Sari la conținut

F L H


valicaddy
 Share

Postări Recomandate

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

FLHRI din 2002 cu mici ornamentari in rest original. Probabil in iarna va intra la un RK cu tobe, sea, vopsire, etc.

Modelul este Firefighter.

 

 

 

Seturi de suruburi originale gasesti pe Ebay .de sau ebay.co.uk

Bafta!

Hehe, frumos, deci sa inteleg ca e un model Shrine, corect?! si eu am unul dar e "police officer" din 2003 si cu toate ca il am de 2 ani, abia acu 5 luni am descoperit ca e un Road King mai altfel. Bafta si sa il porti sanatos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei un sunet grav cu tonalitate joasa dar si destul de puternic ca sa fii auzit, incearca Supertrapp-uri. Suna bestial! Mai ales cu terminatia turndown. Arata k lumea la un bagger!

Editat de RENEGADE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Supertrapp, "tunabile" am gasit dar au o forma oarecum conica, seamana cu o trompeta si asta ma deranjeaza grav, din pacate. Erau in catalogul FatBook de la Parts Europe. Mai sunt pe piata niste Screamin' Eagle - care de fapt sunt fabricate 100% de Supertrapp - si care au forma asta mai putin pronuntata, ar fi o optiune dar nu cred ca la ele se pot monta terminatii turndown.

Eh.. mai vedem... dar imi place Akrapovic :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea, caut si eu un manual pentru Road king classic 2002, daca are cineva ii foarte multumesc.

scaurus@ymail.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un 2006 dar e prea mare ca sa il pot urca aici, il gasesti pe manuale de reparatii.ro sau ceva de genul; cred ca te va ajuta.

 

ok multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.jpg

 

Ar fi astea... 728-71576 care par sa aibe lungimea corecta pentru FLH. Fara optiunea turndown dar "reglabile". Mai e si o varianta mai scurta care se potriveste mai bine pe o motocicleta cu evacuarea pe aceeasi parte.

Sau cele branduite cu SE, tot Supertrapp, de fapt:

 

1109-hrbp-01-o+screamin-eagle-exhaust-and-airbox+.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, stie cineva daca se poate calibra vitezometru la un FLHRCI 2002 caci am impresia ca imi arata viteza mai mare si inregistreaza km mai multi decat ar trebui.

Multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu nevoie de unul si am luat de la service MyMoto Tuning din Viilor un inlocuitor cu 10 lei. L-am scurtat si montat in 5 minute. Merge fara gres! :P

Sigur, il pot monta baietii de acolo, la mine nu a fost cazul.

Mai au pe stoc.

 

E o solutie foarte ieftina si rapida pana gasesti piesa OEM. Daca ai s-o mai cauti dupa ce vezi ca asta isi face treaba cu brio. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam de raspunsuri.

Verifica senzorul din cutia de viteza, cateodata, la cutii cu multi km are un fel de praf metalic pe capul lui si nu mai citeste cum trebuie. Calibrarea tuturor vitezometrelor la Harley este la fel. Din cate stiu eu chiar si cele Police functioneaza la fel si nu au nimic in plus sau in minus. Daca ai cum testeaza sistemul cun un alt speedo inainte de a arunca banii in unul nou. Doar parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

De vanzare genti piele road king classic originale in stare foarte buna

pret 200 euro

Mihai 0721116963

Editat de scaurus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...