Sari la conținut

Excursie pana la Portile de Fier


Pravale baba
 Share

Postări Recomandate

Dar drumul de intoarcere cred ca nu este la fel? Trebuie sa gasim o varianta sa impacam taberele.Mergem pe R-V si intors pe Craiova

 

Cum a fost la Vidraru?,Nu am mers ca am lucrat  si m-a anuntat in ultimul moment.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am venit din tura pana la vidraru.. care trebuia sa fie de o zi, dar din cazua ploii am luat cazare si s-a facut de tura de 2 zile.

In prima parte sa mers foarte incet, a durat 6-7ore sa facem cei 190~200km (dar asta e, asa se intampla cand in grup sunt mai mult de 5 moto si se merge cu incepatori), in rest ne-a plouat, si unii au ingetat de fring (uzi fiind)

Am fost 8 persoane pe 8 motoare

O sa vina si poze...

Editat de Sharky66
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza unei probleme la motor este probabil ca eu sa nu mai merg la Portile de Fier... (dotorita costului de reparare, nu o sa mai am suificienti bani sa merg)

Uite si poze... din plimbarea pana la vidraru:

 

http://s1185.photobucket.com/albums/z346/Sharky66/Tura%20Vidraru%20Rechinu/

 

(sunt puse de la coada la cap, dar asta e... va uitati si voi incepand de la ultima poza)

Editat de Sharky66
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Am avut putin ghinion, caci nu am gasit locuri disponibile cate ne trebuie noua. E mai aglomerat decat ma asteptam!

 

Am gasit totusi si am facut rezervare la

Hotel Meridian Orsova - 3 camere duble + 4 camere twin ( 37 EUR sau 165 RON per camera).

 

Rezervarea poate fi anulata pana pe 28 iunie; altfel se retine suma intreaga de pe card.

Asadar, va rog sa imi confirmati irevocabil cazarea, pana pe 27 miercuri, ora 18:00.

 

1 Yamaha FZS600, Teo -> x1, sigur - problema motor

2 Kawasaki ER6N, Razvan -> x1, sigur

3 Suzuki SV650S, Ciprian -> x1, probabil

4 Honda 954, Mihai ->x1, probabil

6 Suzuki GSXR600, Andrei -> x1, sigur

5 Kymco Quannon 125, Ana -> x1, probabil

9 Honda CBF125, Andreea -> x1, sigur

 

8 Honda CBF600, Andrei ->x1, probabil

12 bis BMW F650, Achi -> 1/2 aproape sigur

 

7 Honda Hornet, Silviu -> x1, sigur, x2 probabil

11 Honda CB500, Emanuel -> x1 sigur, x2 probabil

10 Suzuki SV650S, Flavius -> x2, sigur

12 Gilera Fuoco 500, Ray -> x2 sigur

 

 

Mai astept un telefon de la Pensiunea La Ponton si poate gaseste ceva si tuning, din Drobeta.

Orice alte propuneri sunt binevenite.

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca voi vreti doar sa va odihniti si sa faceti un dus,eu va recomand sa ramaneti in Severin unde cazarea e mult mai ieftina ca la Dubova sau oriunde a-ti sta pe clisura...

Asta ar insemna 60 ron camera dubla,bineteles fara mari pretentii decat un cearsaf decent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru ajutor.

Am vb si la Casa Tineretului. Conform receptionerei sunt camere duble, cu cate 2 paturi, cu baie & AC, renovate, categoria **. Nu am gasit poze pe net recente

Doar miercuri poate sa imi confirme rezervarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru ajutor.

Am vb si la Casa Tineretului. Conform receptionerei sunt camere duble, cu cate 2 paturi, cu baie & AC, renovate, categoria **. Nu am gasit poze pe net recente

Doar miercuri poate sa imi confirme rezervarea.

Tinem legatura fara probleme!

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am venit din tura pana la vidraru.. care trebuia sa fie de o zi, dar din cazua ploii am luat cazare si s-a facut de tura de 2 zile.

In prima parte sa mers foarte incet, a durat 6-7ore sa facem cei 190~200km (dar asta e, asa se intampla cand in grup sunt mai mult de 5 moto si se merge cu incepatori), in rest ne-a plouat, si unii au ingetat de fring (uzi fiind)

Am fost 8 persoane pe 8 motoare

O sa vina si poze...

