Jump to content

Motociclist galagios zona BCR gara

Recommended Posts

Salutare.

Am o rugaminte catre proprietarul motocicletei SUZUKI GSX-R, culoare negru-gri, cu numarul indoit, care o parcheaza in fiecare zi in parcarea de la sucursala BCR, sa se mai abtina de la turat in mod excesiv si complet iunutil la ore inaintate (dupa ora 21.00). Unii mai si muncesc si mai au si copii pe acasa, iar motoreta nu este tocmai un exemplu de silentiozitate.

Multumesc pentru intelegere.

Ce elegant spus,fizzer!

O fi surd,saracu'.... :what:

Edited by costingr

Ai gresit... vezi ca mai e un topic de genul asta.

se pare ca nu toti motoristii au cont sa citeasca. poate ca e incepator...

deh cu regulile noi... mai greu un cont pe mobrizm.ro

In alta ordine de ideei va gasi o carca de sustinatori... si oricum a fost alegerea ta sa detii in dotate una bucata copil cate doarme la 21:00. mai bine il inveti sa identifice modelul dupa zgomotul produs... va veti bucura impreuna de acelasi hobby;-)

Bafta si daca gasesti solutie, fa share, ca cel putin 3-4 au nevoie de ea. :-) io is unul dintre ei.

noapte linistita:-)

Edited by duncan

Problema nu e chiar atat de simpla.

Am tot incercat sa dau de individ, ca sa incerc sa vorbesc cu el civilizat, ca asa imi e simplu sa ii fac motoreta sa nu mai mearga cateva zile.

Dar nu cred ca asta e solutia, pentru ca si eu imi tin motorul tot acolo si dupa o dam in razbunari inutile asupra motoarelor.

Enjoy the riding .....

pentru ca si eu imi tin motorul tot acolo si dupa o dam in razbunari inutile asupra motoarelor.

Este vorba despre acelasi motor cu tobe YOSHIMURA si care cand il urci in ture se aude ca un bombardier in picaj?... Daaaa, stiu, tu nu deranjezi somnul copiilor mici (apropo, sa'ti traiasca!) dupa ora 21.00... te'ai gandit insa ca si ziua in amiaza mare, cand treceai cu 12mii rpm prin unele sate... poate erau si acolo copii mici care dormeau la pranz?

He, he, he... ce faci tu acum aici e cam la fel ca in bacul ala cu felatia... stii ce face diferenta ca sa'ti placa sau nu felatia? Capatul la care te afli!

Ride SAfe!

He, he, he... ce faci tu acum aici e cam la fel ca in bacul ala cu felatia... stii ce face diferenta ca sa'ti placa sau nu felatia? Capatul la care te afli!

Ride SAfe!

:laugh: :laugh: :laugh: ...tare bancul

incearca si vorbeste cu el , explica-i ca iti plac foarte mult tobele lui si sunetul produs de ele dar , .... ai prefera sa nu le mai auzi decat pe zi , inainte de 21:00 :))

nu cred ca daca vorbesti omeneste cu el nu poti rezolva

Bun bancul Marius, nu am ce sa zic. E adevarat ca acum ceva timp aveam si eu niste Yoshimure pe un R1, dar nu imi aduc aminte sa fii mers vreodata in halul in care zici tu, mai ales noaptea. dar cine stie, poate nu realizam eu. Tot ce e posibil.

Ideea este am reusit azi sa discut cu individul. Am incercat sa ii explic ca nu e ok sa o tureze aiurea noaptea, si ca faptul ca ar incerca sa vina cu ea usor ar fi de apreciat, insa singurul lucru pe oumul l-a retinut este ca i-as fi amenintat integritatea motocicletei si care atare ne-am "despartit" cu o replica din partea lui demna de clasa a doua primara : "ne vedem noi in cartier ..... ".

O sa vorbesc cu cei de politia comunitara poate il vor mai linisti ei. Desi nu cred, dar voi incerca.

Vorba bancului : "n-ai cu cine ....." .

Enjoy the riding .....

