Sari la conținut

Accident Piata Domenii


Jinx
 Share

Postări Recomandate

Am vazut ieri in jur de 18:00 o mobra lovita destul de rau in fata la pta. domenii chiar in statia de autobuz dar nici urma de biker. Stie cineva ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca mobra , dupa spusele tale , era lovita destul de rau , unde putea sa fie 'bikerul" decat la spital .

Ideea e sa nu fi avut si el de suferit prea tare .

Ca o paranteza , si cred ca toti ne gandim cu groaza la momentul cand/daca om cadea si noi .

Vorba unui user de aici : nu exista motociclist care nu a cazut , exista motociclist care nu a cazut inca .

Chiar azi mi-a iesit o doamna cu un Peugeot 207 in fata fara sa se asigure din intersectie , am franat , am oprit cam la 1 metru de botul ei , am oprit motorul , am pus piciorul jos si ma uitam la ea sa vad ce spune ( nu mai putea sa inainteze de mine ) . Nici macar nu se uita inspre mine , imi evita privirea . Macar daca-si cerea scuze era altceva , si sa vreau sa-i mai reprosez ceva nu as mai fi putut . In schimb se facea ca nu ma vede si astepta sa ma dau la o parte fara sa ma priveasca ( se tot uita in cealalat directie ) .

Dupa ce mi-am spus oful ( nu pot reproduce aici ) am plecat .

Concluzia . . . . oricand ne poate si ne va tranti careva mai devreme sau mai tarziu . ( ma tot rog sa fie mai tarziu ) .

Trebuie sa fim noi atenti ca restul . . . .

Numai bine !

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am trecut pe acolo pe la ora aia si era un baiat cu o honda hornet, dar nu era accidentata, pur si simplu i s-a ars releul de incarcare. Am oprit motorul, am stat putin de vorba cu baiatul, din pacate nu aveam cum sa il ajut cu nimic.

Banuiec ca despre asta e vorba... mobra era desfacuta, putea sa semene cu un accident.

Sper din tot sufletul sa nu fie vorba despre altceva, dupa ce am plecat din locul respectiv.

 

P.S.

Si pe mine era sa ma faca tot ieri unul "muci". Mergeam in spatele unei dubite pe banda 2, individul pe banda 1, mai incet ca noi. Cand a trecut duba de el a tras stanga brusc de volan si a intrat pe banda 2 peste mine. Nu stiu cand am fandat pe contrasens si cum am avut timp sa vad ca e liber pe contrasens si sa ii dau si un claxon cand deja intrase pe banda 2. Totul a durat o fractiune de secunda. Boul nu vazuse nimic. L-am intrebat daca vrea neaparat sa ma omoare... dar privea tamp prin mine.

Unul cu o alta dubita de marfa m-a intrebat de ce nu i-am rupt capul... si s-a luat dupa (cuvant urat). Eu mi-am multumit ca stau inca bine cu reflexele si cu intuitia traficului si ma rog sa fie cat mai putini idioti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha ! sa fie cum zice ctrad si motorul sa fi fost desfacut doar ca era relul ars 67.gif67.gif67.gif67.gif

 

acum cateva minute inainte sa ajung la serviciu pe o straduta paralela cu romana un nene iese de pe un escuar dand cu spatele. exact in fata mea, clar. cu mana stanga ma necajeam sa-mi prind casca ca uitasem s-o leg... PONT : fiti sigur ca aveti cashcheta ''montata'' pe pepenash inainte de a calari utilajul din dotare. nu stiu cum am avut instinctul sa trag stanga sa si claxonez in acelasi timp. m-am oprit de tot dupa cativa metri ca nu procesam ce se-ntamplase. la volan, un batranel...

 

ma bucur ca cei care au postat mai sus sunt intregi si bine beer.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bogdane...mersi de pont ! nu ma am asa de bine cu Cel de Sus...asa-i ! headscratch.gif

 

ete ca idee, in weekend cand am fost la salon; la insistentele pasagerei, am lasat utilajul acasa in detrimentul RATB-ului. ce sa vezi...aproape de salon, un Suzi M 800 da gaz sa depaseasca oftobuzu pe banda cealalta, banda cealalata ''infundata'' de coloana de masini. bam motoristu pe jos culca utilaju pe stanga. ''babili'' si coiotii, citez : mama lui, nebuni, satanisti motociclistii astia etc.. maxim 20 de sec zarva dupa aceea, LINISTE. totul revine la NORMAL... raman masca.

