Sari la conținut

ROCK, BLUES & STREET PATROL Editia I 29 iunie - 1 iulie 2012 Magur


SorinSenior
 Share

Postări Recomandate

Grupul Motociclistilor "STREET PATROL" din Campina are placerea de a va invita la prima editie “Rock, Blues & Street Patrol”.

 

Intrunirea se vrea a fi cat mai aproape de vechile intruniri "haiducesti". Adica... fara foc de artificii, fara sexy show, fara taxa de intrare si fara alte "shabloane moderne" .

Intrunirea va avea loc in perioada 29 iunie ora 12:00 – 01 iulie ora 12:00 2012, in Jud. Prahova, Comuna Magureni, Satul Banului, punctul “Ruda” (vom incerca sa punem cateva indicatoare). Locatia se afla la lizirera unei paduri, cu o priveliste minunata, in afara zonei locuite. Drumul de acces este asfaltat complet. Posibilitatea de cazare este la cort (exclusiv), iar zona de campare este nelimitata. Motoarele pot fi parcate oriunde, fara restrictii si/sau

interdictii.

Vom avea cateva trupe de rock si blues, iar restul... trupa mp3. Vom organiza cateva concursuri, iar restul... bere, mici si alte "mortaciuni". Veti fi intampinati cu tuica si slana afumata, iar sambata, ciolan cu fasole la ceaun... din partea "casei" bineinteles.

Nu in ultimul rand, am organizat si o defilare sambata in jurul orei 12. Alte traznai poate ne vor veni pe parcurs.

 

Va asteptam pe toti cei care vreti sa petreceti alaturi de noi, indiferent de: varsta ,sex, culoare, apartenenta politica, convingeri religioase, motoare, zona geografica, etc.

 

Intre timp noi ne vom ruga la Sefu' pentru vreme frumoasa.

 

...la intrarea din DN1 spre Floresti mai aveti cca. 10Km pana la locul cu pricina.

post-55268-0-00326300-1339077728_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Tocmai asta e... motociclistului forumistului roman nu ii plac decat alea cu Âştaif. Nimeni nu isi mai aduce aminte de vremurile cand nu existau cluburi moto mari si intruniri mari. Acum isi anunta participarea doar la intrunirile mari, unde pot fi vazuti si recunoscuti ca bikeri forumisti. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grupul Motociclistilor "STREET PATROL" din Campina are placerea de a va invita la prima editie “Rock, Blues & Street Patrol”.

 

Intrunirea se vrea a fi cat mai aproape de vechile intruniri "haiducesti". Adica... fara foc de artificii, fara sexy show, fara taxa de intrare si fara alte "shabloane moderne" .

Intrunirea va avea loc in perioada 29 iunie ora 12:00 – 01 iulie ora 12:00 2012, in Jud. Prahova, Comuna Magureni, Satul Banului, punctul “Ruda” (vom incerca sa punem cateva indicatoare). Locatia se afla la lizirera unei paduri, cu o priveliste minunata, in afara zonei locuite. Drumul de acces este asfaltat complet. Posibilitatea de cazare este la cort (exclusiv), iar zona de campare este nelimitata. Motoarele pot fi parcate oriunde, fara restrictii si/sau

interdictii.

Vom avea cateva trupe de rock si blues, iar restul... trupa mp3. Vom organiza cateva concursuri, iar restul... bere, mici si alte "mortaciuni". Veti fi intampinati cu tuica si slana afumata, iar sambata, ciolan cu fasole la ceaun... din partea "casei" bineinteles.

Nu in ultimul rand, am organizat si o defilare sambata in jurul orei 12. Alte traznai poate ne vor veni pe parcurs.

 

Va asteptam pe toti cei care vreti sa petreceti alaturi de noi, indiferent de: varsta ,sex, culoare, apartenenta politica, convingeri religioase, motoare, zona geografica, etc.

 

Intre timp noi ne vom ruga la Sefu' pentru vreme frumoasa.

 

...la intrarea din DN1 spre Floresti mai aveti cca. 10Km pana la locul cu pricina.

Suna f bine. Felicitari pentru ideea de a organiza asa ceva.

Sper sa pot ajunge.

 

Tocmai asta e... motociclistului forumistului roman nu ii plac decat alea cu Âştaif. Nimeni nu isi mai aduce aminte de vremurile cand nu existau cluburi moto mari si intruniri mari. Acum isi anunta participarea doar la intrunirile mari, unde pot fi vazuti si recunoscuti ca bikeri forumisti. :friends:

 

Alex ai o bere de la mine daca reusesc sa ajung.

