Sari la conținut

PIELE, PIELE si iar PIELE ....da' poate si tablarie!


mas oyama
 Share

Postări Recomandate

oyama, la fel ca la inceput, ca si acum vei avea respectul meu pentru munca si pasiunea de care dai dovada. sper sa ne vedem curand mon cher ! beer.gifbeer.gif

 

 

 

 

 

PS : DA, POATE MACAR UN MODERATOR DE PE FORUMU ASTA O SA-SI FACA TREABA SI MACAR UN TOPIC SA-L TINA CURAT ! te doare mintea si sufletu la cum au ajuns lucrurile pe aici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 332
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

multumesc pentru urari de bine de rau care cum or fi...Multumesc!

Black iti raspund acusi la intrebare.

am vrut OYAMA'S BIKE, CHOPP SHOP ..... cateva pe care mi le mai amintesc si am vrut intentioant sa-mi poarte numele, insa nu mi-a iesit numerologia, pentru cei care cred in prostioare deastea.

asa ca am cautat si cautat..

"tiganca"!mobra mea,asa cum am botezat-o, ...."gypsi girl custom" na! girl....

in schimb imprumutand cuvintul gipsY si folosindu-l la plural cat si in ONOAREA si respectul pentru oameni cu care am lucrat pina in 2009(erau toti de etnie roma si nu mi-e rusine nici azi sa ma laud cu ei)mi-a iesit fumusetea asta de nume(dupa mine)GyPSIES OLD SCHOOL BIKES.voi folosi initialele G.O.S.B sa fie mai usor de retinut

sa nu fiu egoist,in luarea deciziei si conceperi numelui si nu numai au fost cativa in spatele meu, printre care doresc sai pomenesc pe Cipri, fondatodurul site-ului mychopper.ro, el a fost cel care m-a impins din spate, Easy-biker pe forum cindva(Alex- Timisoara choppers) si intr-un tarziu bunul meu amic BULLET si multi alti care m-au incurajat asa cum au stiut ei mai bine.

legat de nume o remarca as mai dori ,am vrut sa fiu opusul frazei "astai lucru tiganesc!".ne suna cunoscut, se poate face si lucruri de calitate germana cu tigani, cum un bun prieten imi spunea odata " omul sfinteste locul" apoi dreptate avea!.... pun punct ca prea suna a lauda de sine :bigstar:

 

ps: greseli de scriere vor fi tot timpul,mie foame intr-una, ai sa ma vezi cit is de mic si ai sa intelegi de ce. :rolleyes:

 

oyama, la fel ca la inceput, ca si acum vei avea respectul meu pentru munca si pasiunea de care dai dovada. sper sa ne vedem curand mon cher ! beer.gifbeer.gif

 

pasiune! touche my friend!

daca nu m-ar pasiona ceea ce fac nu as mai face.probabil cindva imi voi pierde interesul,ma voi orienta carte altceva, poate voi face un avion, elicopter, da tot voi "manevra" ceva.

Editat de mas oyama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grozava lucrare Oyama!Originala,simpla,de efect.Te astept la Timisoara. unde nu se fura coburi :) ,sa-ti fac cinste cu o bere,iti sunt dator :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am de gand sa tin numa pentru mine, si na-m gand(rau) sa supar pe altcineva ca postez ampulea, imi fac coltul meu ,unde cu drag va invit sa comentati, postati.

http://gypsiesoldschoolbikes.blogspot.com/2012/05/custom-leather-sadelbags.html

http://gypsiesoldschoolbikes.blogspot.com/

hehe, ia uite cine o sa-mi faca mie niste coburi retro pt Sinner Oase'ncrucisate. Super Oyama. e timpul sa va punem talentul la lucru ;) :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:10:

Maestre, îți doresc din suflet să ai parte de toată satisfacția lucrului bine-făcut. Apreciat eÂşti de oamenii care Âştiu să aprecieze, în rest, laisser passer.

 

P.S.

Bombița îți este recunoscătoare iar eu profund măgulit. :cheers:

Editat de magic4ce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Ma bag si eu in vorba.

La genul asta de lucrari,trebuie apreciata creatia,talentul si munca depusa.

Restul comentariilor despre incuietori si semne si greutate mai mare pe o parte sunt foarte putin importante din punctul meu de vedere.

Oricum daca cineva de pe forum are niste coburi care nu se pot fura sa ma anunte si pe mine ca nu am vazut pana acum.

Felicitari pentru lucrare.

 

Completez.

Cei care nu apreciaza customul sunt rugati sa nu isi dea cu parerea, ca spun numai prostii si ne enerveaza al dracu de tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O lucrare de nota 10+.Imi place cum a iesit si ce-mi place laud.

La mai multe lucrari.Gasesc ca nu e vorba numai de pasiune ci si de talent.Unii se nasc profesionisti, dar hai sa lasam si amatorii sa critice.

PS Spor si sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se fura pe la bucuresti.

 

Nu cred ca FatBob a patit-o pe la Sibiu. Cum nici eu nu am patit-o la Cluj sau orasul de bastina Bistrita.

 

oras mai civilizat my ass !!!

deja ma calca pe nervi tot ce tine de manelismul (include multe aspecte) care o acaparat orasul meu de suflet

am plecat in 2000 din Bucuresti pt. ca nu-mi placea si eram mandru de zona noastra si de Cluj, acuma inafara de to ce n-o atins "progresul/civilizatia" nu mai am de ce ...

apoi o venit bunastarea (care nu-i tocmai rea) si s-o ajuns si Cluju' (le era ciuda pe "mitici" doar pt. ca ei nu erau ca aia, amu-s mai rai :)), si in cativa ani o devenit mai rau ca Bucurestiu', asa cum pe zi ce trece se manelizeaza toate si pe la noi ... ptiu !!!

