Sari la conținut

FREE BIKERS WEEK 5 *** 10 - 12 august 2012


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va salut,

 

Va rog sa ne spuneti daca exista cazare in zona. De pe net inteleg ca exista la 10-12 km in Hunedoara sau Deva dar as vrea sa stiu daca taxiurile vin in Nandru si cam cat costa pana la Deva sau Hunedoara. Poate ne recomandati si o locatie de cazare in apropiere.

 

 

O zi buna si ne vedem la Nandru.

 

Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

 

Va rog sa ne spuneti daca exista cazare in zona. De pe net inteleg ca exista la 10-12 km in Hunedoara sau Deva dar as vrea sa stiu daca taxiurile vin in Nandru si cam cat costa pana la Deva sau Hunedoara. Poate ne recomandati si o locatie de cazare in apropiere.

 

 

O zi buna si ne vedem la Nandru.

 

Dan

Salutare Dane

 

Hotelul Kristal la care camerele incep cam aproximativ de la 120 ron in sus ! http://www.hotelkrystal.ro/

Este situat la 9 km de locatie , chiar la drumul principal intre Hunedoara si Deva , in Pestisu Mare - sat / localitate cartier din Hunedoara .

 

Pensiunea Danut , unde camerele incep cam de la 100 ron / camera de 2 persoane , mic dejun inclus :

http://www.pensiunis...1&c=1&tb=1&pb=1

Este situata peste drum de Hotelul Kristal mentionat mai sus , tot in Pestisu Mare .

 

Firmele de taxi care vin la Nandru , sunt firmele din Municipiul Hunedoara !

Din cate stiu tariful care il practica pt o astfel de iesire este undeva intre 25 - 40 ron , depinde unde te deplasezi in zona !!!

- Taxi Mobil - Hunedoara : 0254.711999

- Cris Taxi - Hunedoara : 0254.747777

- Taxi Ruxal - Hunedoara : 0254.714444 sau 0254.741111

 

 

*** Ca noutate , anul acesta vom caza participantii , si la 600 metri de locatie , in satul Nandru , chiar in casele satenilor !!!

Daca ai rabdare pana saptamana urmatoare , vom posta lista cu locurile de cazare , si preturile pentru cazare in Nadru .

Noi ne vom ocupa de cazarile la sateni , pentru a nu se crea probleme si incurcaturi !!!

 

 

 

 

 

 

VA ASTEPTAM CU DRAG beer.gif

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FREE BIKER'S WEEK - August 2012

Coordonatele GPS ale locatiei / GPS camp coordinates

N 45*48'29'' -- E 22*48'38''

 

 

 

In cadrul festivalului de anul acesta vom introduce in program ,, TRASEE MOTO TURISTICE '' in jud Hunedoara , in locul binecunoscutei parade !!!

 

 

- Acestea se vor desfasura in ziua de sambata 11 august 2012 .

- Plecarea se va face aproxiamtiv la orele 10 dimineata .

 

VOR EXISTA 2 RUTE , cu aceleasi destinatii turistice !!!

- 1 trupa va merge pe traseu de sosea .

- 1 trupa va merge pe traseu de soft enduro .

 

 

 

Obiectivele care vor fi vizitate :

- Castelul Corvinilor /Huniazilor din Hunedoara .

- Lacul Cincis

- in functie de participanti - Furnalul de la Govajdie .

- Padurile seculare din Muntii Poiana Ruscai .

Editat de scorpion_girl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FREE BIKER'S WEEK - August 2012

Coordonatele GPS ale locatiei / GPS camp coordinates

N 45*48'29'' -- E 22*48'38''

 

In cadrul festivalului de anul acesta vom introduce in program ,, TRASEE MOTO TURISTICE '' in jud Hunedoara , in locul binecunoscutei parade !!!

 

- Acestea se vor desfasura in ziua de sambata 11 august 2012 .

- Plecarea se va face aproxiamtiv la orele 10 dimineata .

 

VOR EXISTA 2 RUTE , cu aceleasi destinatii turistice !!!

- 1 trupa va merge pe traseu de sosea .

- 1 trupa va merge pe traseu de soft enduro .

 

 

 

Obiectivele care vor fi vizitate :

- Castelul Corvinilor /Huniazilor din Hunedoara .

- Lacul Cincis

- in functie de participanti - Furnalul de la Govajdie .

- Padurile seculare din Muntii Poiana Ruscai .

 

Traseul de STRADA - ASFALT :

- Plecarea pe ruta : Nandru - Pestisu Mare - Hunedoara - Teliucul Inferior - Cincis - Govajdie - si retur .

- Se vor vizita Castelul Corvinilor / Huniazilor .

- Lacul artificial Cincis

- Furnalul de la Govajdie , primul furnal din Europa de unde s-a livrat peste 60 % din metalul din care este format Turnul Eiffel

 

 

Traseul de SOFT ENDURO :

- Plecarea se face pe drumuri de tara , din Muntii Poiana Ruscai !!!

- Ruta va fi urmatoarea : Nandru - Dumbrava - Ciulpaz - Cerbal - Socet - Poiana Rachitelii - Vadu Dobrii - Cernisoara Florese - Toplita - Cincis - Hunedoara - Nandru .