PS: Nu mai fi suparat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shiro, chiar nu sunt suparat. Doar ca ma uit ca in momentul in care un club moto cunoscut anunta o petrecere toata lumea da buluc sa isi anunte prezenta, iar cand baietii astia, proaspat infintati, incearca sa organizeze ceva, nimeni nu ii baga in seama.

 

P.S. Disclaimer: Eu n-am nici o legatura cu organizatorii, si nici cu Street Patrol. Singurul lucru e ca impart cu ei orasul in care m-am nascut (asta pt ca stau mai mult in Bucuresti decat in Campina).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grupul Motociclistilor "STREET PATROL" din Campina are placerea de a va invita la prima editie “Rock, Blues & Street Patrol”.

 

Intrunirea se vrea a fi cat mai aproape de vechile intruniri "haiducesti". Adica... fara foc de artificii, fara sexy show, fara taxa de intrare si fara alte "shabloane moderne" .

Intrunirea va avea loc in perioada 29 iunie ora 12:00 – 01 iulie ora 12:00 2012, in Jud. Prahova, Comuna Magureni, Satul Banului, punctul “Ruda” (vom incerca sa punem cateva indicatoare). Locatia se afla la lizirera unei paduri, cu o priveliste minunata, in afara zonei locuite. Drumul de acces este asfaltat complet.

 

 

Foarte tare, felicitari pentru initiativa ! Este exact genul de ieseala pe care o asteptam. Daca nu ploua, pastrati un loc de campat si pentru mine. O sa-mi pun o dorinta, e prima data cand dorm la cort. :jump:

Dar puneti si indicatoarele cu locatia ca neuronul meu are ceva probleme cu orientarea. :bike-037:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si noi santem dornici de o haiducie adevarata, avem cateva "capre" satule de figuri prin orase aglomerate ,pline de piti si altele,dar avem si o singura intrebare exista in zona o sursa de apa,pentru refreshul de dimineata, ca de rest se ocupa mama natura.

Da Doamne timp frumos, si bere multa rece ca restul vine de la sine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...exista in zona o sursa de apa,pentru refreshul de dimineata...?

Vom avea cateva rezervoare de vreo 1000 litrii fiecare, iar pentru cine vrea sa faca "cativa pasi" exista si un parau in padure. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locatia e supper, sper ca in scurt timp sa pot posta o serie de fotografii ptr a va putea face o imagine clara despre locul unde se va tine cheful.

Astept cu nerabdare focul acela de tabara promis si distractia care cu siguranta nu se va lasa asteptata:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare, felicitari pentru initiativa ! Este exact genul de ieseala pe care o asteptam. Daca nu ploua, pastrati un loc de campat si pentru mine. O sa-mi pun o dorinta, e prima data cand dorm la cort. :jump:

Dar puneti si indicatoarele cu locatia ca neuronul meu are ceva probleme cu orientarea. :bike-037:

sti sa-l montezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sti sa-l montezi?

 

 

Auzi maestre, eu am probleme serioase cu ce reprezinta cifrele alea din bord, care e butonul cu care aprind farul sau dumnezeule, am uitat in ce treapta de viteza sunt...si tu imi strici Zen-ul cu un amarat de cort ?

Evident ca nu stiu sa-l montez! Dar nu cred ca te lasa inima sa nu ma ajuti. Ai suflet bun. Nu-i asa?? ....Te rooog :bow: , la problema asta nu m-am gandit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi maestre, eu am probleme serioase cu ce reprezinta cifrele alea din bord, care e butonul cu care aprind farul sau dumnezeule, am uitat in ce treapta de viteza sunt...si tu imi strici Zen-ul cu un amarat de cort ?

Evident ca nu stiu sa-l montez! Dar nu cred ca te lasa inima sa nu ma ajuti. Ai suflet bun. Nu-i asa?? ....Te rooog :bow: , la problema asta nu m-am gandit!

:-L ;):ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haiducie 100%. "Toaleta" este chiar ecologica (euro6)... la padurea deasa. :bounce:

 

Da', e departe de lume?

Adica, ar fi vreo pensiune in preajma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GAMO referitor la intrebarea ta, sincer sa fiu in zona ( ma refer strict la locatia intrunirii) nu sunt pensiuni sau locatii de cazare. Exista insa posibilitatea de a te caza la motelurile de pe DN1 ce sunt pozitionate la intrarea in localitatea Floresti (aprox 5km de intrunire). Acestea le vei putea vedea f usor in momentul in care vei veni pe DN1 si inainte de a intra la Floresti.

Ar mai fi si un hotel pe raza localitatii Floresti Hotel Confort.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...