Sari la conținut

COSTUME PLOAIE - Totul despre


Serban.S
 Share

Postări Recomandate

la 130-150 ron iti iei costum intreg beton ,suntem prea saraci sa cumparam lucruri proaste si ieftine (25-35 roni)

parerea mea ,este in luis unul rosu sau negru pe la 38-39 euro foarte bun cu plasa pe interior sa il poti imbraca si dezbraca usor

 

cod louis 20885604 mar L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 119
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Admin

/index.php?/topic/675914-geaca-de-ploaie/

/index.php?/topic/658477-protectie-ploaie/page__p__2836471__hl__%2Bcostum+%2Bploaie__fromsearch__1#entry2836471

/index.php?/topic/375324-costume-de-ploaie/

O multime de topicuri deschise aiurea doar pentru ca ne este lene sa cautam o informatie!!

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
Vizitator GSA

verau sa va recomand un costum de ploaie, este harley hi-vis.

poate multi nu aveti problema asta, eu am avut-o, aceea de a gasi un costum pe care il poti tine pe tine daca nu ploua fara sa te faci lac prin interior de la transpiratie, sau sa nu iti intre apa peste tot cand toarna cu galeata. marca nu importa, isi face treaba. ce am mai gasit bun la echipamentul harley este ca fac toale si pt oameni cu fizic "less than perfect". gasesti si pt slabanogi si pt burtosi. eu am luat din intamplare o jacheta din puf de strada si n-am iesit toata iarna din ea.

asta e costumul de ploaie:

 

98275_08VM_M_26c66.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Sa stii ca asta-i o treaba, si eu am un costum de ploaie, am dat vreo 80 euro pe el, il am de 7 ani, este aproape perfect, mai putin faptul ca transpiri si se face condens in el ingrozitor!

Sunt curios ce are asta de la Harley diferit, are ceva fante de aerisire sau materialul este deosebit?

De unde l-ai luat, de la reprezentanta de la Baneasa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator GSA

l-am luat de la ebay.com. sunt multe dealership-uri harley care vand pe ebay, de la unul din ele am luat, nu mai stiu care. puteti incerca si aici, eu am luat de acolo pt ca aici nu il aveau. materialul este diferit, respira, simti putin aerul prin el cand mergi, nu te incingi, poti sa-l porti non-stop la drumuri lungi cand conditiile meteo sunt incerte fara sa fierbi in el. pentru mine asta e un avantaj enorm, cand e nor si faci 1000km sau mai stiu eu cat intr-o zi mai bine pleci cu el pe tine, nu te incomodeaza cu nimic, e si f vizibil. cu celelalte in 2-3 ore fierbeam in suc propriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gura pacatosului Doru... adevar graieste!

 

Cu plus: "purtabilitatea" marita vs "combinezon" si culoarea vizibila pe timp mohorat.

Cu minus... ca si la alte "dedicate"... geaca nu are un capison dintr-o bucata!

Pe ploaie torentiala... intre casca si ceafa... asa ceva ar fi de zece plus!

 

La multi kilometri frumosi!

 

...............................moto.gif

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Se pare ca "unele" are !

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator GSA

are ma. e ca la aia, e in guler. e si din ceva moale nu din fas, nu tine rece.

Editat de GSA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

love3blowingkissji2.gifkisssmoochun9.gifwwwmyemoticonscomheartefz7.gif Trei de 10 !!!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are, ma!

 

post-882-0-23877900-1370264245_thumb.jpg

 

Sa vedem cum o rezolvam elegant... cu emblema!

...Sau cotizeaza Marcel?!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Am fost astazi la Marcel, are ceva asemanator pe stoc, costa in jur de 750 lei.

M-a frapat ca este foarte subtire..

Doru, pe tine cit te-a costat cu tot cu transport?

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator GSA

nu mai stiu exact dar aici aveti preturile inclusiv shipping:

 

pentru ebay.co uk - recomand, nu sunt taxe : http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=harley%20hi-vis&_sop=16&_clu=2&_fcid=167&_localstpos&_stpos&gbr=1

 

pentru ebay.com - sua - va descurcati la vama, daca nu va pune vama si tva : http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=harley+hi+vis&_sop=16&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1311.R1.TR9.TRC2&_nkw=harley+rain+suit&_sacat=0

 

vad ca apar aceeasi vanzatori din uk, cred ca le-a interzis la dealeri sa vanda pe ebay, cautati-i direct sau luati din uk dar vad ca au galbene nu oranj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu deschid alt topic, ma bag peste al colegului, si intreb:

are cineva costumul asta?

