Sari la conținut

Bisnitarul de la Ducati


ccalugaru_mihai
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 647
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa fii sanatos si tu.asta e acum daca n ai avut bani de BMW :-)
Nu-i neveoie de $$$.

Se rezolva imediat. Uite: :D

 

07c7a62a367554cb4291d5067e300e07.jpg

Editat de SSSS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cei care isi permit o platforma dupa ei pana mai incolo de coltul strazii.

 

Sunt teribil de bucuros ca de la mine ai ramas macar cu remarca asta cu ,,coltul strazii '' :crack:

Se pare ca am atins acolo unde a trebuit :haha: :lol:

Inseamna ca mi-am atins scopul :blbl:

 

PS

 

Sper sa ramana viu topicul cit mai mult. Din cind in cind mai intru sa mai rad putin. Bafta ! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Vad ca lumea nu a inteles de fapt de ce a fost adus acel motor la expozitie : sa-l faca de ras ! Scopul fiind atins , vanzatorul si-a vazut de treaba . Acum pe bune , nici eu nu suport sa fiu tratat cu fundul de nici un vanzator , indiferent daca as avea bani sau nu sa cumpar ceva . Am lucrat si eu in vanzari si am avut surprize ca un client cu slapi si blugi rupti sa cumpere echipament de peste 2800 euro , iar nsite directorasi la cravata sa faca pe ei pentru o reducere de 50 ron . Daca acel fotomodel ( ca reprezentant vanzari nu era ) cu geaca Ducati stia cum se face o prezentare , o informare , un teaser la un produs , nu reactiona asa . Cu atat mai mult cu cat ar fi avut de-a face cu un potential client nemultumit , trebuia ca in cateva clipe sa-si puna la punct o strategie cu motive bine intemeiate care sa "ingenuncheze" acea calitate mai slaba a plasticelor .

Eu personal daca as fi fost tratat asa , cu fundul , continuam sa fac misto de el si de motor pana i se acrea , macar sa ma distrez si eu pe seama lui si nu invers . Pana la urma el castiga bani pentru fiecare clipa petrecuta acolo , iar eu platisem intrarea , transportul si probabil si ceva lichide pentru a rezista in caldura aia .

Nu ma intereseaza daca avea bani si cati , nu ma intereseaza daca era in chiloti sau nu , cert este ca acel tip trebuie sa se angajeze la Mac si nu la o reprezentanta Ducati . Sa lase locul unor persoane cu adevarat interesate de subiect si care sa stie sa vanda castraveti si la gradinar , mai ales pe "crizele" astea cu bani putini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, dar cand cineva vine si face misto sau critici, avand aere de MCN sau nush ce expert, deja iti dai seama ce vrea ca nu are un leu in buzunar, dar e mare..... meserias.

ciudat cum de numai unu s-a plans.

tu sa fii ala, cand vezi ca vine unu si face pea expertu, te pomenesti ca i-ai pupa picioarele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca lumea nu a inteles de fapt de ce a fost adus acel motor la expozitie : sa-l faca de ras !

 

 

Banc:

 

Gheorghe merge cu gloaba la targ.

- Cum trage calul asta la caruta, bade?

- D-apoi, nu prea trage.

- Dar la plug, trage?

- Nu prea.

- O fi bun de calareala.

- N-as crede.

- Pai, atunci de ce l-ai adus sa-l vinzi?

- Nu l-am adus sa-l vand.

- Da' ce pacatele mele vrei sa faci cu el?

- Vreau sa-l fac de rusine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, m-am distrat si eu din nou pe seama ducatistilor, dar de ce ai inviat topicul asta de acum o luna jumate?

 

 

Salut ,

 

Imi cer scuze dar nu inteleg aceasta remarca :

 

"m-am distrat si eu din nou pe seama ducatistilor"

 

In general nu scriu pe astfel de topic-uri dar asta mi-a sarit in ochi si nu mi se pare frumos!

 

Daca ai respect pentru motociclisti in general, iti vei cere scuze, daca nu , iti voi respecta pozitia de "super membru" a acestui forum si voi evita sa mai intervin in astfel de discutii si sa dau reply la post-urile tale.

 

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

 

Imi cer scuze dar nu inteleg aceasta remarca :

 

"m-am distrat si eu din nou pe seama ducatistilor"

 

In general nu scriu pe astfel de topic-uri dar asta mi-a sarit in ochi si nu mi se pare frumos!

 

Daca ai respect pentru motociclisti in general, iti vei cere scuze, daca nu , iti voi respecta pozitia de "super membru" a acestui forum si voi evita sa mai intervin in astfel de discutii si sa dau reply la post-urile tale.

 

Andrei

 

 

HAHHAHAHAHHAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAH

 

Cum sa fii atat de SLAB ........... ESTI IREAL =))

 

Zi-mi ca erai pastilat,fumat,beat cand ai scris asta

 

hahahahhaha

 

 

gen "I DEMAND AN APOLOGY" :)))))))))))))

 

 

Editat de Adrian B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAHHAHAHAHHAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAH

 

Cum sa fii atat de SLAB ........... ESTI IREAL =))

 

Zi-mi ca erai pastilat,fumat,beat cand ai scris asta

 

hahahahhaha

 

 

gen "I DEMAND AN APOLOGY" :)))))))))))))

 

 

E vorba de respect bey super membrule! Asta incerc sa ating.

 

Generalizati niste chestii habar neavand despre ce este vorba.

 

Dar.... sa concuzionez - mult succes in continuarea acestui topic la nesfarsit cu prostii. ( nici nu meritati atentie )

 

Va salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vorba de respect bey super membrule! Asta incerc sa ating.

 

Generalizati niste chestii habar neavand despre ce este vorba.

 

Dar.... sa concuzionez - mult succes in continuarea acestui topic la nesfarsit cu prostii. ( nici nu meritati atentie )

 

Va salut!

 

stai chill, super-membru devine oricine, tine de nr de postari, nu de buna crestere.(dupa cum poate ai observat si tu) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

 

Imi cer scuze dar nu inteleg aceasta remarca :

 

"m-am distrat si eu din nou pe seama ducatistilor"

 

In general nu scriu pe astfel de topic-uri dar asta mi-a sarit in ochi si nu mi se pare frumos!

 

 

 

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) AGAIN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...