Sari la conținut

Bisnitarul de la Ducati


ccalugaru_mihai
 Share

Postări Recomandate

crazy devil tu ai mai avut vreun motor inafara de ducati?

plm iti iei ducati cu 2500-3000 de euro,ca ce chestie va credeti asa importanti(exclusivisti =)) )

cum am mai zis nu am absolut nimic impotriva motocicletelor ducati,doar ca sunt posesorii astia care cred ca au ajuns niste zei pt ca au scris ducati sub poponeata

Editat de dNb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 648
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

AGUSTISTI!!! Fara U intre A si G.

demonstreaza doar cit de japonezar sint :(

 

vad ca ai si MV Agusta si KTM. esti un fel de amish scientolog. incredibil.

 

crazy devil tu ai mai avut vreun motor inafara de ducati?

plm iti iei ducati cu 2500-3000 de euro,ca ce chestie va credeti asa importanti(exclusivisti =)) )

cum am mai zis nu am absolut nimic impotriva motocicletelor ducati,doar ca sunt posesorii astia care cred ca au ajuns niste zei pt ca au scris ducati sub poponeata

era sa uit, nici cadrul trellis nu e inventia lor.

 

in plus, orice masinarie mai complexa decit un tirbuson e suma a niste parti. ca si cum Minskul cu cadru trellis, furci USD si frine radiale ar deveni automat motor de Moto GP.

 

parerea mea e ca ar trebui sa cititi "Motorcycle Handling and Chassis Design". ati intelege ca in general succesul unei marci e esentialmente o chestiune de marketing. poti sa ai tu pe dracu-n 14 in motor, vine altu' care n-are nimic, baga gargara profesionista (aka reclama) si vinde mai mult ca tine.

sau vine unu' care vinde 95% din ce vinzi tu la 50% din pret.

chestii gen cadru trellis, USD, frine radiale miau hau sint doar gimmickuri de marketing.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

demonstreaza doar cit de japonezar sint :(

 

vad ca ai si MV Agusta si KTM. esti un fel de amish scientolog. incredibil.

 

 

Si Ducati dar nu am vrut sa ma laud. KTM-ul e utilitar, italiencele sunt pentru placere. Desi nici KTM-ul nu e strain in a oferi placeri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si Ducati dar nu am vrut sa ma laud. KTM-ul e utilitar, italiencele sunt pentru placere. Desi nici KTM-ul nu e strain in a oferi placeri.

amish scientolog mormon! eu te-as arde pe rug.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crazy sh|t, zi drept acu (da sa nu ne minti), tu esti facut din laba in graba?

 

o sa-mi fac un tricou cuaie, pe care o sa scriu: " am farmat 2 VTR uri", ca sa poti dormi linistit :)))

 

baaaaaaaa jenantilor:)) acu 3 pagini in urma vorbeam de un fraier care avea ca singura replica, asta cu vtr-urile accidentate.....vad ca tu nici macar stadiul LUI nu l-ai depasit si ai ramas blocat la vtr-urile busite.

 

Bai eu sa fiu sanatos (ca tu oricum esti prost by default,de la nastere), multumesc lui Dumnezeu c-am scapat dupa 2 accidente si ca pot sa ma contrazic cu fraieri pe forum care fac misto din niste accidente moto :)

 

Eu zic voi astia,labarii de pe forum care tot reiterati accidentele mele,sa faceti un fan club pt mine, ca simt totusi ca sunt o vedeta pe forumul asta, nu doar asa din vorbe......

 

Spre deosebire de tine,mai lindicule:) eu nu sunt fanboy o marca. Am avut Honda, am Suzuki si poate o sa am si Ducati fraiere (cand o sa consider ca merita banii ). Nu motorul face pe om.Ia si invata asta fraiere......

mda, t ai primit report, ultimile 3 postari ale tale au depasit orice limita. sper ca cineva sa isi faca treaba si sa analizeze jicnirile tale.

 

uitate la restul posesorilor de japoneze cat de calmi vorbesc, doar tu esti agitat si isteric.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, t ai primit report, ultimile 3 postari ale tale au depasit orice limita. sper ca cineva sa isi faca treaba si sa analizeze jicnirile tale.

 

uitate la restul posesorilor de japoneze cat de calmi vorbesc, doar tu esti agitat si isteric.

 

apeleaza la Gixu', sunt sigur ca o sa fie mai mult decat 'fericit' sa te ajute in privinta asta...

 

Care restu mai lobotomizatule?:)) sau tu citesti printre randuri :)))

 

Si te rog invata sa vorbesti daca mi te mai adresezi:) (in sensul ca esti agramat total)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai crazy-devil, ai auzit ce zice nenea asta din clipul de mai jos intre sec 0:35-0:40? :o puta mea, ai un 916...mi-ar fi rusine, sincer...

 

 

 

gata, pentru mine faptul ca ducati=inovatie este un mit spulberat... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici a inceput scandalul. si uitate cine a fost primul care a mancat rahat.

