Sari la conținut

Impresii/poze SMAEB 2012


marcone
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 179
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am fost eu azi. Lume multa, stand-uri putine. Din punct de vedere al preturilor consider ca nu a meritat deplasarea, ma asteptam ca un salon moto care se tine o data pe an sa aiba ceva reduceri care sa atraga. I am sorry, da eu nici maine si nici la anul nu ma mai duc. De vazut motoare pot sa vad oricand in reprezentanta sau la adunari cu prietenii, femei frumoase sunt peste tot, nu doar la saloane si, se pare ca, gasesti marfa mai ieftina in mediul online in orice zi a anului decat in doua zile de salon moto pe an la SMAEB. Imi pare rau, dar asta e punctul meu de vedere, al unuia cu bani mai putini care vrea sa "catch a break" macar o data pe an.

 

P.S. La SIAMB mi-am luat kit bi-xenon la 140 de RON, how about that?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Show-ul de afara , stunt-ul foarte ok .

Nu inteleg ceva - daca tot se sta "ciopor " de ce nu se aplauda ?

sau aia 10 ron de la intrare se considera "premiul " pentru sunt-er?

Ma uitam cum omul ala face un show fain si toata lumea se holba fara nici o reactie.

pai, ori iti place si atunci arata asta . ori nu ti place si pleci sau te manifesti dezaprobator.

rusinica....

 

pe partea de standuri, chiar foarte ok din punntul meu de vedere, honda a adus tot ce puteam sa cer( ba mai mult ) ( noul N700 de care m am ..luat - 7000 e pret de nou deci o sa fie un best seller) + toate noutatile. bravo si la mai mare

se pare ca noul crosstuere cam bate st1200 de la yamaha ( inclusiv la pret !)

bmw-ul ca de obicei cu toate vasele de croaziera,, barci cu motor, transatlantice si tot ce a creat ingineru' bmw, toata flota.

la cei cu camerele gro pro , promoti frumoasa ( pe la 1300 ron pachetuyl go pro2 ) ,

 

ducati, kawa , united,.

 

frumos presentati

 

cam la astea mi a ramas " gandul" dar sunt multe alte standuri faine ( ural-ul nou ), kron-ul ,

 

pe ansanblu o zi frumoasa de care m-am bucurat

 

antentie la " mici si bere" - se asteapta si o ora pana e "gata" deci nu va bazati ca aveti de macare rapid . dar sa stai la o bere si o poveste , merge

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine o sa trec si eu p'acolo, mergem mai multi din Bercenari.

Hmm ... sper sa nu fiu dezamagit, e prima oara cand ma duc la un salon moto :rusinica:

Sunt sanse sa-mi gasesc o casca sau sunt mai scumpe decat ar fi in magazin intr-o zi normala ??

 

Cunoscan avaritatea si bisnitareala tipica "afaceristilor" romani, ma cam astept la orice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost eu azi. Lume multa, stand-uri putine. Din punct de vedere al preturilor consider ca nu a meritat deplasarea, ma asteptam ca un salon moto care se tine o data pe an sa aiba ceva reduceri care sa atraga. I am sorry, da eu nici maine si nici la anul nu ma mai duc. De vazut motoare pot sa vad oricand in reprezentanta sau la adunari cu prietenii, femei frumoase sunt peste tot, nu doar la saloane si, se pare ca, gasesti marfa mai ieftina in mediul online in orice zi a anului decat in doua zile de salon moto pe an la SMAEB. Imi pare rau, dar asta e punctul meu de vedere, al unuia cu bani mai putini care vrea sa "catch a break" macar o data pe an.

 

P.S. La SIAMB mi-am luat kit bi-xenon la 140 de RON, how about that?

 

grip-ul , te inteleg insa personal nu sunt de acord cu tine - erau reduceri frumoase la multe chestii ( la united de ex ) , action camera, etc

poti gasi pe net orice oricand la preturi super ( ebay, ocazii, etc) si fara sa fie un eveniment de genul asta.

