Sari la conținut

Accident mortal Constanta


Cristi Br
 Share

Postări Recomandate

"Potrivit polițiÂştilor [...] tânărul, care circula cu viteză,"

 

Vitezan 21 ani, asta 23, ala de la aviatorilor 20 si... a? aaa? Se mai curata gasca, apar altii noi, le iau locul si se repeta ciclul. Numa` bun sa vinzi miare pe vremea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Potrivit polițiÂştilor [...] tânărul, care circula cu viteză,"

 

Vitezan 21 ani, asta 23, ala de la aviatorilor 20 si... a? aaa? Se mai curata gasca, apar altii noi, le iau locul si se repeta ciclul. Numa` bun sa vinzi miare pe vremea asta.

"Andrei Râpă, de 23 de ani, din Brăila, a condus ieri, în jurul orei 12.20, o motocicletă Kawasaki pe bulevardul Aurel Vlaicu, iar în zona intersecției cu strada Dispensarului, tânărul, care circula cu viteză, nu a putut evita un autoturism marca Opel înmatriculat CT 07 NST, condus de Gabriel Pârvu, de 36 de ani, din Constanța, care încerca să vireze stânga Âşi a intrat în plin în acesta."

care a fost "viteza" motocicletei?

auto a "incercat" sau a virat la stinga?

de ce trebuie sa aruncam tot timpul cu rahat in ventilator fara sa cunoastem datele problemei?

on.

pacat de el .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

autoturism "care încerca să vireze stânga Âşi a intrat în plin în acesta"...

cand aud de accidente in care masina vira stanga... deja conspirationistul din mine incepe sa puna intrebari...

 

uff inca un mort.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ceva la sitri. Nu stiu cate viteza a avut, este -cred- vorba despre acelasi accident pe care l-am vazut prezentat si eu. O duba a facut stanga peste dubla continua ca sa intre in benzinarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica R.I.P. O sa ajungem sa ne fwtem in engleza(Ohiesghivittumi)

 

 

Odihneasca-se in pace!

 

 

Asteptam concluzii de la moticistii adevarati...care saluta cu luminita de la mouse

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spatele era facut zob, roata fiind aproape smulsa din articulatii.

 

 

deci clar avea 50 km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am comentat la articol direct. Mi se pare ca i se face o nedreptate, aruncand vina pe motociclistul decedat.

cum au aproximat aceasta viteza mare? si chiar daca circula cu viteza, tot nu este vina lui avand in vedere ca prioritatea de dreapta nu a fost respectata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu, din ce scrie in articol, deduc (pana la alte probe) ca masina a vrut sa faca stanga (si vad ca nu e interzis acolo) iar motociclistul a venit din spate, cu viteza sau nu, a fost atent in alta parte si a intrat in spatele lui (probabil incercand sa evite in ultimul moment). Deci ala cu masina are fix zero vina (cum scrie si in articole).

 

EarthFish eu astept concluzii, pareri, opinii de la reisarii morti. Astia cu mausul inca sunt in viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum au aproximat aceasta viteza mare? si chiar daca circula cu viteza, tot nu este vina lui avand in vedere ca prioritatea de dreapta nu a fost respectata.

 

Fara niciun fel de comentariu rautacios la adresa accidentatului Dumnezeu sa-l ierte dar daca nu-l vezi n-ai cum sa-i dai prioritate si cu cat mergi mai tare cu atat esti mai putin vizibil.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ambii mergeau in acelasi sens, pe banda a doua. Masina a franat vrand sa faca stanga, el a incercat sa evite prin dreapta si nu a reusit. Ceasul rau, pisica 13. Daca mergea mai incet sau pastra distanta mai mare intre el si masina acuma era la bere cu prietenii.

 

Imi pare rau pentru accident dar si-a cam facut-o singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am inteles , baiatul o cam croseta printre masini tot timpul , deci o cam cauta . In zona aia e bine sa casti ochii ca nu stii de unde apare cate unul . Pentru cei care nu stiu , limita de viteza acolo este 70km/h . Dumnezeul sa-l ierte .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă omu` cu motoreta venea blană din spatele opelului e posibil să nu-l fi văzut, înaintea intersecției ăleia drumul fiind ușor în rampă, nu poți să vezi foarte bine ce-i sus la intersecție.

 

Naspa e că m-au tot sunat unii de prin constața să mă întrebe dacă am murit. :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul era incepator am impresia. L-am cunoscut deoarece l-am ajutat sa isi faca schimbul de ulei la motocicleta, era un ZR7, parea un baiat de treaba, mai mult nu am avut ocazia sa il cunosc. Am impresia ca era la facultate aici ca nu era in vizita cum zice in articol. Dumnezeul sa-l ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am cunoscut personal dar avem niÂşte cunoÂştințe în comun, Âştiu că avea maÂşină de pe la 18 ani un Cielo alb, iar ca motociclist era incepător, din câte Âştiu avea motocicleta de prin aprilie. Îmi pare foarte rău pentru el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il stiam, baiat de treaba ... pacat de el. Am fost colegi de liceu la un momentdat pana m-am transferat; nu am mai tinut legatura, urat mod de a afla ca cineva cunoscut si-a luat motor.

 

Nu stiu ce sa zic ... fie se uita in oglinzi sau dupa altceva si si-a dat seama prea tarziu, fie viteza a fost prea mare ca sa ii mai permita ceva manevre de evitare ... Viteza mare si experienta mica :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica R.I.P. O sa ajungem sa ne fwtem in engleza(Ohiesghivittumi)

 

 

Odihneasca-se in pace!

 

 

Asteptam concluzii de la moticistii adevarati...care saluta cu luminita de la mouse

Esti foarte inteligent..

 

On topic..fara comentarii, din ciclul ''a vrut sa faca stanga si nu l-a vazut'', scenariul clasic.

RIP :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate se uita în oglinzi în momentul ăla,la fel de posibil e să fi făcut conservarul la stânga "ca taxiul" direct de pe banda 1, fără filmare sau martori nu avem de unde Âşti. S-au ieftinit grozav camerele de trafic în ultima vreme dar totuÂşi românii nu le poartă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1339159818[/url]' post='3148804']

Cica R.I.P. O sa ajungem sa ne fwtem in engleza(Ohiesghivittumi)

 

 

Odihneasca-se in pace!

 

 

Asteptam concluzii de la moticistii adevarati...care saluta cu luminita de la mouse

 

un post foarte util, pe bune!daca r.i.p. venea din latina , ce ai fi zis? e o intrebare retorica, nu e necesar sa te bagi in seama din nou, desi am o presimtire...

ON: inca de la studiul HURT, acest fapt e cunoscut: coliziunile left turn car vs. motor sunt cele mai intalnite in intersectii.BMW cauta deja o solutie prin care motorul sa puna motociclistul in garda atunci cand masina din sensul opus arata tendinta de a face stanga fara a tine seama de motor. requiescat in pace nefericitule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...