- Se vor vizita : Lacul Cincis .

- Padurile seculare de la Vadul Dobrii la peste 1200 metrii altitudine .

- Castelul Corvinilor .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

*** Ca noutate , anul acesta vom caza participantii , si la 600 metri de locatie , in satul Nandru , chiar in casele satenilor !!!

Daca ai rabdare pana saptamana urmatoare , vom posta lista cu locurile de cazare , si preturile pentru cazare in Nadru .

Noi ne vom ocupa de cazarile la sateni , pentru a nu se crea probleme si incurcaturi !!!

 

 

 

 

 

Te rog sa ma treci pe lista - o camera decenta.

 

O zi buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Venim si noi.... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu va rataciti fara cele trei repere importante.... :)

a nimerit dom profesor Ploiestiul d-apai kesu Hunedoara :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, daca se poate, am si eu nevoie de cazare intr-o camera decenta in sat. cred ca 2 nopti , vineri si sambata seara. te rog sa ma ti la curent. ms

Editat de oli_cluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, daca se poate, am si eu nevoie de cazare intr-o camera decenta in sat. cred ca 2 nopti , vineri si sambata seara. te rog sa ma ti la curent. ms

 

Salutare Oli

 

 

Duminica am claca cu satenii rolleyes.gif , si atunci vad exact cine vrea sa cazeze , fac lista definitiva , dupa care va anunti pe toti care ati cerut cazare !!!

 

Iar daca mai raman camere libere , mai cazam la fata locului biggrin.gif .

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

La vizita care o vom face la CASTELUL CORVINILOR - HUNIAZILOR , vom avea 50 % reducere , si in functie de numarul de persoane care participa , vom avea si ghizi !!!

Iar in incinta castelului , poate vom intalnii oastea lui Iancu de Hunedoara , si domnitele de la curtea domneasca rock.gif .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Oli

 

 

Duminica am claca cu satenii rolleyes.gif , si atunci vad exact cine vrea sa cazeze , fac lista definitiva , dupa care va anunti pe toti care ati cerut cazare !!!

 

Iar daca mai raman camere libere , mai cazam la fata locului biggrin.gif

 

 

Salut,

Ma intereseaza si pe mine varianta cu cazare in sat. Astept ceva detalii.

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,

Si eu ma abonez la cazare, venim din Olt si dorim 2 camere pentru 2 nopti.Daca se poate sa ne anunti cat mai repede sa stim cum ne organizam.

Multumesc

 

 

Salutare Oli

 

 

Duminica am claca cu satenii rolleyes.gif , si atunci vad exact cine vrea sa cazeze , fac lista definitiva , dupa care va anunti pe toti care ati cerut cazare !!!

 

Iar daca mai raman camere libere , mai cazam la fata locului biggrin.gif -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

La vizita care o vom face la CASTELUL CORVINILOR - HUNIAZILOR , vom avea 50 % reducere , si in functie de numarul de persoane care participa , vom avea si ghizi !!!

Iar in incinta castelului , poate vom intalnii oastea lui Iancu de Hunedoara , si domnitele de la curtea domneasca rock.gif .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu scuterul se poate participa ? din lipsa malaiului nu se poate mai mare

 

 

Florin , oricine iubeste viata pe 2 roti , este binevenit , .................. INDIFERENT de mijlocul de transport cu care vine rock.gif

 

 

Noutati privitoare la cazarea in sat? Rezultatul clacii...

 

 

Claca am facut in sat si duminica si ieri , iar raspunsul definitiv cu cate case vor sa cazeze , il primesc azi pe la amiaz ( cam putine locuri ) .............. greu cu satenii astia 45.gif

 

 

Rog pe cine doreste cazare in sat , sa imi dea astazi PM cu numarul de telefon , sau sa ma sune 0728290701 !!!

--- De maine urcam sus la locatie , iar acolo nu este semnal !!! Daca sunati si nu am semnal , lasati mesaj si revin eu cu telefon , deoarece noi tot mergem la locatie si revenim in oras si ba avem semnal ba nu avem !!!

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Anul acesta ,, Omuletul Michelin '' ne-a promis ca isi va face prezenta , cu multe surprize rock.gif

 

post-11187-0-29859200-1344316721_thumb.jpg ................................... post-11187-0-09925300-1344316727_thumb.jpg

 

 

 

 

 

VA ASTEPTAM CU DRAG !!!

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem in program si baie in Lacul Cincis? :)

 

La lacul Cincis , se va sta cam 30 minute , deci timp este de o baie banana.gif.

 

O sa fie cam nebunie , ca e si weekend , aglomeratie mare , dar orice este realizabil !!! Ne putem opri si la un camping cu ponton sa fie accesul mai usor in apa !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai e un pic pana la (zic eu) cea mai tare intrunire moto de la noi din Romanica! Abia asteptam sa ajungem din nou la prietenii din Hunedoara! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AMR 2 zlie

 

@Batranu'-se pare ca asa este si suntem incantati.:cheers:

 

@noro- va asteptam si va dorim asfalt uscat iar la intrare,va veti ''racorii'' cu traditionala tuicomicina :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...