Sari la conținut

accident grav cheia


TDMANDI
 Share

Postări Recomandate

Cu mare durere trebuie sa anunt ca Robert numai este printre noi.acum este intr'un loc mai bun.ce sa intamplat apartine de trecut.acum chiar numai conteaza.Sincere Condoleante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

 

In ziua urmatoare postarii accidentului am fost si eu pe Cheia, tot drumul am mers timorat si cu gandul la acest baiat. Apoi am urmarit topicul aproape continuu in speranta unei vesti imbucuratoare ... care din pacate n-a mai venit :(

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

explica-mi si mie cum vine frana asta......

Da coix, uite de "sus" franele. Nu vezi, chiar in poza pusa de tine, ca urmele nu sunt paralele cu axul drumului si continuate ar fi taiat axul drumului ? :what:

Mertanul era pe contrasens cu cel putin un metru mai in fata in momentul impactului.

Arabetele a venit lansat din rampa, lipsa vizibilitate,curba pare larga, da' s-a inchis prea brusc pentru viteza pe care o avea, a intrat pe contrasens cu frana, exact cat sa-l rezolve pe motociclist. :finger:

 

Dumneazeu sa aiba grija de familia lui. :(

post-12182-0-40593000-1336145201_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca accidentul ar fi avut loc mai in josul desenului, 'arabetele' cand s-a trezit cu baiatul pe banda lui, nu ar fi franat la fel si dupa impact nu s-ar fi dus tot la fel? Sunt doar speculatii astea, nu cred are rost sa dezvoltam tot felul de scenarii.

 

Odihna usoara omului si sa fim feriti de asa ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca accidentul ar fi avut loc mai in josul desenului, 'arabetele' cand s-a trezit cu baiatul pe banda lui, nu ar fi franat la fel si dupa impact nu s-ar fi dus tot la fel? Sunt doar speculatii astea, nu cred are rost sa dezvoltam tot felul de scenarii.

 

Odihna usoara omului si sa fim feriti de asa ceva!

 

Tu vb cu "daca",adica speculatie 100%, eu am comentat pe ce se vede in poze si marcajul politistilor.

 

Daca impactul s-ar fi petrecut pe sensul mertanului, fiarele ar fi lasat urme pe asfalt.

 

In alta ordine de idei, nu te obliga nimeni sa participi la comentarii daca nu le vezi rostul.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@TARKA 2

 

post-46097-0-47580600-1336149483_thumb.jpgpost-46097-0-63473400-1336149502_thumb.jpg

post-46097-0-56370400-1336149528_thumb.jpg

 

Din poze, momentul impactului nu ar fi in curba, mai degraba dupa, pe o linie dreapta. Zic si eu..

 

 

:rose:

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, da', fratili vostru nu este topometrist.

Sa faca altul un desen la scara si cu design peisagistic din care sa nu lipseasca grataragii musai.

Pana atunci, cine a vrut sa inteleaga ce am zis, a inteles.

Cine nu, cum a zis banzay, "si sa fim feriti de asa ceva"...

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...