Sari la conținut

BUZAU: Motociclist bagat in spital de neatentia unui sofer


route`66
 Share

Postări Recomandate

Este inca internat in la Spitalul de Urgente din micro XIV, are fractura dubla la bratul stang iar joi o sa fie operat pentru introducerea unei tije sau instalarea unei proteze (in functie de gravitatea fracturii) la femurul stang. Noi ii dorim insanatosire grabnica... si colegilor de trafic le transmitem sa fie constienti ca sunt si alti participanti la trafic mai fragili, sa deschida ochii si sa foloseasca oglinzile retrovizoare. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este inca internat in la Spitalul de Urgente din micro XIV, are fractura dubla la bratul stang iar joi o sa fie operat pentru introducerea unei tije sau instalarea unei proteze (in functie de gravitatea fracturii) la femurul stang. Noi ii dorim insanatosire grabnica... si colegilor de trafic le transmitem sa fie constienti ca sunt si alti participanti la trafic mai fragili, sa deschida ochii si sa foloseasca oglinzile retrovizoare. Bafta

insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat de smecher este sau pentru cine este smecher dar situatia este nasoala deoarece este previzibil faptul ca in cel mai rau caz, in situatia cand motociclistul va avea ingrijiri medicale multe (din pacate) si impacarea nu va mai putea surveni, domnul care a facut accidentul (culturist local) se va alege cu maxim 1 an sau 2 de inchisoare cu suspendare iar saracul baiat va plati spitalizarea cu bani grei si se va alege cu sechele pentru toata viata. Conform "antecedentelor" justitiei romanesti, in doi trei ani isi va recupera banii (fara spaga la medici) iar meseriasul cu masina isi va vedea de viata in continuare ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Insanatosirea grabnica si sa speram ca n-o sa mai avem parte de astfel de evenimente negative deoarece ca proaspat motociclist ma face sa -mi dau seama ca in Romania este greu pe doua roti.

Editat de baby_blues
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma face sa -mi dau seama ca in Romania este greu pe doua roti.

E foarte greu. Pe mine doar ce era sa ma ia pe capota un mos pe la vreo 70 ani (iar). I-am oprit in fata m-am uitat la el, el nimic, nici un stres... Romania... :rusinica:

 

Sanatate motociclistului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica la volan era un mare smeker din zona ...

E plina lumea de din-astia.....care au impresia ca le-a luat masa strada in buricul targului...parca il si vad: ceafa de bulgar, maieu, lant de aur gros cat degetu mare, manele la maxim, gel in par cacalau maria ta si alte din astea...idolul femeilor! :puke: Stiu ca e saptamana mare, dar sincer imi doresc sa plateasca gras pentru marlania sa!

Multa sanatate riderului!

Editat de gabriel chelaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate n-o sa plateasca. E smecher local, camatar si el si fii-su, protejat de politia locala. Slabe sanse sa pateasca ceva. :(

 

poate ne aduna vreo 200 si il luam la o plimbare ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate n-o sa plateasca. E smecher local, camatar si el si fii-su, protejat de politia locala. Slabe sanse sa pateasca ceva. :(

Imi pare rau ca intervin dar sa nu ne hazardam si sa aruncam cu vorbe. Enuntul este bazat pe ceva ( ai prieteni in Buzau care detin probe ? ) Inca odata insanatosire grabnica motociclistului si sa speram ca vinovatul va plati cu varf si indesat.

 

E plina lumea de din-astia.....care au impresia ca le-a luat masa strada in buricul targului...parca il si vad: ceafa de bulgar, maieu, lant de aur gros cat degetu mare, manele la maxim, gel in par cacalau maria ta si alte din astea...idolul femeilor! :puke: Stiu ca e saptamana mare, dar sincer imi doresc sa plateasca gras pentru marlania sa!

Multa sanatate riderului!

