici nu stii ce pierzi, intr-o vreme faceam zilnic minim 40Km de Bucuresti cu mobra. Nu era zi sa nu evit macar doua accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut, acum cativa ani.. ambele maini avariate in urma lipiri de un gard de beton. :bigstar: Faza tare a fost ca... nu putam duce hartia la... :crack: Asa ca cateva zile.... :crack: : am tinut in mine... :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut pe acolo pe la 12:15 cand ma duceam in chitila cu scuterul de la munca,si dupa cand m-am intors am vazut dezastrul,insanatosire grabnica,are dreptate corleone cu evitatul in trafic,muncesc pe scuter sunt curier,si fac zeci de kilometrii pe zi,nu va zic ce fenomene intalnesc,cate vad si cate evit.

 

Mare grija cu totii ca nu sunt obijnuiti cu noi, soferii si nu le pasa,purtati echipamentul si ochii si urechile ciulite,motocicleta nici nu prea mai avea carene pe ea,cand am vazut-o prima oara am crezut ca este un kawasaki facut streetfighter

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma si io lupul moralist... sunt doua linii de tremvai, vizibilitate blana, doua bezi... cam cat de legal sa mergi ca sa nu o anticipezi pe senila????

 

bafta multa cu oscioarele ca e greu tare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil!Ce D-zeu cauta harca la volan? In primul rand asta nu inteleg.Cand incepi sa te c*ci pe tine ptr simplul fapt ca nu mai constientizezi,ce dracu' mai cauti la volan? Sanatate maxima colegului nostru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Tanara" soferita are 75 ani si nu pare sa-i pese prea tare de cele intamplate. Din relatarile martorilor, dupa impact s-a dat jos din masina, si-a aranjat bara si a aprins o tigara. Nu s-a apropiat de biker. Mai taziu s-a pitit in jipanu' lu' fisu' (sau poate ginerisu').

De baba ce se mai aude? E bine, sanatoasa?

La ce dovada de miserupism a dat, sigur ca va exista si o data viitoare. Sper ca in momentul ala sa treaca tramvaiul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil!Ce D-zeu cauta harca la volan? In primul rand asta nu inteleg.Cand incepi sa te c*ci pe tine ptr simplul fapt ca nu mai constientizezi,ce dracu' mai cauti la volan? Sanatate maxima colegului nostru.

Asta pt ca nu e nevoie sa faci analize daca nu ti-a expirat permisul. Pe mine nu m-a luat unu venit pe rosu, pe la vreo 70 de ani, cu borcane la ochi, a intrat din dreapta pe banda mea (eram pe banda 3 si asa am inteles ca se fac virajele catre dreapta, direct pe banda 3) si eram cu ditai masina alba, xenon aprins si a motivat: nu m-a vazut. Ce sa mai zici?

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul satanist violator de babe venea cu 200 pe ora pe contrasens pe o roata. Baba a banuit ca e violator de babe si a decis sa initieze ea prima actiunea.

Dupa primul contact, motociclistul s-a ales cu niste oase rupte, iar baba a ramas nesatisfacuta. Continuarea dupa ce primeste 2 saptamani cu suspendare si o amenda contraventionala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma si io lupul moralist... sunt doua linii de tremvai, vizibilitate blana, doua bezi... cam cat de legal sa mergi ca sa nu o anticipezi pe senila????

 

bafta multa cu oscioarele ca e greu tare!

 

 

Senila s-a pus in miscare de langa bordura, dintre alte masini parcate, cu intentia de a intoarce masina catre piata Domenii. Nu ai ce sa anticipezi, in conditiile astea.

 

Incredibil!Ce D-zeu cauta harca la volan? In primul rand asta nu inteleg.Cand incepi sa te c*ci pe tine ptr simplul fapt ca nu mai constientizezi,ce dracu' mai cauti la volan? Sanatate maxima colegului nostru.

 

 

Sa mai adaug ca avea si niste ochelari care puteau concura telescopul Hubble?

 

Cum a fost de fapt ? Motociclistul venea din sens opus babornitei sau era in depasirea ei ?

 

 

Motociclistul circula regulamentar dinspre Domenii spre Chibrit. Pe acelasi sens de mers statea parcata baba. Baba s-a pus in miscare de la bordura cu o manevra draguta de intoarcere, in fata lui. Cica nu l-a vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...