Sari la conținut

Accident C.Brancoveanu 05.06.2012


Mein Herz brennt
 Share

Postări Recomandate

ai de plm.. si eu am dat tot peste cadru militar dar era omu cacao pe el cand a auzit de proces pt vatamare corporala.. si eu aveam doar un genunchi vanat. m-a sunat dupa ce l-a informat politistu ca-i vinovat sa ma intrebe daca vreau bani, orice, ca sa inchid procesu. asta cum cacao are tupeul sa-ti zica ca iese basma curata?

 

 

unde e cadru militar?

 

in armata :))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Da in armata este cadru militar , mai multe nu stiu , oricum am avut o discutie destul de lunga cu avocatul in seara asta , nu are sanse de scapare sub nici o forma .

Probabil ca tipul nu constintizeaza ce va pati si unde va ajunge cu toata chestia asta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e cadru' militar isi risca si jobul ptr. niste amarati de bani! Dupa "asigurat k va iesi basma curata din toata chestia asta iar data viitoare sa nu ai mai stau in cale ca poate nu voi mai avea acelasi noroc"....se vede treaba ca nu prea e om sanatos la cap.....mai mult decat atata, e si un pericol public!! Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , referitor la ce viteza am avut in momentul accidentului era de 40 de km la ora am redus foarte mult tocmai ce trecusem in treapta 1 (inferioare), Din obisnuinta la orice intersectie reduc foarte multe viteza , iar in acea dimineata mi se parea ceva foarte ciudat prea libera intersectia chiar imi trecea prin cap urmatoarea fraza (poate intru in intersectie si vine vrun bou care nu ma vede ) nu am apucat sa termin fraza si sa intamplat evenimentul nefericit .

Pana acum referitor la pagube nu mi_am recuperat absolut nimik , soferul vinovat este cadru militar ma asigurat k va iesi basma curata din toata chestia asta iar data viitoare sa nu ai mai stau in cale ca poate nu voi mai avea acelasi noroc . Deci cred ca va fii un proces lung si anevoios . RCA autoturismului era incheiat la Carpatica (deci slabe sanse sa mai pot recupera ceva . Ghinion curat

nu vad de ce gandesti asa... ESTI NEVINOVAT. o sa iti recuperezi sigur paguba.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in locul tau l-as cauta sa stau de vorba cu el, in acelasi timp l-as inregistra (desi nu cred ca poate fi folosita ca proba) apoi i-as arata si lui la proces cine se crede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e cadru' militar isi risca si jobul ptr. niste amarati de bani! Dupa "asigurat k va iesi basma curata din toata chestia asta iar data viitoare sa nu ai mai stau in cale ca poate nu voi mai avea acelasi noroc"....se vede treaba ca nu prea e om sanatos la cap.....mai mult decat atata, e si un pericol public!! Sanatate!

 

cu alte cuvinte nici o diferenta intre asta militar si un interlop de duzina. de fapt nu stiu ce ma mai mira, n-ai loc pe strada de atata smecherie in toate formele.

f.ute-l cat poti de bine :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Faptul ca este cadru militar, nu ii ajuta absolut deloc, ba din contra este un mare dezavantaj pt el si sa-ti zic de ce:

1. In primul rand daca te vei constitui parte civila in procesul penal ( pt vatamare corporala din culpa), parchetul isi va declina competenta catre Parchetul Militar si acolo e mancat. Pt faptul ca este militar poate primi un spor la maximul pedepsei de 3 ani, deci dezavantaj.

2. Odata ce s-a ajuns la Parchetul Militar, apar si problemele la unitatea din care face parte...pt ca in cazul in care este condamnat( cu suspendare cel mai probabil), are de suferit si imaginea unitatii...deci belele la serviciu. In cazul in care sentinta ramane definitiva si irevocabila, conform Legii 80 privind Statutul cadrelor militare, va fi trecut in rezerva, deci iar dezavantaj.

 

Astea ar fi doar 2 din motivele pt care ar trebui sa caute "impacarea", asta daca nu cumva are relatii foarte sus si crede ca scapa basma curata.

 

Bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..ca idee, spun ce mi-a zis un militar- ( angajat la SMURD,) cand a fost lovit din spate de alta masina si aruncat peste masina mea.

 

-in masina lui s'a ,,declarat accidentata'' o tipa.. El, chiar NEVINOVAT, fiind lovit din spate, cand stationa, ca si mine, cica trebuie sa anuntze evenimentul la unitate si apoi, aia, anunta pana ,,sus''...

..deci chiar NEVINOVAT el tot avea neplaceri la serviciu..

 

..in concluzie, ala ori a ,,incercat'' sa se dea cocos.. ori.. a vorbit gura fara el..

ori, e posibil sa n'aiba oo ci nuci de cocos si polutia sa-l disculpe, cu tupeu baban.

Editat de SUZIE-GSX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saut . la fazele care le_a facut mai rau a provocat voi merge mai departe pana cand imi voi recupera pagubele si ai voi vedea sentinta (cu suspendare cum dracu o fii ea) atunci o sa fiu impacat sufleteste . Sper sa rezolv pana va incepe noul sezon 2013 poate reuzesc sa imi iau un alt motor .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...