Sari la conținut

FRANTA


sarazin
 Share

Postări Recomandate

Eu inca sunt prin zona dar din pacate n-am motor la dispozitie. Defapt am, dar deocamdata nu-mi permit sa-l asigur :(.

Daca te pasioneaza si plimbarile cu bicicleta, sunt disponibil :)

Daca n-ai bicicleta we asta veliburile sunt gratis la fel si RER-ul in Ile-de-France, dar pt velib cred ca trebuie sa ai navigo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu inca sunt prin zona dar din pacate n-am motor la dispozitie. Defapt am, dar deocamdata nu-mi permit sa-l asigur :(.

Daca te pasioneaza si plimbarile cu bicicleta, sunt disponibil :)

Daca n-ai bicicleta we asta veliburile sunt gratis la fel si RER-ul in Ile-de-France, dar pt velib cred ca trebuie sa ai navigo.

ma gandeam la tine, si sincer speram sa raspunzi,caci ma gandeam eu ca nu stai atat timp fara mobra...

cu bicla poate altadata,acum am pofta de bobinat putin.cat te ajunge asigurarea? chiar n-ai gasit o varianta ceva?

alti domni nu se arata interesati ? asteptam... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anu asta ne-am hotarat, ori inmatriculez FJR-ul pe care-l am acum in Ro, ori daca-l vand cumparam ceva la care asigurarea e mai ieftina si-l inmatriculez aici.

Din simulari la FJR mi-a iesit 800E pe an asigurarea + 300E inmatricularea ceea ce mi se pare enorm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Fa cum te aranjeaza mai bine, numa fa-o mai repede :D

Mi s-a acrit de dat singur.



Se pare ca maine iar o ard singur. unde v-ati ascuns fratilor ?

eu stiu ca romanii se cam feresc de romani,dar chiar asa evident ? :D

hai,lasati prostiile si iesiti la lumina!



Ghicitorii in meteoriti anunta 21 grade duminica?

Careva,cineva doritor de plimbare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mes gars, on veut voir des photos, qu'est-ce que ce passe, il n'y en a pas du tout?? Pe cuvant ca pun si eu acolo de unde am/sunt, dar puneti si voi de prin Franta. Sunt sigur ca sunt multi dintre noi (printre care si eu) care verifica diaspora sa mai vada si poze de prin alte parti, nu numai discutii de asigurari, echipamente, piese & shit. Pt asta e google.

 

Dezmortirea! :pics:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Ura ura .. sunt in Marseille pana'n august - din pacate fara motoret.

 

Dar as fi foarte interesat sa cumpar o remorca pt 2 motorete daca as gasi in zona :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija ce remorca cumperi. In Fr remorcile usoare pana in 500kg nu se inmatriculeaza si nu au carte de identitate, ceea ce e foarte misto daca o utilizezi in Fr, Uk, Be . Daca ai nevoie sa te duci in Ro cu ea si ai masina cu nr de Ro e belea ca nu o poti folosi legal, cel putin nu pana o inmatriculezi.

Exista si remorci mai mari si inmatriculabile dar speciale de moto gasesti mai greu si sunt scumpe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mes gars, on veut voir des photos, qu'est-ce que ce passe, il n'y en a pas du tout?? Pe cuvant ca pun si eu acolo de unde am/sunt, dar puneti si voi de prin Franta. Sunt sigur ca sunt multi dintre noi (printre care si eu) care verifica diaspora sa mai vada si poze de prin alte parti, nu numai discutii de asigurari, echipamente, piese & shit. Pt asta e google.

 

Dezmortirea! :pics:

salutare encore

Gasit/facut 1 mic grup de cateva zile, si de cateva zile se bobineaza cu promisiuni mari.

Facut cunostinta cu les gars, iesit vineri seara prin Paris,apoi programat o iesire la Deauville ptr duminica ce a trecut.

Profitand de vremea buna am pus mobra la punct, montat noua husa de rezervor, schimbat lichidul de frana,aerisit frane binenteles,montat noile leviere V-trek,modelul rabatabil si reglabil pe lungime(la care am uitat sa le fac poze).

Asadar duminica morning intalnire la Palais de Congres si taiat via Deauville.

Ne-am decis pe parcurs sa lasam autobahn-u si am iesit pe drumuri nationale unde a fost o spendoare:sate ca in povesti,soare,verdeata multa,soare,curbe si iar soare :)

Pura intamplare face ca in discutie sa fie Kawa : z750 - 2004 (je) , Dorin z750 - 2009 si Bogdan z1000 - 2011.

Cateva poze dinainte si din plimbarea de duminica. Am fost cu ochii pe kilometraj toata ziua, sa prind schimbarea la fata a kilometrajului, dar din pacate, din motive de placere pentru ca viteza si soare :D am ratat-o asa ca am una cu 90 km dupa.

promit ca vin si cu filmarile, cum pun mana pe ele:

 

 

post-57794-0-63992700-1400621917_thumb.jpg

post-57794-0-67267700-1400621919_thumb.jpg

post-57794-0-96515800-1400621920_thumb.jpg

post-57794-0-41125000-1400621922_thumb.jpg

post-57794-0-70061800-1400621923_thumb.jpg

post-57794-0-20281900-1400621925_thumb.jpg

post-57794-0-57795800-1400621946_thumb.jpg

post-57794-0-89371600-1400621966_thumb.jpg

post-57794-0-09482100-1400621987_thumb.jpg

post-57794-0-40651700-1400622007_thumb.jpg

post-57794-0-60582800-1400622042_thumb.jpg

post-57794-0-61138300-1400622062_thumb.jpg

post-57794-0-46290100-1400622084_thumb.jpg

post-57794-0-97693900-1400622106_thumb.jpg

post-57794-0-33170300-1400622131_thumb.jpg

post-57794-0-64531500-1400622133_thumb.jpg

post-57794-0-23258100-1400622135_thumb.jpg

post-57794-0-98781400-1400622136_thumb.jpg

post-57794-0-44614500-1400622163_thumb.jpg

post-57794-0-18819500-1400622184_thumb.jpg

Editat de sarazin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari.