 

ajunge si cacau de buz in statie, cobor ma duc perpedes sa vad daca are nevoie omu de ceva. il durea genunchiu, moto zgariata un pic. ma iau sau mai bine zis ne luam la Pla cu un dacist cefist ca blocheaza moto (pusa pe cric) o banda de mers si n-are slana pe unde merge. multi cocoi cu moto trec prin zona fara macar sa dea de inteles ca ar fi interesati de intamplare...trist. pt ei : boid.gif

 

hai sa fim sanatosi si mult mai atenti decat ''ei'' !

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu era sa o patesc astazi ,

 

ma duc frumos pe drum aveam in jur de vreo 60-70 si apare o intersectie cu sens giratoriu , am vazut din timp ca nimenu nu a semnalizat si puteam sa imi continui drumul fara sa acord prioritate la careva , dar noroc ca m'am gandit la ce ii cel mai rau, si am incetiti desi nu semnalizase nimeni , si am avut dreptate!! , 2 fete intr'un ford focus alb amandoua vorbeau la telefon , nu erau atente la drum si cel mai rau nici macar nu semnalizase intrarea in sens , a urmat o frana lunga , roata pe spate mi sa blocat si a inceput sa fluiere. m'am oprit la cel mult 1 metru de masina , m'am uitat la privirea ei care zicea ceva de genu" cei si cu fraieru asta aici " nu am putut de nervi asa ca m'am luat dupa ea , am inceput sa ma duc paralel cu ele sa le dau claxone , am vrut initial sa ma bag in fata lor si sa opresc , si sa le tin o predica

normal ca fetele s'au speriat si mergeau din ce in ce mai tare desi eu initial am vrut sa le fac sa opreasca . in fine mi'am dat seama ca daca o tin tot asa se poate termina intr'un accident urat si pana la urma am zis ca nu are rost si le'am dat paci

 

sper ca prin sperietura asta vor fi mai atente. . .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moșnegii la volan sunt o sectă periculoasă. Imediat după Paște o tanti de 75 de ani a ieșit la arat în Suceava, dar din păcate a intrat frontal într-o altă mașină în goana spre ogor.

 

Zilele trecute am fost într-o mașină condusă de un moș de 83 de ani. Când am ajuns la destinație am făcut o cruce mare că am scăpat cu bine. Era să piardă banda de câteva ori, merge până pe la 5.000 de ture într-a I-a, în condițiile în care avea un Cielo.

 

Ar fi bine să le interzică să mai conducă celor de pe 70 de ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu era sa o patesc astazi ,

 

ma duc frumos pe drum aveam in jur de vreo 60-70 si apare o intersectie cu sens giratoriu , am vazut din timp ca nimenu nu a semnalizat si puteam sa imi continui drumul fara sa acord prioritate la careva , dar noroc ca m'am gandit la ce ii cel mai rau, si am incetiti desi nu semnalizase nimeni , si am avut dreptate!! , 2 fete intr'un ford focus alb amandoua vorbeau la telefon , nu erau atente la drum si cel mai rau nici macar nu semnalizase intrarea in sens , a urmat o frana lunga , roata pe spate mi sa blocat si a inceput sa fluiere. m'am oprit la cel mult 1 metru de masina , m'am uitat la privirea ei care zicea ceva de genu" cei si cu fraieru asta aici " nu am putut de nervi asa ca m'am luat dupa ea , am inceput sa ma duc paralel cu ele sa le dau claxone , am vrut initial sa ma bag in fata lor si sa opresc , si sa le tin o predica

normal ca fetele s'au speriat si mergeau din ce in ce mai tare desi eu initial am vrut sa le fac sa opreasca . in fine mi'am dat seama ca daca o tin tot asa se poate termina intr'un accident urat si pana la urma am zis ca nu are rost si le'am dat paci

 

sper ca prin sperietura asta vor fi mai atente. . .

 

 

 

prietene, se semnalizeaza iesirea din sens, nu se semnalizeaza k faci sensu!

data viitoare poate alergi dupa unu cu ceafa lata :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a zgariat destul de serios.

asta ar trebui sa o arati celor care le vine greu sa-si puna casca :). bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are info despre acest posibil accident, sa-mi dea un PM sa redeschid topicul :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...