Sari la conținut

Impresii/poze SMAEB 2012


marcone
 Share

Postări Recomandate

Lasati in plm motocicletele, ca in fiecare zi vorbiti despre ele. Care-i treaba cu sanii aia ????? :angryfire:

 

Lasati in plm motocicletele, ca in fiecare zi vorbiti despre ele. Care-i treaba cu sanii aia ????? :angryfire:

 

Despre ce vorbim?Sa stim si noi...:rolleyes:

Discutand prima poza postata de tine, concluzionez urmatoarele: stanga - natural , dreapta - fake rau + spatiu prea mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 179
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Lasati in plm motocicletele, ca in fiecare zi vorbiti despre ele. Care-i treaba cu sanii aia ????? :angryfire:

 

Lasati in plm motocicletele, ca in fiecare zi vorbiti despre ele. Care-i treaba cu sanii aia ????? :angryfire:

 

 

Discutand prima poza postata de tine, concluzionez urmatoarele: stanga - natural , dreapta - fake rau + spatiu prea mare

 

aia nu sunt sani, fetele sunt echipate cu protectii soft pt piept si atata tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanii aia de la Kawamotors erau "natural rubber" sau plastic pana la urma ?

 

Pai cred ca toti i-au privit DOAR nu cred ca i-a palpat nimeni prin expozitie ... sauuu ... daca vreunul stie sa se exprime!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Daca e mai atractiv expo-ul bicicloantelor,nici nu ma obosesc sa merg.Trebe sa imi cumpar o pereche de adidasi si mai bine bat megazinele ca vad si pe acolo pixde bune.

Anul trecut a fost de departe naspa,daca acum e si mai naspa,de ce sa mai vin

E trist sa vad cum importatorii de scutere au standuri mai impozante decat cei care aduc motoare

anul trecut mi-a adus aminte de talciocul din ferentari unde mergeam duminica cand eream copil.

 

De ce sa vin? mai bine o plimbare pana la ploiesti dect o merg la smaeb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutand prima poza postata de tine, concluzionez urmatoarele: stanga - natural , dreapta - fake rau + spatiu prea mare

Of, of. Uite asa iti iei teapa.... :rusinica:

Amandoua sunt la fel de "prelucrate" :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi-au placut deloc E-urile alea siliconate si in popou, de la Kawa! Erau alte cateva de zece ori mai misto! Ma rog, poate imi plac mie cele mai'naturale'. :scratch: . Mai mi-a placut mult o vesta de piele, dar cerea cam mult pe ea.., ce dreaku, era doar o geaca fara maneci, pana la urma! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un Salon se prezinta modele si colectii noi, este un eveniment care promoveaza IMAGINEA expozantilor.

:10:

Romanul inca nu a inteles ce inseamna salon/expozitie ,chiar termenul de expozitie indica faptul ca acolo iei contact cu produsul il vezi si apoi daca vrei il cumperi din magazin sau reprezentanta.Numai la noi sa impamintenit expozitia cu vanzare ca vezi doamne trebuie sa isi scoata expozantii banii platiti pe participarea la expozitie si astfel expoztia devine un talcioc,un tirg .Talciocul va da nastere la diverse comentarii din partea cumparatorilor care nu inteleg de ce produsul care in magazin este 50 de lei la expozitie este la fel sau chiar mai scump desi teoretic ar trebuii sa fie redus.Simplu firma expozanta trebuie sa plateasca taxa de participare are costuri adiacente :transportul produselor , salarizarea oamenilor , mincarea oamenilor .Cum acopera aceste costuri ? prin vanzarea produselor la un anumit pret .

