Sari la conținut

EXPOZANTI


Metal Heart
 Share

Postări Recomandate

Eu cu SMAEB-ul am treaba :) Aici ma interesa cam cine vine si expune/vinde, ca vorba aia, fiecare mai are cate ceva de cumparat. Era frumos sa stim dinainte la ce sa ne asteptam si la ce sa fim atenti. Unii mai vin de la distante mari, si e pacat sa plece dezamagiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai slab eveniment din ultimi 5 ani,pare mai mult un targ de moto sh.Toti vin cu ce nu sa mai vandut atat ca echipament cat si moto.

Noutati in accesorii in moto ,inventii sa vedem, probam........ lipseste cu desavarsire.Pierzi timp si banii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar faptul ca a fost nevoie de acest topic spune multe. Cum este posibil sa nu existe nici o informatie cu doua saptamani inainte de eveniment. Dar nu stiu de ce ne miram. Asa a fost de fiecare data in ultimii ani. Informatiile vor aparea cu cateva zile inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost , am vazut ( mai nimic !!!) am plecat ! pierdere de vreme !! cel mai slab salon la care am mers in viata mea !! :angryfire:

 

am fost , am vazut ( mai nimic !!!) am plecat ! pierdere de vreme !! cel mai slab salon la care am mers in viata mea !! :angryfire:

ps.voi Bucurestenii care ati mers primii puteati posta detalii ! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost , am vazut ( mai nimic !!!) am plecat ! pierdere de vreme !! cel mai slab salon la care am mers in viata mea !! :angryfire:

ps.voi Bucurestenii care ati mers primii puteati posta detalii ! :scratch:

Cel mai slab eveniment din ultimi 5 ani,pare mai mult un targ de moto sh.Toti vin cu ce nu sa mai vandut atat ca echipament cat si moto.

Noutati in accesorii in moto ,inventii sa vedem, probam........ lipseste cu desavarsire.Pierzi timp si banii

voi confundati Salonul de Motociclete, Accesorii si Echipamente Bucuresti (aka SMAEB, care va fi pe 21-22 aprilie daca nu ma insel) cu Salonul International Auto-Moto Bucuresti (aka SIAMB, care maine se termina, unde n-a fost mare lucru de vazut din ce am auzit si vazut pe la unu-altu'). sau puteti calatori in timp. dar mai mult ca sigur confundati evenimentele...

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg si eu ca anumite aspecte constituie ,,element surpriza'' si nu pot fi dezvaluite dar sustin ideea ca reclama face deseori mai mult decat continutul.

La un eveniment asemanator in Budapesta, ti se spunea si cu ce nr. de metrou ajungi acolo, cat costa biletul (tot de metrou), pentru ,,provincie '' aveai asigurat traseul mura'n - gura.....

Oricum daca ceva nu merge cum trebuie avem scuza asigurata : E CRIZA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, voma aia de eveniment din fata Casei Poporului n-are nici o legatura cu SMAEBul!!!!

SMAEB-ul o sa fie la Roamero Baneasa la sfarsitul lui aprilie.

Admin, anul trecut aveam banner pe forum, acum nu vad decat ceva cu facebook. Nu am facebook, pe net nu am gasit decat linkuri care ma duc tot aici, totul are o atmosfera secreta. Nu prea inteleg de ce... Promovarea din alti ani era mult mai buna fata de anul acesta. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, voma aia de eveniment din fata Casei Poporului n-are nici o legatura cu SMAEBul!!!!

SMAEB-ul o sa fie la Roamero Baneasa la sfarsitul lui aprilie.

Admin, anul trecut aveam banner pe forum, acum nu vad decat ceva cu facebook. Nu am facebook, pe net nu am gasit decat linkuri care ma duc tot aici, totul are o atmosfera secreta. Nu prea inteleg de ce... Promovarea din alti ani era mult mai buna fata de anul acesta. :(

Si SMAEB ce o sa fie? nu tot o voma organizata mizer, aruncata intr-un fund de hambar parasit si neiluminat?

