Sari la conținut

Honda Shadow Bobber


BLAGA_OCTAVIAN_84
 Share

Postări Recomandate

Salut.

Am atasat cateva poze cu ultima lucrare, o Honda shadow 600cc modificata radical.

Motocicleta a fost demontata total si revopsita, am taiat un pic din cadru, facut aripi, capace , grila radiator, ghidon, suport numar, far, esapament,jenti vopsite si spite cromate, simplificat instalatie electrica, roata de shadow 750(130 mm latime)un pic modificata pe fata,comenzi ghidon de la un dr 600 ca sunt mai finute si o groaza de alte nimicuri bucsi distantiere, spalat curatat plus mutat toate componentele electrice sub sa etc.

 

Mai am cateva lucruri de facut la ea si o sa mai pun niste poze mai reusite.

O zi buna.

 

post-16141-0-92156700-1339668174_thumb.jpg post-16141-0-39102500-1339668187_thumb.jpg

 

post-16141-0-61786200-1339668203_thumb.jpg post-16141-0-28458600-1339668219_thumb.jpg

 

post-16141-0-58051800-1339668233_thumb.jpg post-16141-0-96890900-1339668250_thumb.jpg

 

post-16141-0-13687500-1339668274_thumb.jpg post-16141-0-60571500-1339668291_thumb.jpg

Editat de BLAGA_OCTAVIAN_84
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sueprba, unde ai vopsit Furca, tamburul si de unde ai tevile? :)

 

 

Eu am o Honda VT 750 Shadow Spirit c2 (cardan) si anul aviator ma apuc sa o deghizez bobber.

 

Multumesc anticipat si o zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super Octa!!!

am admirat-o la Seawolves bike fest intr-adevar super lucrare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt deloc fan choppere dar cred ca asta e cel mai frumos custom pe care l-am vazut (de productie romaneasca). daca ar fi sa am vreo obiectie ar fi scaritele... dar, nu ma pricep, deci probabil ca sunt ok.

 

FELICITARI!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sueprba, unde ai vopsit Furca, tamburul si de unde ai tevile? :)

 

 

Eu am o Honda VT 750 Shadow Spirit c2 (cardan) si anul aviator ma apuc sa o deghizez bobber.

 

Multumesc anticipat si o zi buna!

 

 

Jugurile,jambele,jantele si butucii sunt vopsite electrostatic, sunt in bucuresti destule ateliere de vopsit ultima data am vopsit langa stadionul olimpia de pe calea vitan.E o spalatorie la polonezu ii zice pe dreapta inainte de stadion si acolo are si atelier de vopsit.

 

Esapamentul e facut de mine.

 

 

Multumesc pentru apreciere tuturor.

O zi buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E superb si e modificat in asa masura ca cu siguranta atrage multe priviri mai ales pentru cei care cunosc motorul.E bine ca cultul moto in ro se dezvolta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bate si pe mine gandul sa-mi montez un astfel de filtru de aer. De ce anume trebuie sa tin cont?Al meu shadow este din 98,nu stiu daca difera cu ceva fata de cel facut de tine.Nu il afecteaza ploaia?In plus,am observat ca la filtrul meu,mai vine un "tur" de undeva din spatele radiatorului.Cu ala ce faci,il anulezi? Sau ce rol are el,de a lasa aerul sa intre?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bate si pe mine gandul sa-mi montez un astfel de filtru de aer. De ce anume trebuie sa tin cont?Al meu shadow este din 98,nu stiu daca difera cu ceva fata de cel facut de tine.Nu il afecteaza ploaia?In plus,am observat ca la filtrul meu,mai vine un "tur" de undeva din spatele radiatorului.Cu ala ce faci,il anulezi? Sau ce rol are el,de a lasa aerul sa intre?

 

 

Salut.

Furtunele care inra in cutia filtrului de aer(sunt doua)pt a nu crea presiune in motor .

Le pui cate un filtru mic de bnzina care sa functioneze ca un filtru de aer ca sa nu-ti intre praf in ele.

Am mai mers cu filtru sport pe ploaie torentiala dar era sub sa si era mai protejat dar in principiu nu patrunde prea usor apa.

Daca totusi vrei sa-l protejezi mai mult ii pui o masca conica peste filtru ca sa traga din lateral aer sau din spate.

 

l-am vazut acum cateva zile...acum e de un verde de bidinea...Disappointed.gifembarrassed.gif

 

Acum e negru din nou.

E chiar in fata mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Furtunele care inra in cutia filtrului de aer(sunt doua)pt a nu crea presiune in motor .

Le pui cate un filtru mic de bnzina care sa functioneze ca un filtru de aer ca sa nu-ti intre praf in ele.

Am mai mers cu filtru sport pe ploaie torentiala dar era sub sa si era mai protejat dar in principiu nu patrunde prea usor apa.

Daca totusi vrei sa-l protejezi mai mult ii pui o masca conica peste filtru ca sa traga din lateral aer sau din spate.

 

 

 

Acum e negru din nou.

E chiar in fata mea.

 

nu va stresati, n-ar nimic daca mergi pe ploaie cu filtrul sport, atat timp cat este uns :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...