Guest sarpente

ar fi mai bine sa ti vinzi motorul si sa te muti pe la o stana ceva prin munti asa poate scapi de galagie si de intalnirea de prin cartier Ce sifon coclit esti vorbesti cu militia :crack:

Daca o fi vorba despre acelasi gixer , sambata si-a pus sitele la loc .

( din auzite , zvonuri de Constanta ) .

Mediatizat subiect se pare , daca am auzit pana si eu . :lol:

Numai bine !

Edited by ctrad

ar fi mai bine sa ti vinzi motorul si sa te muti pe la o stana ceva prin munti asa poate scapi de galagie si de intalnirea de prin cartier Ce sifon coclit esti vorbesti cu militia :crack:

ce replica penibila

Bun bancul Marius, nu am ce sa zic. E adevarat ca acum ceva timp aveam si eu niste Yoshimure pe un R1, dar nu imi aduc aminte sa fii mers vreodata in halul in care zici tu, mai ales noaptea. dar cine stie, poate nu realizam eu. Tot ce e posibil.

Ideea este am reusit azi sa discut cu individul. Am incercat sa ii explic ca nu e ok sa o tureze aiurea noaptea, si ca faptul ca ar incerca sa vina cu ea usor ar fi de apreciat, insa singurul lucru pe oumul l-a retinut este ca i-as fi amenintat integritatea motocicletei si care atare ne-am "despartit" cu o replica din partea lui demna de clasa a doua primara : "ne vedem noi in cartier ..... ".

O sa vorbesc cu cei de politia comunitara poate il vor mai linisti ei. Desi nu cred, dar voi incerca.

Vorba bancului : "n-ai cu cine ....." .

Enjoy the riding .....

gresit.

tb sa i spui ca stii un service moto. si prima verificare a mobrei este gratuita.....

orice cochil la 20 de ani scoate sitele si o arde prin cartier.

si eu, si tu si multi ar fi facut asta la varsta aia.....

daca venea un semibosorog. cu burta la mine si mi zicea ca nu i frumos, cred ca i si dadeam una in freza sau ...."ne vedem prin cartier"

zic sa inregisrezi plangere la politie...ai belit p la!

• 2 weeks later...

Partea proasta este ca nu este doar ala cu Gixer-ul. Sunt o multime, si sunt peste tot. Daca iesi la o terasa inevitabil o sa auzi un cel putin un nesimtit cum o arde aiurea in tr 1 la 100, daca stai acasa si ai ghinionul sa locuiesti la o strada mai importanta iarasi e belea mare. Daca ii abordezi in mod civilizat, o sa inceapa cu bascalie de om cu deficiente in gandire; daca intinzi o funie pe sosea cand trece cate unul d-asta iti sare in cap comunitatea lu' peste prajit cum ca nu-i moral, cum ca sa iti pui 10 randuri de termopane, sa te muti in vf-ul dealului, ca este o tara libera si fiecare face ce vrea, etc. Genul de aberatii pentru care merita sa faci genocid. Eu si inca 2 prieteni familisti am luat legatura cu politia romana pentru a afla daca putem dona unul sau doua sonometre in vederea folosirii lor la masurat zgomotul produs de retarzi. Astfel ca in cca 2 saptamani politia va fi dotata cu 2 sonometre omologate, verificate, si alte chestii d-astea cu "ate" la final. Din pacate vor pica la controale si oameni ce detin o motoreta cu tobe sport ce merg mai normal, dar asta este. Cand bunul simt nu functioneaza asta este singura modalitate.

Numai bine tuturor.

Posibil ca dupa ce donezi acele sonometre sa nu mai potzi deschide frigiderul acasa:::)))) dar ai varianta de back up sa mai cumperi unu.

Intradevar e funny tare cand pe la 2 noaptea iti sare plapuma de pe tine cand trece vreun "reiser" dar asta e... pasiunile cer sacrificii intotdeauna.