Pe aproape: era culturist. Iti dai seama ce-i lipsea daca muschi avea destui. Cat priveste gelul, nu prea avea pe unde sa-l dea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate n-o sa plateasca. E smecher local, camatar si el si fii-su, protejat de politia locala. Slabe sanse sa pateasca ceva. :(

 

Daca nu ma insel, la peste 40 de zile de spitalizare se autosesizeaza procuratura :rolleyes: nu-i chiar asa negru dracu. In cel mai rau caz omu merge pana la Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ma insel, la peste 40 de zile de spitalizare se autosesizeaza procuratura :rolleyes: nu-i chiar asa negru dracu. In cel mai rau caz omu merge pana la Bucuresti.

Off: Am avut 12 zile de spitalizare,3 luni de ingrijiri medicale si sau autosesizat cei de la procuratura. Deci se iau in calcul si zilele de ingrijire medicala.Ce e peste 21 de zile nu mai are cale de impacare,totul se rezolva in instanta(sau cel putin asa era in 2004,nu mai stiu acum)

On: Sanatate maxima si recuperare totala ii doresc colegului. Mai tineti-ne la curent cu starea lui de sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ma insel, la peste 40 de zile de spitalizare se autosesizeaza procuratura :rolleyes:
Te inseli. E vorba de 60 de zile nu de 40 si sint zile de ingrijire medicala acordate de IML, nu zile de spitalizare.

Poti sa stai in spital 3 luni iar la IML pe certificatul medico-legal sa-ti dea mai putine zile de ingrijire medicala decit ai stat tu efectiv in spital. :)

 

 

 

 

 

Off: Am avut 12 zile de spitalizare,3 luni de ingrijiri medicale si sau autosesizat cei de la procuratura. Deci se iau in calcul si zilele de ingrijire medicala.Ce e peste 21 de zile nu mai are cale de impacare,totul se rezolva in instanta(sau cel putin asa era in 2004,nu mai stiu acum)
GRESIT.

Si in 2004 si acum, nu mai merge impacare doar daca ai peste 60 de zile de INGRIJIRE MEDICALA, nu spitalizare.

De la 1 la 60 de zile te poti impaca oricind cu faptasul, chiar si la ultimul termen de judecata. ;)

La peste 20 de zile de ingrijire medicala pina la 60 de zile, e doar alta incadrare -> vatamare corporala.

Editat de SSSS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stiam de 40 de zile....

 

e nevoie de sange pt operatie?

 

asta cu 40 de zile e pentru praznic man :)

un prieten de-al meu a avut un accident asemanator in 2010 si a stat 90 de zile imobilizat la pat . recuperarea la domiciliu inca vreo 6 luni...etc.

nici in ziua de azi nu ajuns inca la tribunal. dosarul abia a ajuns la procuratura.

deci ...e cam trista treaba in cazul in care ajungi la un astfel de accident. daca te accidenteaza un fraier care se sperie repede il mai strangi cu usa si intr-un an doi rezolvi. si cu un interlop rezolvi....dar altfel (si din asta nu scoti bani ci bagi bani)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te inseli. E vorba de 60 de zile nu de 40 si sint zile de ingrijire medicala acordate de IML, nu zile de spitalizare.

Poti sa stai in spital 3 luni iar la IML pe certificatul medico-legal sa-ti dea mai putine zile de ingrijire medicala decit ai stat tu efectiv in spital. :)

 

 

 

 

 

GRESIT.

Si in 2004 si acum, nu mai merge impacare doar daca ai peste 60 de zile de INGRIJIRE MEDICALA, nu spitalizare.

De la 1 la 60 de zile te poti impaca oricind cu faptasul, chiar si la ultimul termen de judecata. ;)

La peste 20 de zile de ingrijire medicala pina la 60 de zile, e doar alta incadrare -> vatamare corporala.

 

La mine a fost incadrat la tentativa de omor cred ca asa se explica de ce sau autosesizat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...