 

dar motoarele expuse toate la un loc, oameni ( si inca odata felicitari honda ) profesionisti care sa te ajute cu info ( atat carpati motor , multumeesc inca odata Tibi si Kampur ), de la marci diferite ca sa poti alege si vedea pe viu diferentele, mai rarut

 

un mare punct in plus - m-am urcat cam pe toate motoarele ce m-au interesat

 

cu exceptie pitzi de la kawa ( parca) , niste girafe siliconata dincolo de decenta , nu mi a mai fost agresata retina de puhoiul de zde pe motoare , mult mai mult bun gust si decenta si accentul pus pe evenimentul tehnic in sine

 

si show-urile de afara dragute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cer iertare pentru amaraciunea cu care am scris post-ul. A fost esentialmente o zi naspa de cand am deschis ochii si pana in clipa de fata. Ai dreptate si tu, consiliere, oameni profi, mai putine piti si mai multe mobre. Insa am ajuns acolo cu inima incarcata sperand ca fiind intre "ai mei" si gandindu-ma si la saraca Tinerica mea, care isi doreste un ulei proaspat si alte nimicuri la un pret care sa nu ne lase fara bezina, am fost dezamagit. Am vrut sa mananc ceva, n-am mai putut rabda foamea si am plecat. Imi pare rau ca am ratat stunt show-ul, asta e... Dar tine cont, in tara asta, avand experienta anilor precedenti, orice salesman abia asteapta un eveniment/sarbatoare sa isi goleasca stocul vechi facand o mega afacere cu niste reduceri. Electrocasnice, alimente, tot ce vrei gasesti reduse cu prima ocazie ivita, in schimb, aici nu prea. Nu stiu ce inseamna preturi reduse pentru altii, dar aruncand un ochi din cand in cand pe louis.de vezi ce intelegi nemtii prin reducer - a.k.a masive. N-am cerut 50%, da daca nici la un salon moto care e primavara, cand toata lumea schimba uleiul, tu il dai la acelasi pret ca in restul anului la magazin, nu mai e ok. O pereche de manusi de vara no name - 220RON? Las-o incolo de treaba... Un combinezon de ploaie 150 RON..mda, cumparam branduri, nu produse. Inca o data, nu-mi pare bine sa arunc cu mizerie, dar bisnita asta ma dezgusta, pentru ca te prind in offside, esti deschis la oferte ca.. de, doar e vb de MOTO, si pe noi ne doare de MOTO.

 

Macar m-am vazut cu cativa prieteni sa schimbam cateva vorbe. in rest, it's been a horrible day for science :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am fost si eu azi,lumea multa cum a mai spus cineva,mobre la fel,spectacol oferit de un "numar" de shunt si de un endurist Jervis. Ca organizare...nu prea a fost cel putin la expozanti mai putini ca anul trecut! Preturile sunt la fel ca in magazin( rar mai gaseai o "oferta" si aia cu 10%-30%) ;deci nu vor sa vanda ma gandesc eu.

Parerea mea ca nu prea merita efortul daca strabati sute de km :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce unii asteapta lichidari de solduri la un Salon de prezentare. Nu numai ca ar fi de prost gust, dar ar submina intregul eveniment. La un Salon se prezinta modele si colectii noi, este un eveniment care promoveaza IMAGINEA expozantilor. Vanzarea de ciurucuri ar trebui chiar interzisa. Pentru lichidari de solduri exista promotiile de extrasezon, sau cele de dinaintea aparitiei unei colectii noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

standurile celor de la honda, ducati si mv agusta au fost cele mai interesante, ei au mai venit cu modele noi, in rest sunt aceleasi lucruri ca si in ceilalti ani. reduceri din parti, produse putine (nu am gasit niste mansoane decente, manete, nici macar niste banda ROSIE pt roti, nimic...), foarte putini expozanti (si cam ciufuti pe deasupra). nu am vazut nici standul celor de la scorpion, care se laudau ca au de curand distribuitori si in romania. stunterii au fost tari, ce-i drept. insa daca stiam ca asa slab o sa fie evenimentul, stateam acasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg ceva - daca tot se sta "ciopor " de ce nu se aplauda ?

sau aia 10 ron de la intrare se considera "premiul " pentru sunt-er?