Alex dc vrei iti aduc de la nava niste dopuri speciale antifonice si ai rez problema::))

Pai da, pasiunile cer sacrificii. Din buzunar sa iti repari mobra, timp, etc. Da sa te trezeasca o maimuta pe motor noaptea la 2 nu e sacrificiu, e pur si simplu nesimtire. Si hai sa zicem ca unii aprecieaza motoarele si mai e cum mai e, dar marea masa de oameni care nu vor decat sa doarma cred ca ii zic de toata genealogia. Anul trecut se potolisera baietii in Bucuresti, cat timp au stat baietii de la RAR + Politie la panda pe bulevardele mari. Cati nu plangeau dupa taloane pe forum? Anul asta noroc ca a plouat f mult si a fost mai liniste, dar cum se usuca asfaltul se gasesc maimute sa o arda in limitare, rateuri, etc cand iti e somnul mai lin.

Si dupa urla pe forum ca vor astia sa ii interzica in orase dupa ora 22:00. O masura stupida, de acord, mai ales ca lovea si in aia care merg decent, dar daca o tin tot asa cine stie? Pt desteptii aia care fac legi oricum e mai usor sa interzica ceva decat sa gaseasca o solutie (controale in fiecare noapte si luat taloane la greu).

eu asa daca mi-as lua o toba sport,mi-as luna una omologata,si cu silencere,ziua as merge fara silencere iar noaptea daca stiu ca nu ma pot abtine sa ii dau mai tare as merge mereu cu silencerele puse,si mie imi plac cum se aud,dar parca te deranjeaza noaptea blana cu a 1 a,si nu numai motociclsitii,mai sunt si baietii cu masinile tunate sau cu tobele sparte care deranjeaza mult,e cu dus si intors,cel mai bine ar fi sa fie controale mai des si sa se promoveze educarea celor ce au tobe pentru racing si scoase sitele care merg in ture mari ,mai ales la ore tarzii,si eu sunt pustan de 20 ani,ca a zis cineva mai sus ce sa inveti un pustan de 20 ani,dar ma multumesc cu toba stock si imi place sunetul ei,nici prea incet nici prea tare

Mi-e chiar mi-a parut bine anu trecut ca le-a luat taloanele,pentru unii imi pare rau ca nu o meritau(au fost luate taloane la baieti care aveau motociclete cu tobe stock si nu deranjau),dar restu si-au meritat-o :bounce:

Daca e vorba de cine banuiesc eu ca e, nu ai ce sa ii ceri, e retard, daca ii pui creierul lui unei gaini cade de pe gard.

Cumva e un gixxer cu niste stickere maneliste? inclusiv pe parbriz?

Cred ca daca ii pulverizezi niste ulei pe cauciucuri care probabil sunt niste opinci de prin 99 de cand e motorul obtii mai multe rezultate. Fie isi buseste trompeta si se face liniste, fie stie ca are ulei pe cauciucuri si merge incet, cel putin pana si le degreseaza.

sau niste spuma poliuretanica in toba? pana cand ii da de cap, desface motorul in doua sa vada ce are.

Le doresc genunchi beliti nesimtitilor.

sau niste spuma poliuretanica in toba? pana cand ii da de cap, desface motorul in doua sa vada ce are.

Le doresc genunchi beliti nesimtitilor.

ba, acum fara sa ne ca cam pe noi

si eu am tobe manelistice. ca nu m am indurat sa dau 1000 de iuro pe yoshimura.

ce e drept nu merg prin oras prea des, nu merg noptea,..dar mai trec si eu print un oras sau sat.

sincer uneori fad fete neaingaduitoare cu huruitul meu, uneori vad oameni carora le place (si au peste 40de ani). uneori ma intreb daca chiar tb sa pun trompete, alteori nu...plm

acu' sincer sunt manelist ? intru in categoria motomanelisti? DA !; pt simplu' fapt ca am tobe manelistice.fara nici un misto m am facut manelist, cand o sa mi treaca o sa le pun pe alea originale.

nu le am pus ca sa ma auda colegii din trafic, le am pus....de ce le am pus?..ca asa a vrut manelistu' din mine. plm