Sari la conținut

Accident baba novac


aldraqraudetot
 Share

Postări Recomandate

Am trecut acum 20 min pe la baba novac si am vazut un accident intre un gsxr mai vechi cu ADR la nr si un fiat ducato cred. Fiatul venea din directia baba novac iar moto din directia dristor. Nu stiu starea lui deoarece nu am putut opri, era politia la fata locului. Speram ca baiatul sa fie bine. Motorul era alb cu albastru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine m-a sunat un amic care trecea prin zona si mi-a trimis o poza cu moto, dar nu stia mai multe detalii in afara de ce s-a scris mai sus. Banuia ca poate il cunosc pe posesor... Sa speram ca nu e nimic foarte grav. Prea bine si placut oricum ar fi nu e...

Multa sanatate !

 

post-46641-0-24228100-1336987022_thumb.jpg

Editat de cristian2009
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, daca nu ma pacalesc ochii.. eu vad acolo: if 45 adr

Sanatate persoanei care conducea moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pustiul cu motorul are cam 23 de ani, nu are permis, proba motocicleta ca s-o cumpere si trecuse pe rosu atat la intersectia respectiva cat si cu o intersectie in urma. Dupa accident s-a asezat pe iarba apoi... a disparut. Ulterior a revenit la locul accidentului recunoscandu-si vina. Atat el cat si persoana de la volan sunt ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pustiul cu motorul are cam 23 de ani, nu are permis, proba motocicleta ca s-o cumpere si trecuse pe rosu atat la intersectia respectiva cat si cu o intersectie in urma.

Ce om mah...acolo s-a gasit sa probeze motorul ? Trebuia direct pe Magheru, era mai safe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pustiul cu motorul are cam 23 de ani, nu are permis, proba motocicleta ca s-o cumpere si trecuse pe rosu atat la intersectia respectiva cat si cu o intersectie in urma. Dupa accident s-a asezat pe iarba apoi... a disparut. Ulterior a revenit la locul accidentului recunoscandu-si vina. Atat el cat si persoana de la volan sunt ok.

 

Pacat ca nu stia sa franeze ... Poate CHIAR nu stia care-s franele ... Si mai pacat ca i-a dat cineva motorul si, ulterior, l-a cumparat gata bushit.

Propun mutarea rezumatului pe Incepatori !

 

PS: Nu cere si nu da motorul ! Altfel spus e la fel de vinovat si vanzatorul (moral) !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic, politia ar trebui sa-l arda (penal) si pe proprietarul motocicletei, inconstientii de genul asta chiar isi merita soarta :disappointed:

Sa posteze aici ala/unul care a cerut sa vada carnetul cu A pe el cand si-a vandut motorul.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt unul din cei caruia i s-a refuzat proba cu motoru pentru ca nu am avut permisul desi aveam categ. A.. Sunt oameni care si gandesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa posteze aici ala/unul care a cerut sa vada carnetul cu A pe el cand si-a vandut motorul.

 

Poate nu se vede dar se simte !

 

Sa posteze aici cine "Nu stia" si s-a imprastiat clientul (cu permis cu tot) imediat ... Te rog sa postezi lucruri care aduc ceva noutati in domeniu.

 

E usor ce spui tu ... Sper ca si-a luat banii altfel ... e de santajat. Daca te opresti ma opresc si eu ;)

 

PS: let's go !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Te rog sa postezi lucruri care aduc ceva noutati in domeniu...

Pai cred ca asta ar cam fi "noutatea"...ca cineva sa ceara sa vada carnetul cand vine un cumparator.

Sau crezi ca ie ca la Metro, unde nu cumperi decat cu legitimatie de client ? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred ca asta ar cam fi "noutatea"...ca cineva sa ceara sa vada carnetul cand vine un cumparator.

Sau crezi ca ie ca la Metro, unde nu cumperi decat cu legitimatie de client ? :unsure:

 

La ce foame de bani e pe Terra!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

meseriasii cu permis,

instrainarea unui vehicol catre o persoana ce nu poseda permis de conducere este INFRACTIUNE si se pedepseste conform legislatiei in vigoare.

 

@gabriell : e fix pix, nu avea categoria A e egal cu zero dpdv legal. Asa moral ne mai mintim noi ca are valoare dar iata un bun exemplu in cazul de fata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care e de fapt disputa ?

 

omul inteleg ca "hardware" e ok, asat e important.

in rest a facut la dude de nu mai e nimic de zis.

 

N-avea permis si a si comis un accident.

 

o sa invete din greseli sau cel putin asa e de sperat.

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

o sa invete din greseli sau cel putin asa e de sperat.

 

bafta

omu' cred ca "software " e stricat!si asta inainte de accident. :cheers:

o sa invete ca motorul nu e pt el si sa vezi cand trece la "covrig" ravagii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jmekeru cu valoare "testa" motorul pe o artera circulata, trecand de doua ori pe rosu, dupa spusele unora!

 

Genul de baiat (de baiat!) care avea sanse reale sa ajunga la aceasta rubrica mai devreme sau mai tarziu, dar omul o optat pentru o prima aparitie rapida!

 

Poate ca nu-i lucru rau ca a dat cu fieru'n gard acum, o lasa mai moale pe viitor sau revine la volanul bemveului cu numere de Ruse, ca-i mai sanatos pentru toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 semafoare pe rosu,viteza mare pe rahat de strada,fara permis,nici cu motorul lui,alti nevinovati mor saracii mergand impecabil cu totul in regula,asta ca orice cocalar jegos a scapat,si mai mult ca sigur va scapa si nepedepsit.nici macar Dumnezeu nu mai este corect azi. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar posesorul de drept va fi cercetat penal pentru instrainarea mobrei cuiva care nu detine permis pentru categoria respectiva. din ciclul unde nu e cap, vai de picioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...