Sari la conținut

FREE BIKERS WEEK 5 *** 10 - 12 august 2012


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Va salut,

 

Va rog sa ne spuneti daca exista cazare in zona. De pe net inteleg ca exista la 10-12 km in Hunedoara sau Deva dar as vrea sa stiu daca taxiurile vin in Nandru si cam cat costa pana la Deva sau Hunedoara. Poate ne recomandati si o locatie de cazare in apropiere.

 

 

O zi buna si ne vedem la Nandru.

 

Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

 

Va rog sa ne spuneti daca exista cazare in zona. De pe net inteleg ca exista la 10-12 km in Hunedoara sau Deva dar as vrea sa stiu daca taxiurile vin in Nandru si cam cat costa pana la Deva sau Hunedoara. Poate ne recomandati si o locatie de cazare in apropiere.

 

 

O zi buna si ne vedem la Nandru.

 

Dan

Salutare Dane

 

Hotelul Kristal la care camerele incep cam aproximativ de la 120 ron in sus ! http://www.hotelkrystal.ro/

Este situat la 9 km de locatie , chiar la drumul principal intre Hunedoara si Deva , in Pestisu Mare - sat / localitate cartier din Hunedoara .

 

Pensiunea Danut , unde camerele incep cam de la 100 ron / camera de 2 persoane , mic dejun inclus :

http://www.pensiunis...1&c=1&tb=1&pb=1

Este situata peste drum de Hotelul Kristal mentionat mai sus , tot in Pestisu Mare .

 

Firmele de taxi care vin la Nandru , sunt firmele din Municipiul Hunedoara !

Din cate stiu tariful care il practica pt o astfel de iesire este undeva intre 25 - 40 ron , depinde unde te deplasezi in zona !!!

- Taxi Mobil - Hunedoara : 0254.711999

- Cris Taxi - Hunedoara : 0254.747777

- Taxi Ruxal - Hunedoara : 0254.714444 sau 0254.741111

 

 

*** Ca noutate , anul acesta vom caza participantii , si la 600 metri de locatie , in satul Nandru , chiar in casele satenilor !!!

Daca ai rabdare pana saptamana urmatoare , vom posta lista cu locurile de cazare , si preturile pentru cazare in Nadru .

Noi ne vom ocupa de cazarile la sateni , pentru a nu se crea probleme si incurcaturi !!!

 

 

 

 

 

 

VA ASTEPTAM CU DRAG beer.gif

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FREE BIKER'S WEEK - August 2012

Coordonatele GPS ale locatiei / GPS camp coordinates

N 45*48'29'' -- E 22*48'38''

 

 

 

In cadrul festivalului de anul acesta vom introduce in program ,, TRASEE MOTO TURISTICE '' in jud Hunedoara , in locul binecunoscutei parade !!!

 

 

- Acestea se vor desfasura in ziua de sambata 11 august 2012 .

- Plecarea se va face aproxiamtiv la orele 10 dimineata .

 

VOR EXISTA 2 RUTE , cu aceleasi destinatii turistice !!!

- 1 trupa va merge pe traseu de sosea .

- 1 trupa va merge pe traseu de soft enduro .

 

 

 

Obiectivele care vor fi vizitate :

- Castelul Corvinilor /Huniazilor din Hunedoara .

- Lacul Cincis

- in functie de participanti - Furnalul de la Govajdie .

- Padurile seculare din Muntii Poiana Ruscai .

Editat de scorpion_girl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FREE BIKER'S WEEK - August 2012

Coordonatele GPS ale locatiei / GPS camp coordinates

N 45*48'29'' -- E 22*48'38''

 

In cadrul festivalului de anul acesta vom introduce in program ,, TRASEE MOTO TURISTICE '' in jud Hunedoara , in locul binecunoscutei parade !!!

 

- Acestea se vor desfasura in ziua de sambata 11 august 2012 .

- Plecarea se va face aproxiamtiv la orele 10 dimineata .

 

VOR EXISTA 2 RUTE , cu aceleasi destinatii turistice !!!

- 1 trupa va merge pe traseu de sosea .

- 1 trupa va merge pe traseu de soft enduro .

 

 

 

Obiectivele care vor fi vizitate :

- Castelul Corvinilor /Huniazilor din Hunedoara .

- Lacul Cincis

- in functie de participanti - Furnalul de la Govajdie .

- Padurile seculare din Muntii Poiana Ruscai .

 

Traseul de STRADA - ASFALT :

- Plecarea pe ruta : Nandru - Pestisu Mare - Hunedoara - Teliucul Inferior - Cincis - Govajdie - si retur .

- Se vor vizita Castelul Corvinilor / Huniazilor .

- Lacul artificial Cincis

- Furnalul de la Govajdie , primul furnal din Europa de unde s-a livrat peste 60 % din metalul din care este format Turnul Eiffel

 

 

Traseul de SOFT ENDURO :

- Plecarea se face pe drumuri de tara , din Muntii Poiana Ruscai !!!

- Ruta va fi urmatoarea : Nandru - Dumbrava - Ciulpaz - Cerbal - Socet - Poiana Rachitelii - Vadu Dobrii - Cernisoara Florese - Toplita - Cincis - Hunedoara - Nandru .

