Sari la conținut

Excursie pana la Portile de Fier


Pravale baba
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 216
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pai organizatorul (adica cel care se ocupa si de rezervare cazare pune un nr de telefon sa fie sunat)

 

asa ma gandesc.. ca daca sunt si doritori din afara bucurestiului sa aiba o persoana de contact cu care sa trateze toate problemele

Editat de Sharky66
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci.. avem asa.. 2 intalniri:

1) prima este mercuri (adica maine) la aviatorilor la 19:13 si dupaia daca e mergem la arc, vine cine doreste

2) a II-a intalnire este joi (poimaine) la 20:00 la Arcul de Triumf unde este de preferat sa vina toti cei care merg in aceasta excursie

 

e bine asa.. sau vreti altfel?

 

 

I'm in too dar nu stiu daca ajung pana la 19:13 la aviatorilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi face figuri telefonul, ca altfel dadeam un nr de contact pt cine intarzie si/sau nu ne gaseste

 

Atat miercuri, cat si joi, ne vom gasi cu siguranta cu cei care intarzie.

Tel meu il gasiti in sectiunea Contact Info.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desi inca nu e 100% sigur ca o sa pot sa vin in excursie (desi sansele sunt destul de mari), vin si eu maine, insa o sa ajung pe bicicleta, asa ca daca intalnirea se face la Aviatorilor dupa care se merge la Arc, vin direct la Arc, daca nu, vin la Aviatorilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desi inca nu e 100% sigur ca o sa pot sa vin in excursie (desi sansele sunt destul de mari), vin si eu maine, insa o sa ajung pe bicicleta, asa ca daca intalnirea se face la Aviatorilor dupa care se merge la Arc, vin direct la Arc, daca nu, vin la Aviatorilor.

 

ne vedem la aviatorilor si mergem la Arc din ce am inteles, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne vedem la aviatorilor si mergem la Arc din ce am inteles, nu?

 

exact

 

Daca sunt amatori de iesit, indiferent de experienta/moto, sunt bineveniti.

Numai bine & asfalt uscat!

 

Mi-am permis sa share-uiesc aceasta tura si pe FB, intrucat permite o mai buna organizare a evenimentului...

In acest fel, domnul Pravale baba are multiple mijloace de comunicare cu grupul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze. Sa nu uitati de poze. DA? Abia le astept.

Razvane am un mail sa-ti dau, sa-l citesti integral inainte de plecare. Stiu ca vezi ce scriu.

 

@Pravale baba & co: asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu tocmai am fost anuntat ca azi am o mareeeee sedinta la servici.

Incerc sa ajung si azi dar 100% ajung maine sa punem la punct detaliile.

 

Ok, din ce inteleg eu, diseara (miercuri ora 19:12) in principiu (>50%) vin cel putin urmatoarele persoane la metrou Aviatorilor:

~ Gabriela V

~ Razvan S

~ Adrian M

~ Andrei I

~ Teodor B

~ Sharky66

~ bikeritza

~ brian

~ Excon80

 

Tel meu il gasiti pe FB.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ramane stabilit pentru joi la ora 20.00 la arcul de triumf !

Pentru cei care sunt din provincie sau cei care nu pot ajunge maine la arcul de triumf , acesta este numarul meu de telefon:

0740062141

 

O zi buna si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi a avut loc prima intalnire... maine o sa fie a II-a (ora 20:00 la Arcul de Triumf), unde o sa fie prezent si organizatorul excursiei.. sa vedem, poate punem macar 2 idei cap la cap

 

intre timp s-a propus o excursie mai scurta, pana la Pitesti si inapoi weekendul care vine (23-24 iunie)... in cazul in care va avea loc si aceasta iesire, eu nu o sa vin din cauza faptului ca strang bani pt cea de pe 29 iunie

Editat de Sharky66
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Pitesti unde? Am vorbit telefonic cu organizatorul si mi-am anuntat prezenta in cuplu pentru excursie. Daca va pot ajuta cu ceva, eu stau foarte aproape de Pitesti si cunosc drumurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Pitesti unde? Am vorbit telefonic cu organizatorul si mi-am anuntat prezenta in cuplu pentru excursie. Daca va pot ajuta cu ceva, eu stau foarte aproape de Pitesti si cunosc drumurile.

 

 

Ziceam ca sambata, 23, sa iesim la o tura scurta de incalzire pana la Vidraru. Fara autostrada !

