Sari la conținut

Accident moto grav la Cluj, Apahida


murica
 Share

Postări Recomandate

Pare a fi un scuter...

 

Observ ca nici clujul nu duce lipsa de comentatori calificati, cel putin asa reiese pe site.

Si cu ce te incalzeste pe tine ca ala era scuter, mai ales daca probabil avea numar alb (nu m-am prins din poze daca era alb sau galben)? Ambreiajul da un fel de rang regal ceva? Nu de alta dar eu ma dau pe amandoua (ala mic cu numar galben) si ma simt la fel de vulnerabil pe amandoua, astfel incat pe motocicleta (care e mai grea, de obicei cu pasager, bagaj, cort, tzoale, touring, etc...) ma dau de obicei in municipiul Bucuresti si impejurimi mult mai incet si mai prudent decat cand sunt pe scuter si singur in principal penru ca atfel functioneaza franele la o chestie de 83(motorul)+55(eu)=138kG si cu totul altfel la 158(motorul)+55(eu)+60(nevasta)+30(bagajul)=302 kG cel putin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunicule ,chill, nu era o observatie, era o amarata de constatare. Culmea, si eu aveam pt oras un maxi.

 

Stiu ca e forum public, dar cand te mai trezesti vorbind, mai citeste o data (con)textul. :cheers:

 

Somn usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunicule ,chill, nu era o observatie, era o amarata de constatare. Culmea, si eu aveam pt oras un maxi.

 

Stiu ca e forum public, dar cand te mai trezesti vorbind, mai citeste o data (con)textul. :cheers:

 

Somn usor.

 

Da' ce domne, scuteristii nu e oameni ? Eu nu citesc, eu vorbesc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare a fi un scuter...

 

Observ ca nici clujul nu duce lipsa de comentatori calificati, cel putin asa reiese pe site.

 

Nu e scuter insa nici nu pot identifica ce motocicleta este. Daca te uiti la poza asta la dimensiunea maxima, http://www.stiridecluj.ro/files/images/big_95e7532d2aa98fa3c12c8298f17ccf0d.jpg ai sa vezi ca e moto.

 

Despre comentatorul "Maxim" de la articol, o sa-i donez eu un organ daca-i vad figura prin oras.

 

De accident, ce poti sa mai zici?! Linie continua si mertzan care face stanga fara sa caste ochii in fata, checked! baldy.gif

Insanatosire grabnica mobristului, sper sa nu fie asa grav cum zic cei din articol si sa se puna pe picioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iarasi... ufff bafta riderului.

 

a citit careva comentariile din partea maimutelor cu buletin din oficiu?

cine dracu-si pierde timpul injurand degeaba pe un site fara nici o legatura cu ce pe care-i injura?

exista vreo lege prin care lipsa de moderare de pe site ar putea fi amendata? scria ceva de genul "site pentru adulti"?

 

sunt curios daca respectiva primata ar zice ceva de sex oral si fata in fata nu numai pe tastatura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce pot sa-mi dau seama din poze e chiar in curba aia mare din centrul localitatii. Cred ca ala cu mertzu vroia sa faca stanga peste linie continua sa o ia catre trecerea la nivel cu calea ferata...partea proasta e ca e urata rau curba aia si n-ai vizibilitate aproape deloc pentru ce vine de pe contrasens...pacat de accidentat, speram sa fie OK, ca pare sa fi fost destul de nasoala "intalnirea" celor 2 :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am vazut vreo 10 tari pe doua roti, pot sa afirm cu tarie ca romanii sunt cei mai ticalosi soferi. Nu cei mai slabi, ci cei mai ticalosi. In timp ce la altii condusul regulamentar e o problema de inconstienta nationala (gen Albania, Turcia)la noi e pur si simplu chestie de marlanie, smecherie si lipsa de respect. Te vede ca vii...dar se baga. E ca si cum te-ar privii in ochi ucigasul inainte de executie.

In putinii ani care ii am pe doua roti am ajuns sa fiu paranoic legat de un motto ce l-am citit odata aici pe forum: "ca motociclist, prioritate ai cand ti se acorda."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pe motociclist il cheama Mircea, este din Bucuresti, si motocicleta era un ZZR de 600. In momentul de fata este internat in Cluj cu fractura de bazin, coste rupte si ruptura de ligamente incrucisate...

Multa sanatate si recuperare cat mai rapida Mircea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

romanii sunt cei mai ticalosi soferi. Nu cei mai slabi, ci cei mai ticalosi

foarte bine zisa asta.

Pe motociclist il cheama Mircea, este din Bucuresti, si motocicleta era un ZZR de 600. In momentul de fata este internat in Cluj cu fractura de bazin, coste rupte si ruptura de ligamente incrucisate...

recuperare cat mai rapida.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe motociclist il cheama Mircea, este din Bucuresti

 

Il stii? Poate are nevoie de ceva, si ma gandesc ca daca e din Bucuresti le e cam peste mana cunoscutilor sa vina pana aici...lasa un nr. de telefon ceva, sa-l sun, poate mai are omu' nevoie de una alta, pot sa merg pana la el la spital sa-i duc ce are nevoie. Insanatosire grabnica si recuperare rapida ii doresc! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru ajutor. Daca o sa fie cazul o sa apelez. Momentan am discutat doar cu familia si prietenii, el nu prea poate vorbi la telefon din cauza coastelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...