Sari la conținut

Accident Botosani


floryu20
 Share

Postări Recomandate

Martorii ziceau ca e destul de grav, motociclistul era la spital cand am trecut , fata era destul de izbita , cred ca era un FZR de 600,poate 1000.

 

 

 

 

Logan face stanga sa intre in curte , din spate motociclistul nu poate evita impactul,venea cam tare.

 

Unii martori niste jegosi,intreb ce s'a intamplat si zice : " Unu cu motoru a incercat sa vada cat de tare e Loganu..A fost mai tare ca motoru lui " , altu ca avea peste 200 si tot asa... cu astia n'ai ce discutabaldy.gif

 

Soferul e un mosulica de 73 de ani cu 0,12 alcool

 

NR : BT 56 CRI

 

Sa auzim de bine !

 

 

 

 

Edit : http://botosaninews.ro/102855/eveniment/accident-grav-pe-strada-tudor-vladimirescu-intre-o-motocicleta-si-o-masina/

Editat de floryu20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca motociclistul a intrat in depasirea loganului si mosul a facut stanga? E nasol pentru ambii in cazul asta. Mosul ca a baut, motoristul ca a intrat in depasire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca mosul a baut o berica se face vinovat de accident, chiar daca motociclistul a gresit (sau nu). Sper sa fie bine omu.

 

nu-l ajuta cu nimic pe motociclist daca e vinovat sau nu mosulica...cel putin nu pe patul de spital...

sanatate multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu 0,12 nu se face nimeni vinovat de accident.Mosulica se face vinovat nu mai mult de stat 3 luni pe tusa pentru conducere sub influenta alcoolului si motociclistul se face vinovat de nerespectarea distantei si a vitezei legale si va fi raspunzator de repararea loganului.

 

Insanatosire grabnica,cu totii mai gresim.(insa suntem ipocriti daca nu recunoastem cand este cazul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca motociclistul a intrat in depasirea loganului si mosul a facut stanga? E nasol pentru ambii in cazul asta. Mosul ca a baut, motoristul ca a intrat in depasire.

 

Din ce am vazut azi , cred ca s'a pierdut pe franare ( se vede si o urma destul de lunga pe asfalt) si s'a dus tot pe stanga...Banuiesc , a crezut ca Loganul opreste si o sa il ocoleasca pe stanga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

initial m-am gandit la un tip din BT. doar ca nu e el. e naspa in asemenea de situatii. de obicei stau atent cand vad masina suspecta ce merge incet, dau flash-uri, claxon... dar avea sa ma lipesc si eu de "bizoni"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu 0,12 nu se face nimeni vinovat de accident.Mosulica se face vinovat nu mai mult de stat 3 luni pe tusa pentru conducere sub influenta alcoolului si motociclistul se face vinovat de nerespectarea distantei si a vitezei legale si va fi raspunzator de repararea loganului.

 

Insanatosire grabnica,cu totii mai gresim.(insa suntem ipocriti daca nu recunoastem cand este cazul)

 

Si motociclistul e vinovat , moral...

 

Stau la 2 minute de locul accidentului , cu vreo 2 ore inainte de accident , mosu' iesea cu spatele ,fix in mijlocul strazii , mie mi'a fost mai usor sa opresc de la 40 kmh langa masina.

 

La 73 de ani si ametit e pericol public , daca era treaz poate nu se intampla asta.......

Editat de floryu20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar mai exact unde in botosani.

 

Pe Tudor Vladimirescu ,zona Grivita undeva dupa parcul Tineretului ...

 

 

Loganu a oprit pe dreapta , s'a dus sa deschida poarta si dupa a vrut sa intre facand stanga brusc ..cam asa am inteles

Editat de floryu20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sofer de 73 de ani si cu putin alcool in sange. Serios?

Chiar nu vede nimeni c^c^turile, c^c^tii si c^c^ciosii din tara asta?? C^c^-m-as in el de sistem de c^c^t! :rusinica:

 

Sanatate multa motociclistului si pasagerei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in mine a intrat unu ..oprisem la cedeaza si ala se uita in stanga sa vada daca vine ceva si sa oprit in mine(eram cu duba)...a venit politia am suflat in epilotest ... bausem seara la 10 1 bere si dupa amiaza la ora 16 tot mi-a iesit 0.03 ... si nenea militian mi'a zis ..daca aveai 0.10 plateai reparatiile la ambele masini ...asta sa intamplat acum 3 saptamani

Cu 0,12 nu se face nimeni vinovat de accident.Mosulica se face vinovat nu mai mult de stat 3 luni pe tusa pentru conducere sub influenta alcoolului si motociclistul se face vinovat de nerespectarea distantei si a vitezei legale si va fi raspunzator de repararea loganului.