- Se vor vizita : Lacul Cincis .

- Padurile seculare de la Vadul Dobrii la peste 1200 metrii altitudine .

- Castelul Corvinilor .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

*** Ca noutate , anul acesta vom caza participantii , si la 600 metri de locatie , in satul Nandru , chiar in casele satenilor !!!

Daca ai rabdare pana saptamana urmatoare , vom posta lista cu locurile de cazare , si preturile pentru cazare in Nadru .

Noi ne vom ocupa de cazarile la sateni , pentru a nu se crea probleme si incurcaturi !!!

 

 

 

 

 

Te rog sa ma treci pe lista - o camera decenta.

 

O zi buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Venim si noi.... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu va rataciti fara cele trei repere importante.... :)

a nimerit dom profesor Ploiestiul d-apai kesu Hunedoara :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, daca se poate, am si eu nevoie de cazare intr-o camera decenta in sat. cred ca 2 nopti , vineri si sambata seara. te rog sa ma ti la curent. ms

Editat de oli_cluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, daca se poate, am si eu nevoie de cazare intr-o camera decenta in sat. cred ca 2 nopti , vineri si sambata seara. te rog sa ma ti la curent. ms

 

Salutare Oli

 

 

Duminica am claca cu satenii rolleyes.gif , si atunci vad exact cine vrea sa cazeze , fac lista definitiva , dupa care va anunti pe toti care ati cerut cazare !!!

 

Iar daca mai raman camere libere , mai cazam la fata locului biggrin.gif .

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

La vizita care o vom face la CASTELUL CORVINILOR - HUNIAZILOR , vom avea 50 % reducere , si in functie de numarul de persoane care participa , vom avea si ghizi !!!

Iar in incinta castelului , poate vom intalnii oastea lui Iancu de Hunedoara , si domnitele de la curtea domneasca rock.gif .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Oli

 

 

Duminica am claca cu satenii rolleyes.gif , si atunci vad exact cine vrea sa cazeze , fac lista definitiva , dupa care va anunti pe toti care ati cerut cazare !!!

 

Iar daca mai raman camere libere , mai cazam la fata locului biggrin.gif

 

 

Salut,

Ma intereseaza si pe mine varianta cu cazare in sat. Astept ceva detalii.

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,

Si eu ma abonez la cazare, venim din Olt si dorim 2 camere pentru 2 nopti.Daca se poate sa ne anunti cat mai repede sa stim cum ne organizam.

Multumesc

 

 

Salutare Oli

 

 

Duminica am claca cu satenii rolleyes.gif , si atunci vad exact cine vrea sa cazeze , fac lista definitiva , dupa care va anunti pe toti care ati cerut cazare !!!

 

Iar daca mai raman camere libere , mai cazam la fata locului biggrin.gif -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

La vizita care o vom face la CASTELUL CORVINILOR - HUNIAZILOR , vom avea 50 % reducere , si in functie de numarul de persoane care participa , vom avea si ghizi !!!

Iar in incinta castelului , poate vom intalnii oastea lui Iancu de Hunedoara , si domnitele de la curtea domneasca rock.gif .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu scuterul se poate participa ? din lipsa malaiului nu se poate mai mare

 

 

Florin , oricine iubeste viata pe 2 roti , este binevenit , .................. INDIFERENT de mijlocul de transport cu care vine rock.gif

 

 

Noutati privitoare la cazarea in sat? Rezultatul clacii...

 

 

Claca am facut in sat si duminica si ieri , iar raspunsul definitiv cu cate case vor sa cazeze , il primesc azi pe la amiaz ( cam putine locuri ) .............. greu cu satenii astia 45.gif

 

 

Rog pe cine doreste cazare in sat , sa imi dea astazi PM cu numarul de telefon , sau sa ma sune 0728290701 !!!

--- De maine urcam sus la locatie , iar acolo nu este semnal !!! Daca sunati si nu am semnal , lasati mesaj si revin eu cu telefon , deoarece noi tot mergem la locatie si revenim in oras si ba avem semnal ba nu avem !!!

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Anul acesta ,, Omuletul Michelin '' ne-a promis ca isi va face prezenta , cu multe surprize rock.gif

 

post-11187-0-29859200-1344316721_thumb.jpg ................................... post-11187-0-09925300-1344316727_thumb.jpg

 

 

 

 

 

VA ASTEPTAM CU DRAG !!!

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem in program si baie in Lacul Cincis? :)

 

La lacul Cincis , se va sta cam 30 minute , deci timp este de o baie banana.gif.

 

O sa fie cam nebunie , ca e si weekend , aglomeratie mare , dar orice este realizabil !!! Ne putem opri si la un camping cu ponton sa fie accesul mai usor in apa !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai e un pic pana la (zic eu) cea mai tare intrunire moto de la noi din Romanica! Abia asteptam sa ajungem din nou la prietenii din Hunedoara! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AMR 2 zlie

 

@Batranu'-se pare ca asa este si suntem incantati.:cheers:

 

@noro- va asteptam si va dorim asfalt uscat iar la intrare,va veti ''racorii'' cu traditionala tuicomicina :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...