Sari la conținut

Excursie pana la Portile de Fier


Pravale baba
 Share

Postări Recomandate

legat de cazare: am gasit prin Orsova vreo 2 locuri de cazare pentru maxim 13-14 persoane/per locatie, dintre care unul e cu avans 30% din suma totala de cazare iar celalalt 100-200 ron. Pret pe camera 100 respectiv 80 ron. Daca e cineva interesat, pot da mai multe detalii, sau astept sugestii.

Editat de brian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pensiunea Palos avans 100-200 ron

 

5 camere cu pat dublu + 1 pat simplu

2 camere cu 2 paturi simple

 

80 ron pe camera

 

 

 

Casa Verde avans 30%

 

1 camera cu 2 paturi simple (daca am inteles eu bine)

restul de camere cu paturi duble

 

100 ron pe camera

 

 

posibil sa mai fie si alte locatii dar avand in vedere ca suntem 11-12 persoane care merg sigur e suficienta si o singura locatie din cele 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar o parere, daca-mi e permis.

Daca unora dintre voi v-a luat 6-7 ore sa faceti cei 180 de km pana la Vidraru (dintre care 110 pe autostrada), atunci drumul pana la Cazane va va lua o zi intreaga. Veti ajunge obositi, iar a doua zi va trebui sa va si intoarceti, ceea ce inseamna din nou sa mergeti pana la lasarea intunericului.

Va recomand ori sa gasiti un pat in care sa va odihniti in tihna, fie in Drobeta sau Orsova, ori sa faceti tura asta in trei zile.

Bafta!

 

cei 110 nu au fost pe autostrada ;) ci pe langa

 

Cred ca fumatorii incetinesc grupul mai tare decat incepatorii.

 

esti rau :))) faci discriminari :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai hai sa rezervam la Pensiunea Palos!

 

Eu sunt pentru.

 

Dintre cei care vin sigur eu zic sa confirme cei care vor cazare ca sa nu facem rezervare pentru mai multe camere decat trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt pentru.

 

Dintre cei care vin sigur eu zic sa confirme cei care vor cazare ca sa nu facem rezervare pentru mai multe camere decat trebuie.

 

ok, ma bag si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic daca imi este permis sa se concentreze toata lumea pe cazare ca a mai spus cineva ca daca se merge incet o sa se ajunga la destinatie seara si o sa vrei sa dormi si la revedere vreo plimbare pe acolo ,iar a doa zi trebuie plecat spre Buc. pentru ca se va face la fel traseul, si de aici se deduce ca se va merge pana acolo ca sa avem un motiv de a ajunge intr-un punc ca a 2 zi sa ne intoarcem la punctul 2 , cam distractiv nu, deci trebuie asigurata cazarea daca tot se merge pana acolo ,macar avem un motiv......sa ajungem sa dormim....corect., uni stiu de ce. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au adunat 10 persoane pentru cazare:

 

Honda CB500, Emanuel -> 2 persoane

Suzuki SV650S, Flavius -> 2 persoane

Gilera Fuoco 500, Ray -> 2 persoane

Honda CBF125, Andreea -> 1 persoana

Kymco Quannon 125, Ana -> 1 persoana

Suzuki GSXR600, Andrei -> 1 persoana

BMW R1200GS, Ravishing -> 1 persoana

 

Locuri disponibile: 4

 

 

Pentru cine ar mai vrea cazare sa se hotarasca pana la 12 fiindca o sa vreau sa dau telefon la pensiune sa fac rezervarile sa nu ne trezim ca se ocupa locurile.

 

 

LE: Legat de banii pentru avans: pot sa dau partea mea de bani (15-20 ron zic sa punem fiecare pentru avans) + pentru inca o persoana, deci astept ceva pareri cum trimitem banii.

Editat de brian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut rezervare pentru Sambata 30.06 pentru 5 camere:

- 2 camere cu 2 paturi simple

- 3 camere cu 1 pat dublu + 1 pat simplu.

 

De avans nu mai este nevoie; sper ca toata lumea care a zis ca vrea sa fie 100% sigura ca sa nu incurcam oamenii de acolo.

 

 

Acum ca am rezolvat cu cazarea eu zic sa punem la punct o ora de intalnire si un loc (asta daca nu cumva s-a stabilit lucrul asta si nu am vazut eu) si puncte de oprire pe traseu.

 

Din ce am vazut traseul ar ramane Bucuresti - Pitesti - Ramnicu Valcea - Targu Jiu - Baile Herculane - Drobeta Tr. Severin - Orsova

Editat de brian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut rezervare pentru Sambata 30.06 pentru 5 camere: 2 camere cu 2 paturi simple, 3 camere cu 1 pat dublu + 1 pat simplu. De avans nu mai este nevoie; si sper ca toata lumea care a zis ca vrea sa fie 100% sigura ca sa nu incurcam oamenii de acolo.

 

 

Acum ca am rezolvat cu cazarea eu zic sa punem la punct o ora de intalnire si un loc (asta daca nu cumva s-a stabilit lucrul asta si nu am vazut eu) si puncte de oprire pe traseu.

 

Din ce am vazut traseul ar ramane Bucuresti - Pitesti - Ramnicu Valcea - Targu Jiu - Baile Herculane - Drobeta Tr. Severin - Orsova

[/quot

 

7 juma intalnire in constitutiei, plecare pe la 08:00? cum suna?

 

Prima oprire dupa Dealul Nrgru? sau inainte.... si apoi targu jiu? si mai vedem....

 

pareri?

Editat de bikeritza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 juma intalnire in constitutiei, plecare pe la 08:00? cum suna?

 

Prima oprire dupa Dealul Nrgru? sau inainte.... si apoi targu jiu? si mai vedem....

 

pareri?

 

Daca tot mergem pe autostrada eu zic sa ne intalnim in Militari la Praktiker in parcare la 08:00.

 

Ca opriri ma gandeam sa ne oprim la primul Rompetrol din Pitesti pentru facut plin + odihna, dupa care ne oprim dupa Dealul Negru (sau putem sa ne oprim inainte de Dealul Negru si la Rompetrol ne oprim doar pentru alimentare). Asta pentru prima parte a drumului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu plecarea, chiar mai devreme daca se poate. Intalnirea la 7:30, plecare la 7:45.

Prima oprire trebuie in Pitesti, ca sa il luam pe Ray.

 

sau intalnire la 7, k sa plecam la si 45.... mai devreme de 8 sincer nu cred ca o sa se plece

 

atunci pitesti si apoi dupa dealul negru.... next targu jiu... si ???

 

ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Opriri am putea face asa:

- Pitesti: alimentare + odihna si ca sa il luam pe Ray

- Rm. Valcea: alimentare (pentru cine vrea) + odihna

- Targu-Jiu: alimentare (pentru cine vrea) + odihna + mancare (posibil sa fim pe la pranz pe aici)

- Drobeta Turnu Severin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E si mai bine cum ati zis acum,

Intalnire la 7 la Constitutiei si la 8 in Parcarea Praktiker,

Dupa a 2a oprire la Dealu Negru, vedem in ce ritm mergem si daca avem timp sa vizitam Horezu, Tg Jiu, etc.

 

 

in Parcarea Praktiker, ce facem?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam ca unii care sunt din Militari poate nu mai vin la Piata Constitutiei si atunci pe ei ii luam din parcarea Praktiker.

Altfel, daca vin toti la 7 in Piata Constitutiei, e perfect.

 

hmm...asa s-ar putea sa se intarzie si in Constitutiei si in parcare si s-ar putea sa plecam de fapt pe la 9 din buc

 

app, lasa-mi si mie nr tau pe privat pls

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...