 

tu tre' sa stii mai bine - tot respectul pt. Bistrita, inca rezista, zona ii oricum de vis - pt. ca banuiesc ca faci des drumul de la Dej la Cluj si invers, mi-e greata, nesimtirea si tupeul depasesc orice limite (macar de as avea un jaf de masina care nu poate, sau un motor care se taraste, dar cu astia si cu Ferrari la 180 si tot iti dau blitz-uri)

 

taranii (in sensul rau) s-o desteptat si s-o manelizat, pana de curand stateau ticsiti in Manastur si Marasti

a se da o tura prin Cluj cu un vehicul fara placute de CJ, a se vedea Mall-urile si ca sa revenim la motociclisti, dati un ochi pe forumul local brrrrrrrr

stii ca se da vina pe cei care vin in Cluj ? "viiturri" li se spune si se uita ce-i atrage (candva scoala, cultura, etc ...)

 

scuze de off topic, da' nu pot sa nu ma-nervez :)

Bocu' plm o reusit sa faca praf mitul - real candva - al ardeleanului corect, cu bun simt si care-si vede de treaba lui ... bravo tocilarului comunist securist

 

 

coburii "BIG DOG" sunt beton IMO, asa si trebuie sa fie, usor de pus pe sa, pt. umar, etc., se potrivesc pt. cei care nu vor sa-si vada tot timpul geamantanele pe motor, bravo pt. idee

Editat de aoreus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma ca sa unific cele doua topicuri dezvoltate aici:

Masule, ai posibilitatea sa faci niste coburi din piele de obraz de Mitica? Adica sa fie de vreo 4-5 mm grosime, ca sa-si pastreze forma in timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata si niste poze, ca am promis.

Aici sunt la o saptamana dupa ce i-am plimbat prin ploaie, plini cu borcane de zacusca sa vad cum tin - dupa cum se observa nu sunt floscaiti sau deformati.

Sper ca e evident acum de ce sunt asimetrici si de ce sunt pozitionati acolo unde sunt.

Sunt mici? Depinde cu ce compari, dar pentru mine sunt numa buni. Unii isi mai pun coburi mari sa para motocicleta mai masiva dar aici nu e cazul, e destul de mare agregatul.

 

Unii poate se intreaba, si cand am pasager, ce fac? Pai n-am :smoke: Si daca am, atunci mut coburii sub curu pasagerului, ca sa eliberez scaritele.

:cheers:

post-57114-0-84424500-1338739554_thumb.jpg

post-57114-0-83504600-1338739562_thumb.jpg

post-57114-0-05584600-1338739570_thumb.jpg

post-57114-0-70801700-1338739576_thumb.jpg

post-57114-0-63974300-1338739594_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* intr-o zi.... hm, asa incep povestile mele. (alea cu "a fost o data..." - nu-s genul meu :) ), deci intr-o zi am sa intru si eu in clubul asta. iar Mas o sa fie unul dintre motive.s per sa pot sa-mi customizez motocicleta asa acum imi doresc, iar fara piele nu se poate(!) coburii stiu unde-i fac ;)

 

buna treaba, mestere MasO.!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata si niste poze, ca am promis.

Aici sunt la o saptamana dupa ce i-am plimbat prin ploaie, plini cu borcane de zacusca sa vad cum tin - dupa cum se observa nu sunt floscaiti sau deformati.

Sper ca e evident acum de ce sunt asimetrici si de ce sunt pozitionati acolo unde sunt.

Sunt mici? Depinde cu ce compari, dar pentru mine sunt numa buni. Unii isi mai pun coburi mari sa para motocicleta mai masiva dar aici nu e cazul, e destul de mare agregatul.

 

Unii poate se intreaba, si cand am pasager, ce fac? Pai n-am :smoke: Si daca am, atunci mut coburii sub curu pasagerului, ca sa eliberez scaritele.

:cheers:

imi era groaza ca nu vor sta lipiti de motor.... si nu stau, insa tot raul in bine, in cazul de fata.

nu te deranjeaza la coapsa, stau bine acolo unde stau, nu deranjeaza riderul sau pasagerul.....

multumesc de imagini! ma bucur ca esti multumit.

 

* intr-o zi.... hm, asa incep povestile mele. (alea cu "a fost o data..." - nu-s genul meu :) ), deci intr-o zi am sa intru si eu in clubul asta. iar Mas o sa fie unul dintre motive.s per sa pot sa-mi customizez motocicleta asa acum imi doresc, iar fara piele nu se poate(!) coburii stiu unde-i fac ;)

 

buna treaba, mestere MasO.!

 

putemu-i face si alte cele nu doar piele.

da ma-n bucura cele citite aici,sa aflu ca eu iti sunt "motivul"!

zilele sa treaca,astept sa vina si ziua aceea. :)

daca iti doresti cu adevarat, restul vine de la sine.

multumesc Cria!

Editat de mas oyama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Nu conteaza ca sint asimetrice sau altceva , eu vad ca sint facute ingrijit , doar calitatea conteaza. Daca le incarci cu 5 kg pe o parte , 10 kg pe alta parte si cazi pe curbe , inseamna ca mai trebuie invatat condusul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to PIELE, PIELE si iar PIELE ....da' poate si tablarie!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...