 

Da pana la urma a iesit ok plimbarea :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ jorj: Da, trebuie raspuns pana miercuri ca sa pot rezerva cazare. Daca obtin in alta parte cazare fara avans, atunci mai poti intarzia cu confirmarea. Miercuri voi sti mai multe.

 

@ toti:

Lista actualizata:

1 Yamaha FZS600, Teo -> x1, sigur - problema motor

12 bis BMW F650, Achi -> 1/2 aproape sigur - retras

 

1 Kawasaki ER6N, Razvan -> x1, sigur

1bis Suzuki SV650S, Ciprian -> x1, probabil

2 Honda 954, Mihai ->x1, probabil

2bis Suzuki GSXR600, Andrei -> x1, sigur

3 Kymco Quannon 125, Ana -> x1, probabil

3bis Honda CBF125, Andreea -> x1, sigur

4 Honda CBF600, Andrei ->x1, probabil

4bis BMW R1200GS, Ravishing -> x1 sigur

 

5 Honda Hornet, Silviu -> x1, sigur, x2 probabil

6 Honda CB500, Emanuel -> x1 sigur, x2 probabil

7 Suzuki SV650S, Flavius -> x2, sigur

8 Gilera Fuoco 500, Ray -> x2 sigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

http://s1185.photobucket.com/albums/z346/Sharky66/Tura%20Vidraru%20Rechinu/

 

(sunt puse de la coada la cap, dar asta e... va uitati si voi incepand de la ultima poza)

 

astea sunt toate de la tine? adica doar atatea ai facut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si vremea o urmareste cineva, sa vedem cum va fi sau cum o sa fie, daca sa zicem ploua torential direct din Buc se va mai pleca, si inca o chestie care nu sa prea discutat pe aici , cand ajungem la destinatie ce vom face ,adica mergem la o bauta,sarim de pe munte, facem foc de tabara, cum va-ti gandit .?:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si vremea o urmareste cineva, sa vedem cum va fi sau cum o sa fie

 

momentan weather.com zice ca o sa fie frumos. La fel si pentru Bucuresti

 

cand ajungem la destinatie ce vom face

 

intr-adevar ar trebui discutat si acest aspect, insa acum depinde cat se face pana acolo

Editat de brian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo nu ar trebui fixata o intalnire pentru a discuta aspecte generale ( traseul ales daca este ok, distractia aleasa si ce o mai fi). nu zic bine.? macara asa stim ce ne astepta in tot acest wikend.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astea sunt toate de la tine? adica doar atatea ai facut?

 

nu sunt toate pozele.. am pus cam jumatate din ele (nu am facut multe poze ca mi-a fost lene sa tot scot aparatu si in plus toti faceau poze asa ca eu am facut putine)... alea care nu le-am pus, ori nu era nimic de vazut in ele ori semanau cu ce am pus deja

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt toate pozele.. am pus cam jumatate din ele (nu am facut multe poze ca mi-a fost lene sa tot scot aparatu si in plus toti faceau poze asa ca eu am facut putine)... alea care nu le-am pus, ori nu era nimic de vazut in ele ori semanau cu ce am pus deja

 

 

nu faci si tu o arhiva pentru transfer, pls? :D dak e iti dau pe privat adresele de mail

 

momentan weather.com zice ca o sa fie frumos. La fel si pentru Bucuresti

 

 

 

intr-adevar ar trebui discutat si acest aspect, insa acum depinde cat se face pana acolo

 

cand ajungem acolo, cel mai probabil o sa fim rupti :))

 

probabil un gratar si dupaia taclale....

 

si vremea o urmareste cineva, sa vedem cum va fi sau cum o sa fie, daca sa zicem ploua torential direct din Buc se va mai pleca, :friends:

 

 

daca ploua, nu stiu daca merg, la cata ploaie am vazut si simtit weekendu asta.... mi s-a luat :))))

 

@ jorj: Da, trebuie raspuns pana miercuri ca sa pot rezerva cazare. Daca obtin in alta parte cazare fara avans, atunci mai poti intarzia cu confirmarea. Miercuri voi sti mai multe.