Poate nu stiu eu ce sa caut ... dar marketingul magazinelor cu profil moto de pe la noi e la pamant, an dupa an ... aceleasi "pachete" idioate de ulei cu spraiuri de lantz, aceleasi preturi ca la ma gazin, ba practic, magazinul in sine se muta pe perioada targulu in hambarul ala ...

Este un talcioc la care, pe langa mini-marketurile de profil mai vin si dealerii cu preturile lor la fel de prohibitive ... Vin sa ce? sa fie toti in acelasi loc. Doar atat.

Practic ei pierd mult mai multi bani decat fac in aceasta perioada doar cu mutatul dintr-o parte in alta si cu inchirierea spatiului.

Mai bine iti iei o revista de profil si-ti comanzi linistit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost anul trecut , e adevarat ca eram mai intaresat de bicle decat de motoare , dar si acolo la fel se intampla . Culmea este ca multe produse erau mai scumpe la targ decat in magazine , iar cei care le aveau la pret redus nu vroiau sa le vanda , ca ramaneau cu standurile goale .

Pentru cei care isi permit un motor nou , s-ar putea sa aiba ceva surpize placute de genul 5-10% reducere la modele din 2011 , in rest consumabilele normale si cam atat . Eram sa uit ... poate nu mai umplu tir-ul de pe centura cu fetele alea si aduc si ei niste d-soare mai atragatoare , sa nu imi irosesc bateriile DSLR-ului degeaba .

Oare vor fi aceleasi probleme cu parcarea si cu sucurile / mancarea ? Am stat 45 de minute la coada pentru un suc si un sandwish anul trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In paralel cu SMAEB se va desfasura si EXPOBIKE - Salonul de Biciclete si Accesorii 2012, ajuns la a III-a editie. EXPOBIKE III a avea loc in Hangarul 2 iar intrarea va fi gratuita. Traditional-ul STUNTSHOW, cu 2 reprezentatii pe zi la exterior si TATTOOSHOW - deja la a III-a editie - vor completa evenimentul. Pe pista amenajata la exterior va avea loc SCOOTER CUP organizat anual de catre revista SCOOTERFUN.

 

Mai multe detalii in curand.

 

Cu stima,

Echipa SMAEB

 

 

-cel putin asa s-a anuntat !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

smaebscootercup.jpg

 

Un nou start in SMAEB Scooter Fun CUP! Intre 21-22 aprilie 2012 va avea loc o noua etapa a cupei dedicata scuterelor. Va steptam la Romaero la cea de a Xa editie SMAEB.

NOUTATE! Cursa CHINEZOAICELOR unde se poate inscrie oricine care are un scuter MADE IN CHINA (non brand), netunat.

Va asteptam sa va inscrieti la adresa de e-mail: concurs@scooterfun.ro.

Mai multe detalii pe http://www.scooterfun.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu se mai tine nimic si noi nu stim.Oricum prea putine informatii din partea organizatorilor.

si nici doritori sa ni le expuna nu prea sunt.

 

sa ne asteptam ca de fapt nu o fie nimic de moto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt o gramada de magazine/reprezentante/etc. moto LA UN LOC! (pentru Bucuresti asta e un lucru mare :P ). Costa 10 lei (nici macar nu poti sa-i bei :D ). E motiv bun sa ne vedem mai multi prieteni acolo si apoi sa putem pleca in grup spre Brasov/Sinaia sau aiurea.Daca gasim si vreo promotie sau ceva modele noi de moto la care sa ne holbam , cu atat mai bine. ....Avem , zic eu, destule motive sa trecem pe acolo... Ne vedem la targ :hug: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact.

 

dar de unde sa stii exact? cand nici macar un rahat de site nu exista, ce sa mai zic e promovare.

 

Sunt o gramada de magazine/reprezentante/etc. moto LA UN LOC!...

de unde stii?

Ne vedem la targ

sau la expo biciclete... sau la expo pisici...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...