 

Insanatosire grabnica,cu totii mai gresim.(insa suntem ipocriti daca nu recunoastem cand este cazul)

Editat de Deniss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

initial m-am gandit la un tip din BT. doar ca nu e el. e naspa in asemenea de situatii. de obicei stau atent cand vad masina suspecta ce merge incet, dau flash-uri, claxon... dar avea sa ma lipesc si eu de "bizoni"

 

si cam la cine te-ai gandit tu ?

cacatul ala de strada e varza de vreo 2 ani. sapaturi, guri de canal, nisip ....pietris. doar sinucigasii isi propun sa mearga cu viteza pe acolo. la cum arata motoreta nu prea se poate spune ca a avut viteza.

baiatul are fractura cervicala si de femur si este la Iasi la neuro acum.

 

Sanatate multa motociclistului si pasagerei!

 

care pasagera ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Martorii ziceau ca e destul de grav, motociclistul era la spital cand am trecut , fata era destul de izbita , cred ca era un FZR de 600,poate 1000.

[/size]

 

 

care pasagera ?

Imi cer scuze, am citit 'fata', nu 'fața'. :scratch:

 

baiatul are fractura cervicala si de femur si este la Iasi la neuro acum.

Nu e prea roz situatia, asa-i? Ma doare pe mine cand citesc. Sanatate multa!!! Of...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva ce si cum e cu accidentatii? E de donat sange sau din astea? Ca vad ca pana acum mai mult va tachinati cat de bine stiti strazile din Botosani astia cu Bucuresti la profil...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva ce si cum e cu accidentatii? E de donat sange sau din astea? Ca vad ca pana acum mai mult va tachinati cat de bine stiti strazile din Botosani astia cu Bucuresti la profil...

a zis cineva ceva de mai multi "accidentati" ? daca era de donat sange crezi ca nu scriam .... sau nu scria nimeni pe aici ? ...sau doar vrei sa faci pe moderatorul moralist interesant :scratch: ?

sange poti sa donezi de cate ori ai ocazia pentru ca ajuti un om oricare ar fi el !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e un FZR 600 91-93 parca, model cu un singur far.

 

 

Din ce scriu baietii in ziare, motociclistul a paralizat.

 

http://www.monitorulbt.ro/Stiri/Botosani/Actualitate/2012-05-31/Paralizat+intr-un+accident.html

 

Pe baiat nu il stiu, l-am vazut o singura data prin oras fix inainte de Paste.

 

Urat accidentul. Insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a zis cineva ceva de mai multi "accidentati" ? daca era de donat sange crezi ca nu scriam .... sau nu scria nimeni pe aici ? ...sau doar vrei sa faci pe moderatorul moralist interesant :scratch: ?

sange poti sa donezi de cate ori ai ocazia pentru ca ajuti un om oricare ar fi el !

Dupa cat de prost merge treaba crezi ca am exagerat cu donat de sange si alea? Pur si simplu dupa ani de zile de uitat pe aici "simt" cand e un accident nasol, si asta e nasol...

Desigur niste donat de sange nu o sa-i repare coloana vertebrala, adica e si mai nasol decat credeam eu...

Legat de "accidentati" am avut impresia ca avea pasagera, sper sa fie o greseala de-a mea si sa nu fie si o accidentata din spate sau oricum sa nu fie accidentata la fel de grav..

Oricum ce te face sa crezi ca vreau sa ma dau mare pe aici si nu sa pun topicul pinned si sa cer diversilor motociclisti sa doneze sange sau bani cum fac de obicei atunci cand cred eu ca e un accident nasol si merita atentie si sprijin material si financiar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite ca este posibil ... am ramas masca cand am vazut ca este 0.03 :)))

 

 

Terminati cu off-topicurile. Se pare ca aici avem de a face cu un accident din ala urat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terminati cu off-topicurile. Se pare ca aici avem de a face cu un accident din ala urat...

 

Totusi speram ca se va recupera si va putea sa scrie chiar el cum s'a intamplat ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...