Am participat ca expozant la multe expozitii intr- un alt domeniu si stiu foarte bine costurile unei participari ( nu puteam reduce pretul de piata al produselor ca m-as fi certat cu distribuitorii) , stiu ce implica organizarea unui stand in cadrul unei expozitii si mai stiu ca incasarile din cadrul unei expozitii sunt mai mici decit incasarile care vin in urma unei participari la expozitie, pentru ca participi la expozitie ca sa faci contracte si sa prezinti un produs clientului final astfel incit acest client sa stie ce cumpara de la distribuitorul tau .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Romanul inca nu a inteles ce inseamna salon/expozitie ,chiar termenul de expozitie indica faptul ca acolo iei contact cu produsul il vezi si apoi daca vrei il cumperi din magazin sau reprezentanta.Numai la noi sa impamintenit expozitia cu vanzare ca vezi doamne trebuie sa isi scoata expozantii banii platiti pe participarea la expozitie si astfel expoztia devine un talcioc,un tirg .

 

este si opinia mea. dar in cazul asta, organizatorul impune expozantilor sa respecte regula. adica: spectacol si expunere, nu targ. din doua una. pe la noi se intampla amandoua deodata...

 

cand mergi la un vernisaj de pictura, sa zicem, nu cu gandul de a cumpara lucrarile (si poate si ceva tuburi de culoare, pensule si panza mai ieftina) mergi ci sa-i vezi omului creatia. apoi il cauti spre a cumpara, in caz ca ti-a placut.

 

dar... mai e mult pana departe.:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din punctul meu de vedere care am fost azi... a fost totul mult mai aerisit decat anul trecut,se mergea printre standuri fara sa te lovesti unl de altul sau sa te calci in picioare, s-a putut sta la masa si mancat un mic cum trebuie fara sa stai la o coada interminabila, tipa roscatica de la BMW cu parul prins era frumusica foc, cele de la kawa mi s-au parut de prost gust cu tzatzele pe afara ca pana una alta ai venit sa vezi mobre nu prezentare de silicoane, la accesorii cam slabutz ca am vrut sa imi iau un tank pad si nu am gasit mai nimic, cei de la motul mi-au zis din start ca ei nu vand si am ramas putin cam masca ca deh...ai stand la smaeb dar nu vinzi si ma trimiti la reprezentantii zonali, per total a fot ok pt mine chiar au meritat cei 10 roni dati pe intrare. sper ca si voua v-a placut

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si noi azi,

overall, o experienta placuta, nu imi pare rau de timpul petrecut acolo.

M-am intalnit si cu to'arasi vechi, mi-am gasit si achizitionat casca, identificat si "o idee" de schimbat moto ...

Mi-a placut ca te puteai urca pe motoarele expuse (mai putin cateva).

 

Ma asteptam sa fie mai varza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze tot de ieri.

 

Reprezentanta Harley

 

post-65767-0-55888800-1335105485_thumb.jpgpost-65767-0-07038500-1335105486_thumb.jpgpost-65767-0-63431600-1335105486_thumb.jpgpost-65767-0-16783000-1335105487_thumb.jpg

 

 

 

Custom

 

 

 

 

 

post-65767-0-06573900-1335105485_thumb.jpg

 

 

Show-ul facut de Angyal Zoltan

 

post-65767-0-74814900-1335105487_thumb.jpgpost-65767-0-32798200-1335105488_thumb.jpgpost-65767-0-95177700-1335105488_thumb.jpgpost-65767-0-60928300-1335105489_thumb.jpgpost-65767-0-19975300-1335105490_thumb.jpgpost-65767-0-72752700-1335105532_thumb.jpgpost-65767-0-21645500-1335105533_thumb.jpgpost-65767-0-65931800-1335105533_thumb.jpgpost-65767-0-26346400-1335105534_thumb.jpgpost-65767-0-78825700-1335105534_thumb.jpgpost-65767-0-27565300-1335105535_thumb.jpgpost-65767-0-75335100-1335105535_thumb.jpgpost-65767-0-25446000-1335105536_thumb.jpgpost-65767-0-69015400-1335105536_thumb.jpgpost-65767-0-10592400-1335105537_thumb.jpg

 

 

 

 

Bonus: parcarea moto + "reprezentanta" Harley din parcare

 

post-65767-0-05901100-1335105578_thumb.jpgpost-65767-0-59593000-1335105578_thumb.jpg

Editat de no_fear
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu si am facut plinul de spay-uri de la Putoline. Buna reducerea aia de 20% dar mi se pare ca o au si in mod obisnuit. Ma rog nu mai bat drumu pana la sediu.