 

Fratele meu cocalar, te contrazici iar singur. Intai mi spui ca "ce treaba are distanta catre un service cu costurile pieselor". Evident ca o placuta de frana si un filtru de aer/ulei se poate schimba si acasa, indiferent ca-i Ducati sau CBR 600 F.

 

Eu ma refer la alte probleme,pe care nu le poti rezolva acasa (din lipsa de cunostinte,scule, spatiu, etc) cat si la cat de predispus este un motor la anumite probleme mecanice,electrice etc...

 

Tu singur cu gura ta afirmi ca ti-a crapat motoru. Deci cineva te-a prostit ca-ti da piese noi si ti-a dat SH ?sau cum vine asta?:)

 

In fine, hai s-o lasam sa curga..

 

mda, iarasi si acelasi tu. curelele nu mi lea dat nimeni, eu leam comajdat de pe ebay. erau aftermarket, noi dar vechi. leam schimbat eu si posibil(99%) sa ju le fi intins nici cum trebuie. au tinut 2400km sau o saptamana jumate. asta e sa mai intamplat si nu numai in romania. acum o duc la service chiar de is 4000km. cand jo sami mai permit.... o sa gasesc o cale de mijloc. daca mai ai nelamuriri iti raspund,desi te vad ca nu intelegi

 

Esti prost ca noaptea,nu stii sa te exprimi si ai si un iz de cocalar si ai sperat sa speli 'izul' asta luandu-ti ducati

Hai pa

tiai atins scopul dorit. esti fericit acum.ai incercat cat ai incercat sa te dai tu rotund ca si dincolo, iar cand vezi argumente incepi sa ataci.

 

esti atat de frustrat de faptul ca nu-ti poti permite pt ca nu te duce capul.... incat unde ai ocazia te plangi ca is acri strugurii iar apoi ataci.

 

restu se pot gasi Aici nu cred ca am fost eu cel care a sait cu gura, cred ca am discutat frumos pana sa ataci si sa jicnesti.

 

Bai crazy-devil, ai auzit ce zice nenea asta din clipul de mai jos intre sec 0:35-0:40? :o puta mea, ai un 916...mi-ar fi rusine, sincer...

 

 

 

gata, pentru mine faptul ca ducati=inovatie este un mit spulberat... :(

sincer nu te-am inteles la ce te-ai referit. daca la evacuarea sub sa, si bascula monobrat.... da, dar fa diferenta intre NX si 916 cum e gandita motoreta. uite aici daca vrei 916

 

cea mai tampita intrebare cu cel mai promt raspuns.

 

brainwash ul asta ieftin tine la cei nesiguri pe ei,la indecisi, etc.....

 

D-aia ti-ai luat de 2 ori aceiasi mobra , aceiasi culoare, nu? Ca sa-ti demonstrezi cat de sigur esti pe tine. Banuiesc ca tot din acelasi motiv le-ai facut pe amandoua praf, nu? :cheers: Esti o stanca, nu altceva. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crazy, please, schimba frate jicniri cu jigniri, e deja al 3-lea post doar in topicul asta unde numa jicnit te simti :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit primele 3-4 pagini. Chiar ma intrebam unde este trupa de soc Ducati. Au si aparut si rapid au format linie defensiva pentru practica de marketing foarte slaba a unui vanzator de la marele D.

 

Daca repetam aceeasi scenariu la un Stand Samsung si noul lor TV-eu mega 13D de 25000 lei cu un vanzator saturat de viata,si fara chef la o singura critica in gluma (la banii astia cum altfel se poate critica??? in plans probabil) oare la fel ar reactiona echipa de soc Ducati? Probabil nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit primele 3-4 pagini. Chiar ma intrebam unde este trupa de soc Ducati. Au si aparut si rapid au format linie defensiva pentru practica de marketing foarte slaba a unui vanzator de la marele D.

 

Daca repetam aceeasi scenariu la un Stand Samsung si noul lor TV-eu mega 13D de 25000 lei cu un vanzator saturat de viata,si fara chef la o singura critica in gluma (la banii astia cum altfel se poate critica??? in plans probabil) oare la fel ar reactiona echipa de soc Ducati? Probabil nu.

trebuia sa citesti si tu mai mult si vedeai care a fost treaba. dar daca unu plange, sarim toti ca ala e vinovat, nu ne interesam de ce plange.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cata incultura in tara asta si mai ales pe topicul asta... cat de copii pot deveni unii intro ssecunda :))))...concluzia care o trag din toate astea este ca niveleul de cultura moto la noi e departe de cel mai mic adevar ...ma baieti motociclete sunt pe lumea asta de toate felurile ptr toooata lumea toate cu +uri si -uri eu zic sa va bucurati fiecare de ce aveti...eu zic sa oprim toata tigania asta ca nu ajungem nicaieri...aaaa daca vreti sa comparati 2 modele anume go on dar fiti obiectivi nu copii de gradinita ca e aiurea...bafta

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-au dat seama ca Ducati .... rulz ... pe un anumit segment ... si nu poti compara un L4 cu V2 sau japoneze vs italiene.

 

Care e mai tare ?

Cat baga ?

Cat are in bord ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...