Sari la conținut

accident sigmir


bst_rares
 Share

Postări Recomandate

Salu la toti... Seara asta am patito si eu...mergeam frumos pe drum aveam vreo 60-70km /h si dintro.data au aparut niste curbe foarte stranse prima a doya a treia curba le.am luat fara nicio problena dar la urmatoatea m.am incadrat gresit la intrarea in curba , in timp ce eram inclunat am inceput sa ies de pe asfalt si am intrat pe pietris , de acolo tot ce mai imi aduc aminte i ca fata mi.a alunecat intr.o parte pt ca am inceput s franez pe fata dupa aceea motoru a cazut peste mine si ne.am tot imprastiat pe marginea drumului vreo 5-6 metri (suntul carenelor creapanduse dupa ce sti ca ai lucrat la ele o iarna intreaga este de nedescris) infine eu m.am ales cu un genunchi zdrobit si julituri la sold si la cot.. De 15 min am iesit din spital puteam sa nu patesc nimic daca purtam echipamentul.da am zis ca i prea cald si.ca nu patesc nimuca ; fratilor oricat de cald ar fi afara purtativa echipamentele ca nu se stie niciodata ce sa mai zic de casca de nu o aveam poate imi lasam si creieri pe jos ca mai mult cu capul am ras pe jos

 

 

Bafta la toti si

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe drumuri necunoscute fara echipament eu n-as indrazni sa ma dau..dar totusi ce curbe erau alea de ai alunecat la franarea de la 70 la ora? erau ace de par? :huh:

 

Insanatosire grabnica! Cand aud de rani mi se face rau..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recuperare rapida si mare grija pe viitor, eu inca iau curbele astea "necunoscute" cu 50 km/h, cateodata si mai incet, nu ma intereseaza ca ma injura masinile din spate sau raman departe de "grup". Incerc sa imi pastrez in minte ca nu e o "jucarie" si ca pana la urma te "joci" cu viata daca nu esti temperat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

presupun ca ai cazut in curba aia la aproximativ 90 de grade(aia find cea mai mare de pe sigmir si se poate lua cam cu 100km/h),aici ai gresit tu,ca nu te-ai incadrat bine pe curba si ai prins pietris.De bine de rau poate inveti ceva,ca esti incepator si trebuie sa fi calculat pe curbe,spor la reparatii si insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dintro.data au aparut niste curbe foarte stranse

 

Asta ca si soferul ala de a declarat ca venea stalpul spre el.

 

:crack:

 

loL

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cat de agramat e, probabil il are de vreo 5-6 luni, adica dupa ce a picat bacu' a facut scoala pentru A.

 

de cand timp ai permis? te intreb ca de obicei nu se franeaza cu fata, inclinat, in curbe (din ce stiu eu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

radem radem :)) da nu va doresc la niciunul sa patiti asa ceva :)

 

Radeam de exprimare nicidecum de patanie! Asfalt uscat! si beliti ochii ca daca nu ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recuperare rapida si mare grija pe viitor, eu inca iau curbele astea "necunoscute" cu 50 km/h, cateodata si mai incet, nu ma intereseaza ca ma injura masinile din spate sau raman departe de "grup". Incerc sa imi pastrez in minte ca nu e o "jucarie" si ca pana la urma te "joci" cu viata daca nu esti temperat .

 

yup same here, curbe necunoscute mai incet, mai ales cele fara vizibilitate (munte/serpentine, copaci care blocheaza vederea). O curba se poate "calcula" si daca nu ii vezi exit point-ul (daca nu e curba cu raza progresiva), dar nu stii cand prinzi o balega/caruta/hoit/pietris/vehicul stationat si atunci te imprastii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PUNETI MANA SI DATI CLICK AICI-> http://www.ott-motor...p?topic=48750.0

 

II zice THE CORNERING BIBLE burnout.gifburnout.gifburnout.gif

 

 

UITATI-VA LA FILM/DOCUMENTAR ONLINE SAU DATI CLICK SUB EL PT DOWNLOAD. SI INVATATI INVATATI APLICATI !!! AM OBSERVAT SI EU UNELE IMBUNATATIRI ZILNICE LA DRUM.

BAFTA !

+ un abecedar initiatorului (ca sa fiu si damblagiu laugh.gif ap : bine ca ai scapat doar cu atat)

 

 

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merge link-ul tau..

 

 

ERROR 403

 

A PROBLEM HAS OCCURED

Referer: /index.php?/topic/677227-accident-sigmir/page__pid__3118224 Remote Address: 195.212.29.185 Requested URL: /index.php?topic=48750.0 HTTP Host: www.ott-motorcycles.ca User Agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:12.0) Gecko/20100101 Firefox/12.0 Redirect status: 403

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

presupun ca ai cazut in curba aia la aproximativ 90 de grade(aia find cea mai mare de pe sigmir si se poate lua cam cu 100km/h),aici ai gresit tu,ca nu te-ai incadrat bine pe curba si ai prins pietris.De bine de rau poate inveti ceva,ca esti incepator si trebuie sa fi calculat pe curbe,spor la reparatii si insanatosire grabnica!

 

 

angi?

 

insanatosire grabnica motociclistului, mare grija pe viitor si cand treci la ceva mai mare sa nu mai faci din astea daca vrei sa te dai cu melcii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cat de agramat e, probabil il are de vreo 5-6 luni, adica dupa ce a picat bacu' a facut scoala pentru A.

la honda de 125 ce vreti si voi!? mai ales ca la profil e completat asa intr-o doara. si uomu a scris de pe smartfon care, prostu'(smartfonu'), nu stie sa scrie romaneste.

Editat de pachemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...