Pentru o perioada de timp sunt in Franta. Zona de Sud. Nice - Monte Carlo - Cannes - St. Tropez.

Pe aici ma invart. Pot fi contactat la numarul din semnatura sau pe mail la mircea03bogdan@yahoo.com

 

Sa auzim de bine.

Editat de MirceaB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mircea ...lasa si tu p'aici o impresie/adresa/gand ... daca gasesti, in drumul tau, un Dealership Aprilia care sa fie aprovizionat cu tot felul de chestii branduite :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost la Squadra Motor anul trecut cand am avut ceva de reparat la Aprilia mea. Au la vanzare pe langa aprilici si Moto Guzzi. Despre chestii brenduite sincer nu stiu, pt ca nu m-am uitat atent dar cred ca o sa mai trec pe la ei pt ca sunt aproape de mine (Cannes la Boca).

Sa auzim de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@MirceaB fa-mi te rog ceva recomandari cu ce e de vizitat si ce nu e de vizitat in zona unde stai ( Nice ... St.Tropez ) ca vin si eu acolo vreo 2 saptamani incepand cu 17 iunie . Si da dupa cum zice si @SyDemon zi-ne de kestii branduite Aprilia . Poate prin San Remo gasim ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi am adus motorul din Ro in Fr, m-au oprit dupa trei zile de mers si mi au zis ca trebuie sa il inscriu in Fr...am stat 6 luni sa il inscriu, intre timp mi-am schimbat si permisul, e oarecum obligatoriu pentru asigurare. Cu permisul nu am avut probleme dar nu va recomand sa va aduceti moto din Ro, cu banii pe transport si acte iesiti tot cam pe acolo, si cu multe batai de cap. Asigurarea costa mult la inceput dar scade tariful pe urma.Despre radare e alta poveste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand te-au oprit le-ai aratat titlul de sejur sau cum au ajuns ei la concluzia ca trebuie inscris in Fr?

Pe mine m-au oprit cu masina de 5-6 ori si niciodata nu mi-au zis nimic, nici macar nu m-au intrebat ce fac in Fr, cand am venit etc. Mereu m-am legitimat cu acte de Ro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@MirceaB fa-mi te rog ceva recomandari cu ce e de vizitat si ce nu e de vizitat in zona unde stai ( Nice ... St.Tropez ) ca vin si eu acolo vreo 2 saptamani incepand cu 17 iunie . Si da dupa cum zice si @SyDemon zi-ne de kestii branduite Aprilia . Poate prin San Remo gasim ?

Salutari,

Nu sunt de multa vreme aici asa ca despre ce se poate vedea in zona, nu pot sa spun prea multe. Ce am vazut eu in S. Tropez a fost vechiul sediu al jandarmeriei unde Louis de Funes a filmat o parte din filmele sale. In Mandelieu la Napoule exact langa port este un mini castel cu o poveste interesanta (au ghid dar trebuie sa intelegi franceza) iar in Cannes e "Palatul Festivalului" locul unde are loc an de an festivalul de film. In rest nu stiu ce se mai poate vedea. Cu siguranta mai sunt locuri interesante, dar nu le stiu. Daca ajungi in zona (Cannes) si ai chef da-mi un semn si poate ne intalnim la o cafea.

Despre chestii brenduite cu Aprilia, nu am vazut nimic notabil dar sunt atent in continuare si daca gasesc ceva deosebit o sa anunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Venit pe mobra acum 3 ani. mers zilnic cu ea. iesiri serioase in weekend.oprit de politie. nu amenzi parcare, nu radare.placa de Ro.

nu va stresati. iar drumul spre/dinspre RO face toti banii !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost la Squadra Motor anul trecut cand am avut ceva de reparat la Aprilia mea. Au la vanzare pe langa aprilici si Moto Guzzi. Despre chestii brenduite sincer nu stiu, pt ca nu m-am uitat atent dar cred ca o sa mai trec pe la ei pt ca sunt aproape de mine (Cannes la Boca).

Sa auzim de bine.

Am ajuns si eu azi la Squadra Motors in Toulon. Frumusel dar nici asta nu era cine stie ce aprovizionat cu chestii interesante. In orice caz, am cumparat 2 tricouri si o geaca/bluza - branduite Aprilia.

Cand imi fac curaj o sa ajuns si la Squadra din Monaco .. poate o sa fie mai interesant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

Am fost acum cateva zile pe la Squadra, in Cannes la Boca. Slab, slab slab. Nimic branduit cu Aprilia. Am stat maxim 5 min inauntru. Nu am avut ce vedea.

 

Sa auzim de bine.

Editat de MirceaB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...