Sari la conținut

FREE BIKERS WEEK 5 *** 10 - 12 august 2012


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

FREE BIKERS , va invita la luati parte la al 5-lea festival moto Hunedorean

 

FREE BIKERS WEEK 5 - 2012

 

 

Cu gandul la toti motociclistii indiferent de unde provin , si pentru o unitate intre bikeri , vom folosii sloganul :

,, BROTHERHOOD & RESPECT / FRATIE & RESPECT ''

post-11187-0-89642400-1337367482_thumb.jpg

 

 

 

>Intrarea va costa 30 lei , ca si pana acum .

OFERIM INTRAREA GRATUITA !!!

 

* pt. cei care au ziua de nastere in perioada FESTIVALULUI

* persoanele cu handicap , indiferent de natura sa

* pentru motociclete mai vechi de anul 1980

* pt cei care sosesc pe motociclete si au impliniti 60 de ani

* pt. fetele care sosesc la ghidonul unei motociclete

* pt. cei care vin de la o distanta mai mare de 450km ( distanta dintre orasele de origine SAU cei care vin din concediu si pot dovedi )

 

 

 

 

 

Bine inteles , vom avea si niste REGULI , zicem noi de bun simt pt toate genurile de Bikeri :

 

--- Pentru cei care vin cu masinile , vom avea loc special de campare pt masini .

--- LA INTRARE VA EXISTA UN TABEL NOMINAL (ca si anii trecuti ),unde ca titlu va scrie mare PARTICIPANII TREBUIE SA RESPECTE REGULILE IMPUSE , SI FIECARE RASPUNDE IN FATA LEGII PT FAPTELE SALE .

IN acest tabel va trebuii , fiecare participant sa isi scrie numele , datele din buletin si sa semneze ca a luat la cunostinta .

Daca vi se pare un inconvenient sa va treceti datele si sa semnati in Tabel , va rugam sa alegeti alta destinatie in wekendul acela . Nu vrem sa apara discutii , si neplaceri .

--- Viteza maxima 5 km \ ora , iar plimbatul excesiv interzis .

--- Dupa 1 noaptea , turatul motoarelor este interzis ( vom organiza ziua concurs de galagie ) , aici trebuie sa inteleaga acel segment de bikeri , ca sunt multi care noaptea dorm , vin de la distante mari , si au un drum de facut inapoi , si ca aceasta problema este una mare cam la toate festivalurile moto

TOTI CEI CARE NU VOR RESPECTA REGULILE , LA A 2-A ABATERE VAR FI DATI AFARA DIN SPATIU FESTIVALULUI

VA ASTEPTAM !!!

 

 

RESPECT

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

OFERIM INTRAREA GRATUITA !!!

 

* pt. cei care au ziua de nastere in perioada FESTIVALULUI

 

Doar intrarea sau si ceva :cheers:

 

Hai zively :cheers:

 

Nelutu , paharu de tuica si slana pe pita o primesti gratuit la intrare ....... e traditie :) :banana:

 

 

VA ASTEPTAM CU DRAG :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am abonament pe viata la festivalul asta..deci vin fara discutii doar sanatosi sa fim!!!!!

 

Ai avut ceva reducere cand ti-ai luat abonamentul ??? 6.gif

 

 

 

se incepe de joi? :rusinica:

 

Da da da , sigur sigur sigur , absolut absolut absolut ................................... Ca de fiecare data , noi suntem de miercuri acolo la drink.gif

 

 

 

 

FRATILOR VA ASTEPTAM CU PAHARELE PLINE DE TUICA rock.gif

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

La fel cum zicea cineva mai sus , daca totul va fi bine ,facem tot posibilul sa fim prezenti :friends:

 

Pentru ca atunci cand am ajuns la aceasta intalnire, si mi-am rezavut vechii prieteni am regasit aceeasi atmosfera ca la intalnirile vechi : Brasov , Sibiu , Gheorgheni , Timisoara ............... cine stie stie :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere,un festival inseamna drumul facut pe motor,locatia si prietenii .

Deci Nandru este festivalul meu de suflet!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MENTIONAM CA :

 

 

In ciuda tuturor zvonurilor din lumea moto ....................... !!!