Ramas impresionat de Super Tenere, numai fibra alea 265kg, nu le simti deloc :)

N-am vazut pe nimeni de la Suzuki; Elf sau Motor Team n-au venit. Cred ca se anunta vremuri grele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:10:

Romanul inca nu a inteles ce inseamna salon/expozitie ,chiar termenul de expozitie indica faptul ca acolo iei contact cu produsul il vezi si apoi daca vrei il cumperi din magazin sau reprezentanta.Numai la noi sa impamintenit expozitia cu vanzare...

 

Intamplarea a facut, ca sambata sa cumpar un consumabil de la un comerciant particular din bucuresti. Omul m-a intrebat daca am fost la salon, initial nu am prins ideea, insa pe urma mi-a explicat ca lumea intai se duce la salon si pe urma vine la el sau la altii si cumpara ce are nevoie pt ca preturile sunt normale fata de ce este acolo.

 

Eu inteleg ca e un salon-expozitie si ca e normal sa vina lumea cu noutatile din domeniu, insa cred ca se poate gasi loc pt un cuier cu echipament cu o generatie sau doua mai vechi care sa fie la o promotie generica 10-20%, asta daca vrei sa si trantesti ceva pe loc la eveniment, daca profilul firmei nu permite, nici o problema insa expozantii au fost din toate mediile financiare si nici unul nu a sarit in ochi.

Editat de zu1u
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu si am facut plinul de spay-uri de la Putoline. Buna reducerea aia de 20% dar mi se pare ca o au si in mod obisnuit. Ma rog nu mai bat drumu pana la sediu.

Ramas impresionat de Super Tenere, numai fibra alea 265kg, nu le simti deloc :)

N-am vazut pe nimeni de la Suzuki; Elf sau Motor Team n-au venit. Cred ca se anunta vremuri grele...

 

Super Tenere-ul de 1200 chiar e super :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fost, vazut, placut, tinde sa fie un smaeb mai dedicat, fara invazie de colorati/pitzi/ciumegi. preturi faine, si preturi de top dar multe reduceri, am vazut casca de 2 000 ron pe care o luai la jumatate de pret;)

intalnit tovarasi, schimbat impresii,

ca se plangea cineva de platit cu cardul... eu personal am vazut 6 standuri la care se putea plati cu plastic..

 

 

una peste alta... cel mai mult mi-a placut motoamestecata pe care stateau bebelusele... inca nu imi dau seama ce a fost aia...sa fi fost r6 :scratch: ( asa scria pe coditza), sa fi fost honda :scratch: (asa avea pe pinten)

ca era si yamaha :scratch: ( avea diapazoanele pe rezervor )... plm okazii :cheers:

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai proasta investitie (10 ron ) pe care am facut-o in ultimii ultimii 2 ani.

Trecand peste cocalaria organizatorilor ( tipic romaneasca) ...

-Zona de stunt era imprejmuita pe o latura cu banda galbena, n-avea nici macar garduri de protectie... oricum gardurile erau frectie la picior de lemn..

-De la intrare pietonii mergeau pe drumul pe care intrau si mobrele.. se mai trezea cate un cocalar cu Hayabusa sa treaca cu 90 km/h prin zona aia (mu.i..e, cocalarule)

-Aroma de pastrama/mici

In interior:

- O hostesă tolanita pe o mobra vorbea la telefon.

- Aceleasi preturi din showroom/magazin -ba chiar unele mai mari. Am observat ca inainte de salon cresc preturile in magazin, iar la salon le scad la valoarea initiala

 

Asfalt uscat si moarte conservarilor :cheers:

Editat de _k1000_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu azi.... nici nu se poate compara cu cel de acum 2 ani de zile, cel de anul trecut l-am ratat, dar cred ca daca il ratam si anul asta era mai bine, chiar mi-a parut rau pentru cei 700 de km facuti :(.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...