Sari la conținut

Accident C.Brancoveanu 05.06.2012


Mein Herz brennt
 Share

Postări Recomandate

Azi dimineata in jur de ora 7 o mobra cazuta si lovita nasol in fata la iesirea de metrou Brancoveanu.

 

Din cate am vazut riderul venea pe Oltenitei dinspre Belu iar conserva facea stanga chiar in fata la metrou, dupa trecerea de pietoni, neacordandu-i prioritate. Dupa forma rezervorului cred ca era un gixer, plastice nu mai avea, saua era sarita. Nu am vazut motociclistul, sper ca e bine.

 

Stie cineva mai multe detalii ?

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum e posibil sa fie atat de multe accidente desi asfaltul are aderenta maxima in perioada asta?

 

Hai zic, prin martie-aprilie, era alunecos, dar acum? :(

 

Sanatate riderului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce treaba are asfaltul cu BOVINELE care nu acorda prioritate si nu respecta nici o regula de circulatie? Daca oamenii alunecau si se imprastiau din vina lor da...puteam da vina pe asfalt. Asa cand nu iti da unul prioritate poti sa ai si anvelope din aracet ca sunt mici sansele sa poti evita.

 

ACUM PUTEM DA VINA PE ORICE...CHIAR SI PE MOTOCICLISTI ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce culoare avea rezervorul?

 

Nu am retinut :( ceva inchis oricum, negru sau albastru. Ma concentram sa ma uit daca era motociclistul pe jos si sa nu lovesc ceva, era balamuc mare acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 7.30 erau lumanari aprinse si masina de la IML. Am inteles ca riderul a murit. Asa spuneau cei de la fata locului. Efectiv mi s-a scurs sangele din vene. Nu pot sa cred ca in mai putin de 10 ore, au plecat dintre noi, 2 motociclisti nevinovati. Nu am amanunte, dar motorul era un kawa.

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic... am trecut pe acolo dimineatza si am vazut motoreta imprastiata, masina implicata, politia si o salvare. Un coleg care venea pe acelasi traseu mi`a spus ca l`a vazut pe motociclist care prezenta dureri in barba... Sper sa nu fi patit nimic mai mult.

Teoretic ar fi sarit peste botul masinii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce treaba are asfaltul cu BOVINELE care nu acorda prioritate si nu respecta nici o regula de circulatie? Daca oamenii alunecau si se imprastiau din vina lor da...puteam da vina pe asfalt. Asa cand nu iti da unul prioritate poti sa ai si anvelope din aracet ca sunt mici sansele sa poti evita.

aici mai intervine si un alt factor, pe care nu am curaj sa-l mentionez. dar in general,cu asfaltul uscat si cauciucuri cat-de-cat ok, franezi muult mai bine si ai sanse sa eviti tamponarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut motorul in intersectie pe la 7.50 azi dimineata. Incercau catva insi sa-l bage intr-o duba. Motociclistul nu era, in schimb motorul era lovit rau in partea din fata, deci lovitura a fost frontala dupa cum arata furca.

 

Am distins cu greu numarul din cauza distantei, parca era GJ - cifrele nu le-am vazut - literele KXI sau XXI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inseamna ca din cauza asta era asa liber pe oltenitei spre city mall,a fost blocat traficul din cauza accidentului,nu stie nimeni mai multe detalii?

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe acolo pe la 07:20 si am vazut motorul cazut.

Mai tarziu am aflat ca motociclistul a avut ceva traumatisme dar nu a necesitat internare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare , am revenit gata m_am recuperat din accident . Va multumesc pentru urari sper cat de curand sa ies din nou pe sosea .

 

A fost destul de urat accidentul nu mi_a acordat prioritate am intrat in plin in masina , urmarile au fost 3 operati 40 de zile de purtat guler cervical , Motocitleta dauna totala nu mai am ce alege din ea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , am revenit gata m_am recuperat din accident . Va multumesc pentru urari sper cat de curand sa ies din nou pe sosea .

 

A fost destul de urat accidentul nu mi_a acordat prioritate am intrat in plin in masina , urmarile au fost 3 operati 40 de zile de purtat guler cervical , Motocitleta dauna totala nu mai am ce alege din ea .

 

bine ca te-ai recuperat, si ca mai ai chef sa te urci pe motor. mai te resimti? ai de facut kinetoterapie sau altele? paguba cu fieru ti-o recuperezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfff ce bine ca nu ai patit nimika....mi se rupe sufletul cand vad un accident cu un rider...sanatate maxima iti doresc si sa.ti recuperezi daunele in totalitate...pentru toti ceilalti asfalt uscat si fara incidente neplacute :friends: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salut , referitor la ce viteza am avut in momentul accidentului era de 40 de km la ora am redus foarte mult tocmai ce trecusem in treapta 1 (inferioare), Din obisnuinta la orice intersectie reduc foarte multe viteza , iar in acea dimineata mi se parea ceva foarte ciudat prea libera intersectia chiar imi trecea prin cap urmatoarea fraza (poate intru in intersectie si vine vrun bou care nu ma vede ) nu am apucat sa termin fraza si sa intamplat evenimentul nefericit .

Pana acum referitor la pagube nu mi_am recuperat absolut nimik , soferul vinovat este cadru militar ma asigurat k va iesi basma curata din toata chestia asta iar data viitoare sa nu ai mai stau in cale ca poate nu voi mai avea acelasi noroc . Deci cred ca va fii un proces lung si anevoios . RCA autoturismului era incheiat la Carpatica (deci slabe sanse sa mai pot recupera ceva . Ghinion curat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...