Ma uitam cum omul ala face un show fain si toata lumea se holba fara nici o reactie.

pai, ori iti place si atunci arata asta . ori nu ti place si pleci sau te manifesti dezaprobator.

rusinica....

chestia asta ciudata am remarcat-o si eu. doar cand salta mana la public si se uita intrebator,cativa aplaudau cateva secunde. atat. parca cersea aplauze,iar ai nostri se gandeau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este oarecum ok , parerea mea mult mai prost organizat decat anul trecut acuma fiecare cum a vazut situatia , la standuri am vazut ce cautam preturi ok pe de-o parte si de alta .Eu spun pentru cei ce nu au fost , ar fi frumos sa dati o tura sa vedeti cum sta treaba .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Leu'

Rog participantii care au fotografiat la SMAEB sa uploadeze aici câteva foto reprezentative, pentru cei care nu am avut posibilitatea sa savuram live.

 

Probabil e identic cu cel din 2010

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima data pentru mine, asa ca nu am cu ce sa compar. Intrare 10 lei de caciula, parcare 10 lei. O gramada de chestii interesante, nu m-am dus sa cumpar ceva sau pentru promotii/chilipiruri. Am petrecut mult in timp in parcare, admirand motocicletele vizitatorilor.

M-am dus cu masina (familia) ceea ce a fost o mare greseala. Mi-a luat o jumatate de ora sa ies din parcare. Interesanta si expozitia de biciclete din pavilionul vecin, care apropo, era cu intrarea gratis - aviz organizatorilor.

Pictures below, enjoy!

post-67152-0-91776200-1335030163_thumb.jpg

post-67152-0-12183900-1335030165_thumb.jpg

post-67152-0-32329100-1335030166_thumb.jpg

post-67152-0-69276300-1335030167_thumb.jpg

post-67152-0-34109300-1335030168_thumb.jpg

post-67152-0-74213200-1335030169_thumb.jpg

post-67152-0-02958400-1335030200_thumb.jpg

post-67152-0-61799100-1335030200_thumb.jpg

post-67152-0-40825900-1335030201_thumb.jpg

post-67152-0-99255800-1335030201_thumb.jpg

post-67152-0-62270700-1335030202_thumb.jpg

post-67152-0-11021400-1335030203_thumb.jpg

post-67152-0-69254000-1335030203_thumb.jpg

post-67152-0-23907300-1335030204_thumb.jpg

post-67152-0-60468100-1335030212_thumb.jpg

post-67152-0-07151300-1335030262_thumb.jpg

post-67152-0-70780100-1335030262_thumb.jpg

post-67152-0-37562900-1335030263_thumb.jpg

post-67152-0-02259000-1335030264_thumb.jpg

post-67152-0-59526700-1335030264_thumb.jpg

post-67152-0-21333700-1335030265_thumb.jpg

post-67152-0-93799500-1335030265_thumb.jpg

post-67152-0-57295600-1335030266_thumb.jpg

post-67152-0-21370100-1335030267_thumb.jpg

post-67152-0-80492800-1335030267_thumb.jpg

Editat de RaduG.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aglomerata locatie au ales pentru Salonul Moto . Mi-a placut cind s-a tinut la Prisma pe DN 1 in anii trecuti.