 

@ toti:

Lista actualizata:

1 Yamaha FZS600, Teo -> x1, sigur - problema motor

12 bis BMW F650, Achi -> 1/2 aproape sigur - retras

 

1 Kawasaki ER6N, Razvan -> x1, sigur

1bis Suzuki SV650S, Ciprian -> x1, probabil

2 Honda 954, Mihai ->x1, probabil

2bis Suzuki GSXR600, Andrei -> x1, sigur

3 Kymco Quannon 125, Ana -> x1, probabil

3bis Honda CBF125, Andreea -> x1, sigur

4 Honda CBF600, Andrei ->x1, probabil

4bis BMW R1200GS, Ravishing -> x1 sigur

 

5 Honda Hornet, Silviu -> x1, sigur, x2 probabil

6 Honda CB500, Emanuel -> x1 sigur, x2 probabil

7 Suzuki SV650S, Flavius -> x2, sigur

8 Gilera Fuoco 500, Ray -> x2 sigur

 

Razvan cu Kawa galben a renuntat. nu poate posta ca nu are cont. speram totusi sa revina la ganduri mai bune :)

Editat de bikeritza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Ray: Multumesc pentru informatii dar nu ma ajuta deloc.

Noi trebuie sa gasim cam 7 camere, din care 4 cu cate 2 paturi.

 

Mai departe, dupa ce se gasesc, trebuie sunat. Majoritatea nu au camere disponibile sau au doar doua-trei.

Ieri mi-am petrecut toata ziua sunand.

Singurul loc in care am gasit, cu confirmare, a fost Hotelul Meridian din Orsova, pentru care am si blocat pe card cam 1200 de lei.

Mai astept maine raspuns de la Casa Tineretului din Drobeta.

 

Daca poate cineva sa ajute, sa vina cu propuneri concrete, verificate si eventual rezervate.

In alta ordine de idei, va rog sa nu uitati sa imi cofirmati irevocabil participarea, pana maine la pranz, caci altfel pierd banii de rezervare.

 

Multumesc!

 

@ toti:

Lista actualizata:

1 Yamaha FZS600, Teo -> x1, sigur

12 bis BMW F650, Achi -> 1/2 aproape sigur

1 Kawasaki ER6N, Razvan -> x1, sigur

 

1 Honda Hornet, Silviu -> x1, sigur, x2 probabil

1bis Suzuki SV650S, Ciprian -> x1, probabil

2 Honda 954, Mihai ->x1, probabil

2bis Suzuki GSXR600, Andrei -> x1, sigur

3 Kymco Quannon 125, Ana -> x1, probabil

3bis Honda CBF125, Andreea -> x1, sigur

4 Honda CBF600, Andrei ->x1, probabil

4bis BMW R1200GS, Ravishing -> x1 sigur

 

5 Honda CB500, Emanuel -> x1 sigur, x2 probabil

6 Suzuki SV650S, Flavius -> x2, sigur

7 Gilera Fuoco 500, Ray -> x2 sigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu e posibil sa nu pot sa iti dau un raspuns sigur maine (astept o piesa de la Suzuki care trebuia sa vina azi :angryfire: ), cel putin nu pana la ora 13:00, caz in care ori nu o sa mai vin de loc, ori o sa trebuiasca sa imi caut o cazare la o pensiune ceva din apropiere.

Editat de brian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va rog sa nu uitati sa imi cofirmati irevocabil participarea, pana maine la pranz, caci altfel pierd banii de rezervare.

 

4 Honda CBF600, Andrei ->x1, probabil

 

 

 

Cu totii apreciem efortul pe care il depui, insa mai lasa treaba cu cazarea si in voia sortzii. Unde ti-e spiritul de aventura ?!

 

Asa cum am spus de la inceput, "probabil" vin, deci te rog sa nu platesti __nimic__ in numele meu - daca vin ma descurc singur cu cazarea.

 

Hai sa ne vdm la Arc miercuri la ora 22. Voi aduce ceva poze si de la iesirea de incalzire... Sau racire ? :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri mi-am petrecut toata ziua sunand.

 

Daca poti, pune o lista cu locurile unde ai sunat, sa se stie unde s-a intrebat deja.

 

Asta ma gandeam si eu, parca sunt prea multe calcule si planuri pentru niste motociclisti...

 

La 3-4 motoare mai mergea sa mergem la nimereala ca gaseam noi cate 2-3 camere la 2 pensiuni apropiate, insa fiind grupul destul de mare e bine ca stim din timp de cazare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...