Jump to content

Accident mortal in Prahova

Recommended Posts

• Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Inca o data viteza ucide.un tanar de 21-22 ani a murit intr-un accident de motocicleta aseara. politia a spus ca avea 240-250km/h

La aceasta viteza nu-l gaseau nici saptamana viitoare, sa nu exageram..

un tanar de 21-22 ani a murit intr-un accident de motocicleta [....] 240-250km/h

textul asta ar trebui sa fie sticky la toate topicurile si posturile cu incepatorii (si tineri) care vor moto sport/super-sport ca sa-si alerge hormonii noaptea.

in cazuri d-astea, pretextul "se mai intampla" nu are loc.

Edited by warlock

si prietenii care erau cu el cand s-a intamplat spuneau ca avea peste 200km/h, insa era o portiune uda in care a pierdut spatele si nici drumul nu era prea bun. daca nu-i sarea casca poate avea mai multe sanse

si prietenii care erau cu el cand s-a intamplat spuneau ca avea peste 200km/h, insa era o portiune uda in care a pierdut spatele si nici drumul nu era prea bun. daca nu-i sarea casca poate avea mai multe sanse

nu cred ca la viteza aia casca mai foloseste la ceva!

pacat de el!

“Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.”

― Jeremy Clarkson

Total Deacord :D Nu viteza ucide , oprirea brusca o face

La aceasta viteza nu-l gaseau nici saptamana viitoare, sa nu exageram..

E motociclist . Ca toti altii suntem urati de toti restu pentru ca ei nu au , pentru ca nu au curaju si nu stiu sa mearga pe ele , deaia exagereaza .

Daca-si lega casca , avea sanse mai mari :P

bai eu tin minte un lucru, desi toata lumea m-a considerat incostient / teribilist si nu mi-a dat nimeni multe sanse de supravietuire tinand cont ca prima mea mobra a fost un R6, am incercat sa merg cat mai prudent si sa nu imi fortez limitele, in plus imi era si frica sa o fac. Ori unii dintre noi suntem prea fricosi pentru sporul asta ori altii nu sunt constienti de puterile lor si pericolele carora se expun.

LE: poate un moderator muta topicul asta la accidente si poate exista cineva care are mai multe informatii despre accident.

pacat de drumul ud ca altfel avea sanse. :)))))) sanse sa mai dea 200 si data viitoare.

nu v-ati saturat de retardenia asta cu viteza ucide fratica? viteza sta in tufish cumva si sare pe tine cand tu mergi regulamentar? viteza e asa... ceva.. abstract care s eintampla in mod aleator oamenilor nevinovati?

viteza asta bai nene, o himera de temut, o fata morgana a motociclistilor. fantastic.

BAH PROSTIA.. voi de prostie ati auzit? Este explicatia palpabila care zace in creierul astora.

ah si s anu uitam... 'Ce baiat bun era Gicu, un baiat cuminte, saritor, pacat de tineretea lui!'

si motorul de 750

Parca vad cai primu' , sau al doilea dupa unu de 600 :) Nu zic si eu o sa iau de 600 primu pentru ca : 1: N-am mii de euro sa trec prin 4 motoare pana la cmc astia 2: Pentru ca nu vreau sa fortez un motor de 400 ( is mare :) ) Da nu ma duc tata cu 200 :) nici 140 :) Motorui sa te bucuri de aer liber in timp ce mergi , sa-ti usurezi buzunaru de cheltuieli pe bani e benzina, nu sa zbori cu ele , da degeaba , vitezanii nu pricep . Avioanele decoleaza la 230-240 , voi va plimbati cu 300 :| Aud doar cum zboara pe strada mea ( desi stau la 2 km de centru )

:cheers:

pacat de drumul ud ca altfel avea sanse. :)))))) sanse sa mai dea 200 si data viitoare.

nu v-ati saturat de retardenia asta cu viteza ucide fratica? viteza sta in tufish cumva si sare pe tine cand tu mergi regulamentar? viteza e asa... ceva.. abstract care s eintampla in mod aleator oamenilor nevinovati?

viteza asta bai nene, o himera de temut, o fata morgana a motociclistilor. fantastic.

BAH PROSTIA.. voi de prostie ati auzit? Este explicatia palpabila care zace in creierul astora.

ah si s anu uitam... 'Ce baiat bun era Gicu, un baiat cuminte, saritor, pacat de tineretea lui!'

RIP este o chestie pe car eo spui vis a vis de unul care ti pasa ca a murit. sa ti pese de retarzii care mor? mie nu. mai nasol e de familia care nu ar enici o vina ca ala a devenit un retard pe parcurs..

baiatul care mi-a povestit era in stare de soc aseara. mi-a spus doar ca avea viteza mare...apoi era o portiune uda pe care a inceputa sa-i fuga de spate..a reusit sa o stabileasca, apoi i-a fugit iar si a intrat in sant sarind peste motor si motorul a venit peste el si i-a zdrobit capul pot spune ca nu am mai vazut niciodata asa ceva.

Ca tot venii vorba de educatie. Eu zic ca tocmai familia este de vina ca el a ajuns retardat, dar asta este alta discutie.

baiatul care mi-a povestit era in stare de soc aseara. mi-a spus doar ca avea viteza mare...apoi era o portiune uda pe care a inceputa sa-i fuga de spate..a reusit sa o stabileasca, apoi i-a fugit iar si a intrat in sant sarind peste motor si motorul a venit peste el si i-a zdrobit capul pot spune ca nu am mai vazut niciodata asa ceva.

Greu de crezut faza cu alunecatul doar asa.... pe apa si pietris ! mai mult ca sigur a intrat in voblaj sau a luat o groapa!

Dumnezeu sa-l odihneasca! Nu mai faceti pe sfintii ca toti care aveti agregate capabile sa ajunga la astfel de viteze ati mers la un moment dat asa!

Ideea de baza este una care mereu mi-o aduc aminte, chiar dintr-un articol din asta de "Motorcycle safety" de pe net.

NU MAI FORTATI TOATE LIMITELE DEODATA!

- Intuneric

- Ud pe jos

- Viteza mare

-....

-....

(stare tehnica motor, stare tehnica cauciucuri, grad de aglomerare al portiunii de drum, toate sunt cumul de factori, care intr-un final duc la nenorociri!)

Dumnezeu sa-l odihneasca! Nu mai faceti pe sfintii ca toti care aveti agregate capabile sa ajunga la astfel de viteze ati mers la un moment dat asa!

Ideea de baza este una care mereu mi-o aduc aminte, chiar dintr-un articol din asta de "Motorcycle safety" de pe net.

- Intuneric

- Ud pe jos

- Viteza mare

-....

-....

(stare tehnica motor, stare tehnica cauciucuri, grad de aglomerare al portiunii de drum, toate sunt cumul de factori, care intr-un final duc la nenorociri!)

bgood.gif

- Intuneric

- Ud pe jos

- Viteza mare

-....

-....

Ei "e" prea buni pentru rahaturi d-astea. Numa' fraierii merg cuminte pe ud sau pe intuneric.

Si vorba lu' Sinneru', ce baiat bun era el si cum ii ajuta el pe toti "fratiorili" lui, asa de bun ca l-a vrut Doamne-Doamne langa El. Uof, uof, mai, mai.

Un prost mai putin.

Edited by Wolfman