 

http://www.coleman.com/product/35mm-mens-pvcpoly-rain-suit/COLE9676#.Ua3DzL0a7vZ

 

pare mai accesibil ca pret, si spune ca are si gauri de ventilatie, deci ciuciu "fiert in suc propriu".

 

din ce am auzit, coleman ar face chestii bune pt camping, iesiri in natura, chestii de astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimband motorul :)

M-am gandit la varianta asta, dar imi place prea mult ce am acum. :)

Editat de KNO3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator GSA

ca sa nu deschid alt topic, ma bag peste al colegului, si intreb:

are cineva costumul asta?

 

http://www.coleman.com/product/35mm-mens-pvcpoly-rain-suit/COLE9676#.Ua3DzL0a7vZ

 

pare mai accesibil ca pret, si spune ca are si gauri de ventilatie, deci ciuciu "fiert in suc propriu".

 

din ce am auzit, coleman ar face chestii bune pt camping, iesiri in natura, chestii de astea.

nu conteaza cate ventilatii are daca materialul nu e bun. cum vrei sa fie bun un costum din pvc de 30$?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Salut!

 

NU E NICI O RECLAMA DEAOARECE NU AM NICI UN INTERES DIN VANZAREA ACESTUI COSTUM. ESTE STRICT PENTRU INFORMAREA MEA (si pt. a nu cheltui banii degeaba)

 

 

Doresc sa achizitionez un costum moto de ploaie. M-am oprit asupra acestui model de la louis: http://www.louis.de/_3083e92e4754e12186b7b75134f37cde28/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=208885

Am mai achizitionat si pana acum produse louis si nu am fost dezamagit. DAR...negasind nimic pe forum la o cautare "PROOF RAINSUIT", am sa va rog pe cei care aveti costumul si sunteti dispusi sa impartasiti cateva impresii despre el, sa o faceti.

As dori sa stiu eficienta lui, normal pe ploaie (daca te uzi la maneci, picioare, gat etc.), cat si eficienta lui antivant si ca izolator termic (daca este cazul, bineinteles). De asemenea, daca puteti furniza niste plusuri si/sau minusuri va rog sa o faceti.

STRICT PENTRU ACEST TIP DE COSTUM!

Va multumesc!

Sper ca intr-o luna max. sa avem "ASFALT USCAT!"

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Doresc sa achizitionez un costum moto de ploaie. M-am oprit asupra acestui model de la louis: http://www.louis.de/_3083e92e4754e12186b7b75134f37cde28/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=208885

 

Din capul locului ai facut o alegere proasta, din cauza culorii acestui costum. Pe ploaie vizibilitatea scade foarte mult, de aceea e VITAL sa fii imbracat in culori cat mai vizibile, cat mai tipatoare. De aceea un costum gri, chiar si cu elemente reflectorizante, nu e ok. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. am facut eu greseala sa iau 2, ptr mine & wife.bine lucrate, nu sunt din categoria cheap, dar sunt atat de greu de luat pe tine, mai ales cand esti echipat complet.eram pe la iesirea din viena, se pregatea de ploaie, au inceput cativa stropi, tras in parcare unde mi-a luat mult prea mult timp sa ma echipez,fiind dintr-o bucata(piesa).

ajuns home, am comandat din 2 piese, tot de la louis(din pacate nu mai au demult pe stoc).vreau sa spun ca e cu totul alta viata.mult,mult mai practic.

concluzie trasa dupa experienta celor 2 costume: OBLIGATORIU din 2 piese, si nu uita pantalonul sa se desfaca jos atat cat sa poti sa-l tragi peste, fara a fi nevoit sa te descalti de bocanci.

spor la achizitii :)

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Am vazut la Norauto un costum de ploaie - 80 de lei. Are careva, e bun de ceva sau e din ala de se dezintegreaza dupa 100 km/h?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

salut

 

am nevoie sa cumpar si eu urgent un costum moto de ploaie, insa nu prea as vrae sa investesc 300-400 ron pe ceva ce nu voi purta foarte des.. am 1.88 si 82 kg, aveti sugestii? eventual ceva ce gasesc pe stoc in bucuresti?

 

multumesc

mihail

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...