 

Lejer: 178 km, 2 hours 53 mins (DN7 and DN7C)

 

60 benzina + 10 apa + 12 tigarile = 82 lei :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am intalnit si am discutat:

 

A variante de drum:

1 B-Pitesti-Craiova-Dr T Severin -Dubova -> + drum mai usor pentru incepatori, mai drept

2 B-Pitesti-Rm Valcea-Tg Jiu - Severin - Dubova -> + drum mai frumos & mai virajat, - mai dificil pentru incepatori

 

B. participanti

1 Yamaha FZS600, Teo -> x1, sigur

2 Kawasaki ER6N, Razvan -> x1, sigur

3 Suzuki SV650S, Ciprian -> x1, probabil

4 Honda 954, Mihai ->x1, probabil

5 Kymco Quannon 125, Ana -> x1, probabil

6 Suzuki GSXR600, Andrei -> x1, sigur

7 Honda Hornet, Silviu -> x1, sigur, x2 probabil

8 Honda CBF600, Andrei ->x1, probabil

9 Honda CBF125, Andreea -> x1, sigur

10 Suzuki SV650S, Flavius -> x2, sigur

11 Honda CB500, Emanuel -> x1 sigur, x2 probabil

12 Gilera Fuoco 500, Ray -> x2 sigur

 

C cazare

Voi incepe sa caut cazare in Dubova, orientativ pentru 8 camere simple+ 4 duble, cu cerinte minime: curat + dus

Preturile se invart intre 80 si 120 dar incerc sa cobor spre 75-50.

 

Ce rugaminti am:

1. cine doreste sa se adauge sa preia lista de mai sus si sa se treaca. Valabil si pentru cei care din varii motive nu mai pot participa - sa se stearga.

2. sa votam traseul pe care sa il apucam: copiati A1 sau A2 si adaugat +1 pentru optiunea voastra

Daca mai tin bine minte Teo a optat pentru A1, Ciprian nu vrea prin Craiova, eu as prefera tot A1.

Incepem de la A1 +2, A2 +1.

 

Daca am scapat sau am gresit ceva, imi cer scuze! Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt singurul cu Yamaha care vin :P ... de optat am optat deja pentru trasesu (desi daca se alege altul nu am nimic impotriva si voi merge fara suparere pe unde vreti voi)

 

ca idee.. ambele trasee au cam aceeasi conditie a drumului, doar ca unu e mai direct si trece prin craiova (de unde azi am aflat ca e posibil sa ne lom bataie fara motiv) si celalalt e cu ceva mai multe curbe si mai frumos, dar mai lung si mai dificil pentru incepatori (posibil sa lungeasca calatoria cu 30-40min (posibil sa gresesc) fata de celalalt drum, dar fiind cu mult crube, sus is jos.. o sa ne rupa la incheietura mainii.. asta e parerea mea... acum daca va tin oole putem sa mergem pe Rm Valcea, din nou spun ca imi este oarecum indiferent drumul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

A variante de drum:

1 B-Pitesti-Craiova-Dr T Severin -Dubova -> + drum mai usor pentru incepatori, mai drept

2 B-Pitesti-Rm Valcea-Tg Jiu - Severin - Dubova -> + drum mai frumos & mai virajat, - mai dificil pentru incepatori

 

sa votam traseul pe care sa il apucam: copiati A1 sau A2 si adaugat +1 pentru optiunea voastra

Daca mai tin bine minte Teo a optat pentru A1, Ciprian nu vrea prin Craiova, eu as prefera tot A1.

Incepem de la A1 +2, A2 +1.

 

Daca am scapat sau am gresit ceva, imi cer scuze! Multumesc!

 

In legatura cu traseul, mi-ar placea A2 (B-Pitesti-Rm Valcea-Tg Jiu - Severin - Dubova) insa nu se preteaza grupului nostru...

Asadar aleg A1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Pitesti unde? Am vorbit telefonic cu organizatorul si mi-am anuntat prezenta in cuplu pentru excursie. Daca va pot ajuta cu ceva, eu stau foarte aproape de Pitesti si cunosc drumurile.

 

 

Vrem sa facem, sambata, o iesire de 1 zi ca sa ne cunoastem mai bine stilurile de mers.

 

Gasesti harta aici: https://www.facebook.com/events/431282586893883/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...