 

 

 

 

FREE BIKERS WEEK - EDITIA 5

 

 

 

-- FESTIVALUL MOTO DE LA NANDRU -- HUNEDOARA

SE ORGANIZEAZA IN 10 - 12 AUGUST 2012

 

-- in aceeasi locatie indragita de toata lumea :

VALEA ROATEI - NANDRU - HUNEDOARA

 

 

 

 

.

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar , saptamana trecuta am auzit si eu vreo 2 variante de zvonuri , si Achime , am incercat ieri sa te sun sa ma lamuresti ... dar nu ai raspuns la telefon ?!

Azi am avut acces la net , si am cautat sa vedem ce ziceti , si ma bucur ca festul se tine ! Nu am participat doar la cateva editii , dar mi-a placut enorm atmosfera , si in fiecare an am vazut ca lumea este foarte multumita :cheers: . Era pacat sa nu se mai tina unu din cele mai mari si frumoase festuri din Romania .

 

Daca aveti nevoie de ajutor la fest , gasim 2 - 3 prieteni sa dea o mana de ajutor ! Ai nr nou de telefon pe pm .

 

Sper sa ne revedem cu bine la fest !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul acesta la festival , in loc de parada de sambata , momentan incercam sa facem posibil : -- TRASEE TURISTICE PRIN JUDETUL HUNEDOARA !

 

- Adica in loc sa ne incolonam sa mergem in parada , incercam sa ne formam cateva grupuri , si sa vizitam in 4 - 5 ore - cu ghid in fata , obiective turistice in judetul Hunedoara !!!

 

 

 

Ce ziceti de idee ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul acesta la festival , in loc de parada de sambata , momentan incercam sa facem posibil : -- TRASEE TURISTICE PRIN JUDETUL HUNEDOARA !

 

- Adica in loc sa ne incolonam sa mergem in parada , incercam sa ne formam cateva grupuri , si sa vizitam in 4 - 5 ore - cu ghid in fata , obiective turistice in judetul Hunedoara !!!

 

 

 

Ce ziceti de idee ???

 

zic ca o sa fiu prea "vesel" ca sa ma pot urca pe motor .... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul acesta la festival , in loc de parada de sambata , momentan incercam sa facem posibil : -- TRASEE TURISTICE PRIN JUDETUL HUNEDOARA !

 

- Adica in loc sa ne incolonam sa mergem in parada , incercam sa ne formam cateva grupuri , si sa vizitam in 4 - 5 ore - cu ghid in fata , obiective turistice in judetul Hunedoara !!!

 

 

 

Ce ziceti de idee ???

 

Nu cred ca ar fi cel mai indicat! Parada e traditionala la toate intrunirile. Nu ar fi indicat sa schimbi... Parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca ar fi cel mai indicat! Parada e traditionala la toate intrunirile. Nu ar fi indicat sa schimbi... Parerea mea!

 

Ms de sfat ! Noi ne gandeam , sa mai modificam ceva , sa iesim putin din tiparul acela de intalnire clasica !!!

 

 

 

 

 

Ceea ce vrem noi sa facem , este tot ,, un fel de parada '' , adica te aduni in grup organizat , si te deplasezi pe o ruta stabilita , iar la un punct de pe acest traseu te opresti la 1 - 2 obiective turistice - vizitezi , dupa care in sa , si la festival ricky.gif beer.gif

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari Achimoto !

Trupa de Mures prezenta ca de obicei! Noi oricum ajungem "pe ocolite" la voi si facem ture in zona organizat sau nu :).

Cine vrea sa se dea, se da , cine a venit la "hidratare" nu-l urci pe motor :))

Sa ne vedem cu bine !

\m/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lume Lume !! Aici aveti o harta cu drumul catre locatie! Dupa cum se vede si pe harta, sunt ingrosate drumurile care vin din Deva, Simeria si Hateg !!!

 

Dupa ce faceti virajul spre Nandru , din drumul Hunedoara - Deva , mergeti NUMAI INAINTE , aveti 9 km de asfalt si 600 metri de drum de tara , si veti vedea locatia pe stanga drumului.

 

 

Sa ne vedem si auzim cu binee !!! :cheers:

post-59932-0-71903200-1342545397_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...