Sari la conținut

Excursie pana la Portile de Fier


Pravale baba
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 216
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Din punctul meu de vedere e ok si la Piata Constitutiei, dar ma gandeam ca ar fi mai simplu sa ne adunam direct la Praktiker (oricum trecem pe langa el) ca sa nu mai faca lumea ocoluri (eu, de exemplu, vin din Sectorul 6).

Editat de brian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergeti pe Valcea,drumul e superb..curbe..racoare..destuld e putine masini...ajungeti la TgJiu in 3 ore+cat va ia sa vizitati...de la Tg Jiu aveti asfalt ok 90% si nu are cum sa va ia mai mult de o ora jumatate tot drumul...deci,dupa pranz daca totul e ok si asa o sa fie,sunteti in Severin. De aici aveti 25 de km pana la Orsova de drum superb pe malul Dunarii si sper sa nu prindeti semafoarele,ca o sa va coaceti la propriu stand : NU DEPASITI PE LINIE CONTINUA SI NU TRECETI PE ROSU CA STA MILITIA LA PANDA,in rest toate cele bune!

Mai este un drum de la Tg Jiu-Baia de arama-Herculane,dar nu prea e de incepatori..trece peste munte si e un peisaj de vis dar asfaltul lasa de dorit...eu l-am facut cu un SS dar nu e recomandat decat daca vreti adrenalina:)

Oricum o sa fie o "excursie" de vis pt voi!

Editat de tuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie mare la viteza in Orsova. Imediat dupa statuia de la intrare in oras incepe o zona de drum dreeept si limitat, in capatul celalalt al portiunii drepte sta pitita o dacia logan cu un radar ;) ori in parcarea de la gara ori la podul peste cerna.

 

Apoi, dupa ce ati trecut cerna si intrati in oras ochii mari la indicatoare. e o zona limitata la 40/h unde iara au obicei astia cu cascheta sa se pituleasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu cred ca pot veni. Se pare ca am ITP-ul expirat de ceva vreme :D. Daca aveti nevoie de gratar dati-mi un semn. Drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu cred ca pot veni. Se pare ca am ITP-ul expirat de ceva vreme :D. Daca aveti nevoie de gratar dati-mi un semn. Drum bun!

 

fa-l si tu azi, nu ai cand? :D

 

e 80 de ron la concept car service pe timisoara si il face pe loc :D azi e pan la ora 14:00 park

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvan cu Kawa galben a renuntat. nu poate posta ca nu are cont. speram totusi sa revina la ganduri mai bune :)

 

Salut!

Razvan a avut un incident, nimic grav. Si-a dorit foarte mult aceasta plimbare cu voi.

ARE ganduri bune ;)..usurel.

Hai ca de nu ati planificat la plimbarea asta...

Asfalt uscat dragilor. :*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Razvan a avut un incident, nimic grav. Si-a dorit foarte mult aceasta plimbare cu voi.

ARE ganduri bune ;)..usurel.

Hai ca de nu ati planificat la plimbarea asta...

Asfalt uscat dragilor. :*

 

SiD, ai fost cu noi la Vidraru?? :D

 

In alta ordine de idei, in Constitutiei mai vine cineva maine la 7 sau direct la 8 la Practiker???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SiD, ai fost cu noi la Vidraru?? :D

 

In alta ordine de idei, in Constitutiei mai vine cineva maine la 7 sau direct la 8 la Practiker???

 

NU!

Sunt doar prietenul lui Razvan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vroia militianul din prima poza?!

 

sa ne explice unde sunt si restul monumentelor lui Brancusi,daca vrem sa le vizitam :))) de treaba omu, initial credeam k vine sa ne amendeze k stam pe iarba :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai da in afara de 3 poze din targu jiu si una din cazane nu aveti altele???

 

poze, impresii despre drum etc-uri..

 

o sa vina si pozele :P abia am ajuns si noi aseara pe la 11 inapoi

 

per total a fost ok, unele portiuni au fost cam grele dupa parerea mea, dar ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa vina si pozele :P abia am ajuns si noi aseara pe la 11 inapoi

 

per total a fost ok, unele portiuni au fost cam grele dupa parerea mea, dar ok.

astept cu interes pozele, sa vad ce nu ati vazut :P

 

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...