Am preferat sa trec pe langa si am continuat cu o excursie la Sinaia .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O plimbare pe o zi asa de frumoasa nu putea fi ratata si am ajuns din nou la Salon. Mai slabutz ca anul trecut (organizare, expozanti), dar parca a fost mai multa lume, parca un pic mai in tema, fara prea multe pitzi aiurea la plimbare, si din ce am putut observa, cam toata lumea avea cate o punga cu ceva cumparat, deci au fost si preturi ok. Super tare parcarea plina ochi cu motorete. Au fost o surpriza foarte placute modelele noi aduse de BMW (sertao), Honda (cross-ul in mai multe forme si cilindree), Ducati(panigale), si poate si altele pe care o sa mi le amintesc cand descarc pozele.

Aaaa, si un mare plus: m-am suit pe ce motor am vrut (BMW,Honda,KTM).

Asa ca eu cred ca a meritat iesirea. :moto:

Si Nuda 900.... tare!

Editat de mancusobogdan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parcare: Sfat personal pentru cei care nu sunteti din Bucuresti.

Parcati in spatele blocurilor, pe stradutele din dreapta Bld. Ficusului. Veti avea intradevar 10 minute de mers pe jos pana la salon, dar nu veti plati nicio taxa de parcare si nici nu veti astepta 20 minute la coada ca sa iesiti de la salon (Sper sa nu ma injure locatarii :)) )

 

Ca o scurta comparatie cu 2011, mi s-a parut destul de putina lume, cel putin la show-ul ungurului.

Anul trecut, tin minte ca a trebuit sa ies afara (pe laterala unde se parcau rulotele) pentru a putea vedea ceva.

In orice caz, lumea parea mai interesata de "show-ul" celor care faceau 10 minute wheelie pe stand (100ron, btw) :))

 

Salonul, destul de slabut, chiar si din punctul meu de vedere, care sunt un incepator din toate punctele de vedere in ale motociclismului.

La standul Scorpion aveau 5-6 modele de casti si un pustiulica la costum care iti spunea atat de entuziasmat ca se pot scoate buretii pentru obraji, incat aveai impreia ca e singura casca din lume la care se pot scoate.

A fost destul de amuzant.

 

In rest, relaxare, din partea tuturor. Nu te deranja nimeni, nu te agasa nimeni cu intrebari, sugestii, nimic (in afara pustiului de la scorpion). Puteai sa probezi orice, calari orice. Asta mi-a placut.

 

Cel mai de prost gust mi s-a parut standul celor de la Moto Louis, care si-au etalat toate mobrele SH, inclusiv una pe care scria "vandut"??!!? Mi-e greu sa cred ca s-a vandut in ziua respectiva ... Si daca chiar era vanduta, de ce pielea mea mai era acolo? Whatever ...

Din punct de vedere al preturilor nu ma pot pronunta, pentru ca nu cunosc piata de profil, dar reducerile mi s-au parut tipic romanesti (blugi barbatesti, atentie, marimea 28, care probabil sunt de ani de zile in stoc, redusi cu 50% si altele de genul)

Editat de snache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SMAEB'u nu e casa de binefacere..nu mai tanjiti toti dupa mocangeala !!! n-am ce sa cumpar cred ca la voi e echivalent cu n-am avut cu ce sa cumpar....

 

bag-o si tu p-aia cu "bun, rau, zi mersi ca-l avem si pe asta" ca sa fie treaba treaba.

 

stai linistit ca am CU CE sa cumpar, nu trebuie sa-mi duci tu de grija, dar chiar n-am gasit ce ma interesa.

 

Nu "tanjesc dupa mocangeala" dar mi se parea oarecum normal ca expozantii, dat fiind faptul ca erau toti la un loc, sa isi doreasca sa vanda mai mult decat concurenta, drept urmare sa isi atraga clientii. Si cum ar putea face asta mai bine decat cu noutati si cu niste reduceri? Ca asa la magazin la ei pot sa merg in fiecare zi, insa doar odata pe an e Salonul de Motociclete ACCESORII si ECHIPAMENTE Bucuresti. Nu s-a putut, asta e. Poate la anu'. Sau poate in 2 ani. Sau 5. Da' anul asta sigur nu. Nu trebuie sa avem aceeasi parere, tie ti-o fi placut, mie nu, punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...